اخبار اینترنت

Tiki، یک برنامه ویدیوی کوتاه محبوب در هند، تعطیل می شود

به گزارش اپ خونه، Tiki، یک برنامه ویدیویی کوتاه، قرار است در تاریخ ۲۷ ژوئن فعالیت خود را در هند متوقف کند.

Tiki آخرین موردی بود که بعد از ممنوعیت TikTok در هند به فهرست رو به رشدی از کسب و کارها که در تلاش خود برای دستیابی پول نقد اند، اضافه شد.

Tikiدر پستی نوشت :

“ما متأسفانه به شما اطلاع می دهیم که Tiki فعالیت خود را تعطیل خواهد کرد. از ساعت ۲۳:۵۹ به وقت هند، ۲۷ ژوئن ۲۰۲۳، تمام عملکردها و خدمات Tiki متوقف خواهد شد .”

بر اساس داده‌های Sensor Tower (به اشتراک گذاشته شده توسط یکی از مدیران صنعت)، تعطیلی Tiki، که ویدیوهای اصلی و محلی را به نمایش می‌گذارد، غافلگیرکننده است زیرا حدود ۳۵ میلیون کاربر فعال ماهانه در هند، تنها بازار عملیاتی خود، حفظ کرده است.

Tiki که مقر آن در سنگاپور است بلافاصله پس از ممنوعیت TikTok توسط دهلی نو در هند راه اندازی شد.

این یک رمز و راز باقی مانده است که چگونه این برنامه ویدیویی که متعلق به نهادی به نام Dol Technologies بود، تامین مالی شد.

بسیاری از مدیران صنعت گفتند که معتقدند این شرکت یک زیرمجموعه ضعیف از یکی از برنامه های ویدیویی چینی است که در اواسط سال ۲۰۲۰ توسط دهلی نو مورد حمله قرار گرفت.

در یک پست در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی Tiki آمده است:

«چالش‌های اخیر صنعت فناوری منجر به بسته شدن استارت‌آپ‌های متعددی شده است. علی‌رغم اینکه Tikiدر یک استارت‌آپ کوچک است که در سنگاپور و هند فعالیت می‌کند، همیشه جایگاهی برای استعدادهای واقعی بوده است.»

پایان Tiki در زمانی اتفاق می‌افتد که بازار ویدیوی کوتاه هند به سرعت شاهد تثبیت و خروج است.

اینترنت تایمز سال گذشته تجارت ویدیوی کوتاه MX Player را به ShareChat فروخت ، در حالی که شیائومی پیشنهاد Zili را در اوایل این ماه در کشور تعطیل کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا