اخبار اینترنت

Web Roulette یک مرورگر وب اعتیاد آور برای عصر TikTok است

به گزارش اپ خونه، اگر جستجوی بی‌دقت در اینترنت روش ترجیحی شما برای مبارزه با کسالت و اتلاف وقت است، سازندگان برنامه مستقل پشت برنامه فهرست کارها Clear و بازی Heads Up! محصول جدیدی دارد که می‌خواهید امتحان کنید: Web Roulette ، یک برنامه مرورگر وب تلفن همراه برای iOS که برای بازه‌های توجه کوتاه دوران TikTok ساخته شده است.

با انتشار نسخه اولیه، می‌توانید وب‌سایت‌های مورد علاقه خود را اضافه کنید یا از میان پیشنهادات آن انتخاب کنید، سپس در سایت‌ها انگشت خود را تند بکشید تا ببینید چه چیزی جدید است یا برنامه را تکان دهید تا یک صفحه وب شگفت‌انگیز در هنگام بروز خستگی ایجاد شود.

این تیم می‌گوید که این ایده در ابتدا به عنوان یک شوخی به آنها برخورد کرد. اما آنها به زودی متوجه شدند که ایده یک مرورگر وب “قابل کشیدن” و متزلزل که میزان دوپامین روزانه ما را ارائه می دهد، ممکن است واقعاً شایستگی داشته باشد.

منظور این است که در واقع شما هنگامی که بیشتر وقت خود را صرف مرور وب می‌کنید – بی‌خیال و به‌طور نیمه تصادفی بین سایت‌های مورد علاقه‌ تان به عقب و جلو می‌روید، به امید چیزی تازه.. شاید چیزی در این وب باشد؟ بنیانگذار و طراح Impending، فیل ریو، توضیح می دهد .

تیم Impending به دلیل طراحی چندین برنامه محبوب از جمله Heads Up! برای The Ellen Degeneres Show، که هنوز یک دهه پس از عرضه آن ، شماره ۲ بازی پولی در ایالات متحده است .

حس هوشمندانه فهرست کارها Clear که پس از ورود آن در سال ۲۰۱۲ وایرال شد و در حال کار بر روی یک به روز رسانی بزرگ است  و اخیراً بازی همه گیر برای بازی با بچه ها، Here Kitty! ، که به کودکان نوپا کمک می کند تا با جستجوی یک آیفون مخفی در خانه شما انرژی خود را بسوزانند.

برنامه جدید Web Roulette، مشابه خلاقیت های گذشته Impending، به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن ساده، اعتیادآور و سرگرم کننده باشد.

برای شروع، ابتدا وب‌سایت‌های مورد علاقه خود را وارد می‌کنید، یا می‌توانید از فهرست ارائه‌شده پیشنهادات، که شامل سایت‌های خبری، مانند NYT و همچنین جمع‌آوری‌کننده‌هایی مانند Google و Yahoo News، یا آن‌هایی که به موضوعات خاصی مانند فناوری اختصاص داده شده‌اند، انتخاب کنید.

به عنوان مثال فرهنگ پاپ، بازی، سبک زندگی، ورزش، تجارت، مد، و موارد دیگر را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از میان سایت‌های اجتماعی محبوب، مانند Reddit، Pinterest، Instagram، و Twitter یا مقاصد خرید برتر مانند Amazon، Etsy، Wirecutter و سایرین انتخاب کنید.

پس از تکمیل راه‌اندازی، جشن کوچکی همراه با ریختن کوفته‌ها روی صفحه‌نمایش و پیامی برای «چرخش» خواهید داشت، سپس می‌توانید برای مرور سایت‌های مورد علاقه‌تان انگشتتان را به چپ بکشید – فرآیندی که لرزش‌ها را شارژ می‌کند.

یعنی هر چه بیشتر سوایپ کنید، شانس بیشتری برای تکان دادن گوشی برای یک وب سایت غافلگیرکننده دارید.

در اولین استفاده چند مانع وجود دارد، به عنوان مثال، سایت‌هایی مانند اینستاگرام، توییتر یا ردیت برای ورود به سیستم درخواست می‌کنند، و برخی سایت‌ها هنوز از طریق یک بنر از شما می‌خواهند از برنامه‌شان استفاده کنید، حتی بعد از اینکه وب تلفن همراه را انتخاب کردید.

نسخه اما پس از عبور از این موانع اولیه، استفاده از Web Roulette آسان است زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگشت خود را بکشید.

علیرغم سادگی، این برنامه تخصص طراحی سازندگان خود را به نمایش می گذارد، زیرا انیمیشنی که یک صفحه وب جدید را در معرض دید قرار می دهد، شبیه چیزی است که اپل ساخته است – صفحه جدید به سرعت در پیش زمینه ظاهر می شود و ظاهراً در بیشتر موارد زمان بارگذاری لازم نیست. .

با این حال، یک چالش این است که کشیدن انگشت از طریق چرخ فلک‌های عکس اینستاگرام امکان‌پذیر نیست، زیرا این حرکت ژست کشیدن انگشت را در Web Roulette فعال می‌کند و یک وب‌سایت جدید به جای آن بارگیری می‌شود.

همچنین اگر اشتباهی صفحه را بکشید، نمی‌توانید برای بازگشت به یک سایت به عقب حرکت کنید – فقط باید منتظر بمانید تا دوباره بچرخد.

در همین حال، اگر می‌خواهید چیزی را که می‌خوانید ذخیره کنید تا بعداً عمیق‌تر شوید، برنامه از اشتراک‌گذاری پشتیبانی می‌کند و صفحه اشتراک‌گذاری iOS را برای ارائه گزینه‌ها باز می‌کند.

از اینجا، می‌توانید پیوندی به برنامه‌های دیگر، مانند پیام‌رسان‌های تلفن همراه، برنامه‌های اجتماعی، ابزارهای کلیپ‌بورد و مرورگرهای شخص ثالث (اگرچه عجیب است که Safari نیست) را به اشتراک بگذارید، یا می‌توانید پیوند را از طریق iMessage یا AirDrop برای خود یا یک دوست ارسال کنید.

این برنامه چند مزیت دیگر نیز ارائه می‌کند، مانند مسدود کردن تبلیغات داخلی و بازخورد لمسی و صوتی، اگر صدای آیفون شما زیاد باشد.

مورد دوم تقریباً این احساس را ایجاد می‌کند که گویی یک بازی از خواندن وب ساخته‌اید با زنگ‌های زنگ‌زننده که تا زمانی که تمام سایت‌هایی را که ذخیره کرده‌اید مرور نکرده‌اید افزایش می‌یابد.

البته، تکان دادن سایت برای یک وب‌سایت غافلگیرکننده لذت بیشتری می‌برد، چیزی که بلافاصله ما را به یاد اولین تجربه وب StumbleUpon انداخت . لیو تأیید می کند که این یک نقطه مرجع مشترک است.

او توضیح می‌دهد:

“من شنیده‌ام که برخی آن را با StumbleUpon مقایسه می‌کنند… من دوست دارم که چگونه این تجربه مرور بی‌معنایی را با ارائه راهی آسان برای کشف چیزهای جدید جالب، بهبود می‌بخشد.”

بعلاوه، او می افزاید، مقداری الهام از مشاهده سایر ایده های جدید مرورگر وب به دست آمده است که در این فرآیند کمی بر Arc تازه وارد سایه انداخته است.

«[Web Roulette یک روز شروع شد، زمانی که آستین [سارنر] و من در حال بررسی Arc Browser بودیم و او چیزی شبیه به این گفت ” این عالی است، اما من واقعاً آن را نمی فهمم. . ۲۰ میلیون دلار بودجه؟” ما می‌توانیم یک تجربه ساده‌تر و بهتر از مرور تلفن همراه در یک بعد از ظهر ایجاد کنیم. »

(Arc می گوید بیش از ۱۷ میلیون دلار جمع آوری کرده است ، اما شما این ایده را دریافت می کنید.)

طی چند ماه آینده، هر زمان که لیو از آرک نام می‌برد، سارنر همین احساس را تکرار می‌کرد.

«…یک روز در ماشینی بودیم که در ترافیک گیر کرده بود و من به نوعی به شوخی پیشنهاد دادم، چه می‌شود، اگر مرورگری تقریباً بدون رابط کاربری و کاملاً تصادفی باشد، مانند روشی که من بی‌خیال اینترنت را روی رایانه‌ام چک می‌کنم.»

لیو توضیح می‌دهد که فکر می‌کند Arc باحال است و از افراد خلاق کار می‌کند، اما دیدگاه Impending تمایل دارد «اسباب‌بازی‌تر و ساده‌تر» و خوب، «ایندی» باشد.

در حالی که Impending اضافه کردن حدود ۱۰ وب سایت را برای بهترین تجربه توصیه می کند، می توانید در مجموع تا ۲۰ سایت اضافه کنید.

اگرچه مصرف‌کنندگان اخبار سنگین هنوز هم ممکن است ترجیح دهند اخبار خود را از طریق یک جمع‌آوری اختصاصی مانند Apple News یا یک خواننده RSS مانند Feedly دریافت کنند، Web Roulette برای کسانی که راحت‌تر با وب درگیر می‌شوند منطقی است، شاید بین برگه‌های باز مرورگر به این طرف و آن طرف بروند. .

یا به عنوان یک اتلاف وقت کلی برای هر کسی که به دنبال پر کردن چند دقیقه بدون نیاز به پرش در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های مختلف است، کار می‌کند.

اعضای تیم قریب الوقوع فیل ریو، آستین سارنر، تاماس زسار و دیوید لانهام، اپلیکیشنی را توسعه دادند که پیش از راه اندازی آن را از طریق توییتر Clear به اشتراک گذاشته بودند .

بنابراین ایده جدید برنامه Web Roulette نامیده می شود و فرض آن یک مرورگر ساده است که برای بررسی بی خیال اینترنت ساخته شده است.

همانطور که Impending آن را دوبله می کند (معروف به نسخه ۰.۱) این برنامه همچنان یک “حداقل محصول سرگرم کننده” است.

در حال حاضر، برنامه برای دانلود و استفاده رایگان است، اما این شرکت در حال بررسی استراتژی‌های احتمالی درآمدزایی است، مانند شارژ برای اضافه کردن بیش از ۲۰ سایت.

با این حال، ریو می‌گوید که این برنامه «پروژه پرهزینه‌ای نیست» بنابراین ممکن است از این برنامه برای تبلیغ محصولات دیگر مانند ایجاد علاقه در Clear استفاده کنند.

Web Roulette در اپ استور آیفون موجود است .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا