اخبار اینترنت

X تأیید حساب را بر اساس شناسه دولتی راه اندازی می کند

به گزارش اپ خونه، X، که قبلا توییتر بود، تأیید حساب کاربری مبتنی بر شناسه دولتی را برای کاربران پولی راه‌اندازی کرده است تا از جعل هویت جلوگیری کند و مزایایی مانند پشتیبانی اولویت‌دار به آنها بدهد.

این شبکه اجتماعی با Au10tix مستقر در اسرائیل برای راه حل های تأیید هویت شریک شده است. پاپ آپ برای تأیید شناسه نشان می دهد که Au10tix می تواند این داده ها را تا ۳۰ روز ذخیره کند.

X در حال راه اندازی یک سیستم تأیید هویت مبتنی بر شناسه دولتی است

X در حال راه اندازی یک سیستم تأیید هویت مبتنی بر شناسه دولتی است

صفحه پشتیبانی X برای راستی‌آزمایی نشان می‌دهد که در حالی که تأیید ID در کشورهای متعدد در دسترس است، در اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و بریتانیا در دسترس نیست. این به احتمال زیاد به دلیل قوانین سختگیرانه حفاظت از داده ها در منطقه است.

به نظر می رسد تأیید مبتنی بر شناسه یک مرحله از پیش تعیین شده است که در حال حاضر تقریباً به هیچ مزیتی منجر نمی شود. این شرکت گفت که ممکن است برخی از محتواها را بر اساس سنی که از شناسه به دست می‌آید رده بندی کند.

X در حال حاضر بر احراز هویت حساب برای جلوگیری از جعل هویت تمرکز می‌کند و ممکن است اقدامات بیشتری را بررسی کند، مانند اطمینان از دسترسی کاربران به محتوای مناسب سن و محافظت در برابر هرزنامه‌ها و حساب‌های مخرب، برای حفظ یکپارچگی پلت فرم و محافظت از مکالمات سالم. .

کاربرانی که از نشان تأیید عبور می کنند، یادداشتی خواهند داشت که نشان می دهد شناسه دولتی آنها تأیید شده است.

اما تنها زمانی می توانید آن را ببینید که بر روی علامت آبی در صفحه نمایه کلیک کنید. این شرکت همچنین گفت که کاربرانی که تأیید هویت دارند، «پشتیبانی اولویت‌بندی شده از خدمات X» را دریافت خواهند کرد، اما درک این معنی دشوار است.

قابل ذکر است، ماه گذشته، این شرکت راهی را برای کاربران پولی ارائه کرد تا علامت تیک های خود را از نمایه های خود پنهان کنند .

X گفت که در آینده، اگر کاربر شناسه‌های خود را تأیید کند، قصد دارد روند بررسی علامت‌ها را تسریع کند. بعلاوه، آنها می توانند بدون از دست دادن علامت، تغییرات مکرر در نام، نام کاربری یا عکس های نمایه خود ایجاد کنند.

این شرکت در حال حاضر تأیید مبتنی بر شناسه را فقط برای کاربران پولی ارائه می دهد. از قضا، X در مورد کاهش جعل هویت و هرزنامه صحبت می کند، اما ابزارهای تأیید را به همه کاربران ارائه نمی دهد.

در ماه آوریل، توییتر برنامه راستی‌آزمایی قدیمی خود را متوقف کرد و چک مارک‌ها را از حساب‌ها حذف کرد. اما از آنجایی که این امر باعث هرج و مرج زیادی شد، شرکت علامت چک را برای حساب‌های برتر بازگرداند .

ماه گذشته، این شبکه اجتماعی سیاست حفظ حریم خصوصی خود را تغییر داد و اضافه کرد که توانایی ضبط اطلاعات بیومتریک، تحصیلات و سابقه شغلی کاربران را دارد.

X در آن زمان در بیانیه‌ای به بلومبرگ گفت:

«این به ما کمک می‌کند تا برای کسانی که انتخاب می‌کنند، یک حساب کاربری را با پردازش شناسه صادرشده توسط دولت به یک شخص واقعی متصل کنیم. این همچنین به X کمک می کند تا با تلاش های جعل هویت مبارزه کند و پلتفرم را ایمن تر کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا