استارتاپ

Zoe که با برنامه گزارش کووید خود به سرعت منتشر شد، ۳۰ میلیون دلار برای پیگیری تغذیه و سلامت جمع آوری کرد

به گزارش اپ خونه، Zoe، استارت‌آپی که توسط پزشکان و محققانی از لندن و بوستون تأسیس شده است، در طول همه‌گیری کرونا با یک محبوبیت – به جرات می‌توانیم بگوییم ویروسی – نام خود را به دست آورد. که هم توسط مصرف کنندگان و هم توسط محققان مورد استقبال قرار گرفت، داده های اولیه را در مورد نحوه گسترش کووید-۱۹ و علائم مرتبط با عفونت اولیه و اثرات متعاقب آن (کووید طولانی) ارائه داد – بینش هایی که تقریباً در هر جای دیگری به سختی می توان به آنها دست یافت.

سپس با انتقال ویروس از حالت همه گیر به آندمیک و معطوف شدن توجه به روش های دیگر ردیابی، Zoe نیز به ماموریت اصلی خود قبل از کووید بازگشت . با استفاده از فناوری خودگزارش دهی برای ردیابی و ایجاد مطالعه تغذیه ای میکروبیوم، و به بینش‌های شخصی‌سازی‌شده را برای تک تک کاربران برنامه‌اش بر اساس گزارش آن‌ها از آنچه و چگونه می‌خورند و بینش‌های گسترده‌تر به‌دست‌آمده از این تحقیق ارائه می‌کند.

این برنامه اکنون در حال برداشتن گام بعدی در مقیاس عملیات خود است، زیرا به نظر می رسد ۲۵۰۰۰۰ نفر را از لیست انتظاری که بیش از یک سال در آن حضور داشته است خارج کند و  اعلام می کند بودجه ۲۵ میلیون پوندی (حدود ۳۰ میلیون دلار با نرخ امروز) سرمایه گذاری سهامی که مدیر عامل آن جاناتان ولف گفت ارزش Zoe را ۲۵۰ میلیون پوند (۳۰۳ میلیون دلار)  را سرمایه گذاری می کند.

شرکت مخاطره‌آمیز مستقر در ایالات متحده، با حامیان قبلی Balderton Capital، Ahren، Daphni و L Catterton حامی جدید نیز در این دور پیشتاز است.

این بودجه به دنبال یک سری B با مبلغ ۴۸ میلیون پوند است که با تزریق ۲۰ میلیون دلاری در می ۲۰۲۱ به پایان رسید (تعدادی که پس از انتشار داستان خود به ۲۵ میلیون دلار افزایش یافت).

از آن زمان تاکنون، حدود ۵۰۰۰۰ کاربر فعال پرداختی را در کنار نزدیک به ۵ میلیون نفر که داده‌های تغذیه‌ای را به صورت رایگان گزارش می‌دهند، وارد کرده است. گرگ گفت که بیشتر دور آخر هنوز در بانک است. آخرین بودجه یک توسعه فرصت طلبانه است که برای تقویت سرمایه در مواجهه با آب های طوفانی احتمالی در بازارها در سال آینده ایجاد شده است.

ولف گفت: «ما شاهد شتاب بزرگی در تقاضای مشتریان هستیم، بنابراین آنچه می‌خواهیم انجام دهیم این است که کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم تا بتوانیم این تقاضا را برآورده کنیم. با توجه به شرایط سخت اقتصادی، ما می‌خواستیم مطمئن شویم که سرمایه لازم برای انجام این کار را داریم. در واقع، اکثریت قریب به اتفاق ۲۵ میلیون دلار جمع آوری شده در دور گذشته هنوز در شرکت است.»

و در کنار دور سرمایه گذاری، همچنین امیدوار است که از طریق یک کمپین تامین مالی جمعی، علاقه بیشتری را به خود جلب کند. با توجه به جامعه گسترده‌تر مورد علاقه خود که Zoe می‌گوید تعداد ۲ میلیون نفر است (این تعداد احتمالاً شامل بسیاری از کسانی می‌شود که Zoe را دنبال می‌کنند و اطلاعات تماس را از طریق کار قبلی Covid ارائه کرده‌اند، اما یک پادکست و محتوای مرتبط نیز دارد)، کمپینی را اجرا خواهد کرد.

برای سرمایه گذاری از طریق سایت تامین مالی جمعی Crowdcube. در ۱۳ دسامبر به روی آن جامعه و یک روز بعد برای کاربران Crowdcube و سپس برای عموم مردم باز خواهد شد، با شروع سرمایه‌گذاری از ۱۰ پوند، «با همان قیمت سهام سرمایه‌گذاران خصوصی ZOE.»

علاوه بر جذب کاربران بیشتری که منتظر پیوستن هستند، برنامه Zoe نیز فراتر از رژیم غذایی گسترش می یابد.

ولف که با پروفسور تیم اسپکتور از کالج کینگ لندن و جورج بنیانگذار این استارتاپ است، گفت: ما به دنبال عمیق کردن تحقیقات خود در زمینه تغذیه، میکروبیوم روده، خواب، خلق و خو، فعالیت و سایر عوامل برای بهبود سلامت بلندمدت هستیم.

حاجی جورجیو. همچنین قصد دارد تحقیقات و مطالعات را در مطالعه بهداشت ZOE گسترش دهد. با تعداد و تنوع بیشتری از مطالعات بهداشتی و سبک زندگی که توسط همکاران و دانشمندان ما حمایت می شود و زمینه هایی مانند یائسگی و موارد دیگر را پوشش می دهد.

در حالی که برنامه‌ای برای ساخت هیچ یک از سخت‌افزارهای خود ندارد – نمایشگرهای گلوکز و سایر محصولات فیزیکی را به عنوان بخشی از ارزیابی خود ارسال می‌کند اما اینها توسط Zoe ساخته نشده‌اند – در حال حاضر ادغام‌های بیشتری با سخت‌افزار انجام خواهد داد. در بازار، رویکردی که برای مثلث‌بندی داده‌ها و گرفتن تصاویر کامل‌تر از هر گزارش فردی ضروری است که در اصل یک تمرین تجزیه و تحلیل کلان داده است.

«من نمی بینم که ما در زمینه سخت افزار کاری انجام دهیم. بسیاری از آنها در حال حاضر در این زمینه هستند و گرفتن ورودی از انواع آنها هیجان انگیز است. هیچ معیار واحدی مهمتر نیست یا چیزی را تعیین نمی کند. ترکیبی لازم است.در آینده ما در مورد ادغام با Apple Watch و موارد دیگر هیجان زده هستیم.»

دلیل حرکت آهسته در خارج کردن افراد منتظر از لیست به دلیل فرآیند انجام این کار است – یکی از دلایل تزریق بودجه برای سرعت بخشیدن به مقیاس آن.

۵۰۰۰۰ کاربر فعالی که انتخاب کرده است ابتدا ۲۵۹.۹۹ پوند برای دریافت کیت آزمایشی برای اجرای تجزیه و تحلیل اولیه سیستم هایشان پرداخت کنند. ولف گفت که قیمت آن بالا است، زیرا شامل آزمایش میکروبیوم روده، آزمایش چربی خون، وعده‌های غذایی تست استاندارد کلوچه (!)، سنسور قند خون (CGM) در صورت شرکت در مطالعه علمی ما می‌شود. و سپس در عوض یک گزارش سلامت روده و یک گزارش بینش شخصی.

سپس به کاربران این امکان داده می‌شود تا برای ادامه کار و بینش، عضویت‌هایی را با قیمت‌های مختلف دریافت کنند. این مبلغ از ۵۹.۹۹ پوند در ماه شروع می شود و اگر اشتراک سالانه بگیرید تا ۲۴.۹۹ پوند در ماه کاهش می یابد.

در دنیای مصرف‌کننده‌ای از برنامه‌های سلامتی که شامل گزینه‌های رایگان و پشتیبانی‌شده توسط تبلیغات می‌شود، درخواست بزرگی از کاربران است که قدم بگذارند و صدها دلار در یک سرویس برای بهبود نحوه تغذیه خود صرف کنند. ولف گفت که زوئی دریافته است که یکی از تأثیرات ماندگار این همه‌گیری این است که تغییری در نحوه نگاه عموم مردم به سلامتی و نقشی که فعالیت‌های آن‌ها در آن ایفا می‌کند، رخ داده است.

او گفت: «من فکر می‌کنم همه‌گیری تأثیر عمیقی بر نحوه تفکر مردم در مورد سلامتی خود داشته است. آنها متوجه شدند که کاری که انجام می دهند، چگونه می خورند و ورزش می کنند چگونه بر یک بیماری تأثیر می گذارد. این بدان معنا نیست که همه سالم‌تر هستند، اما اکنون بیشتر متوجه می‌شوند که این کاری نیست که منتظر بمانید تا مریض شوید. شما باید مسئولیت آن را بپذیرید و به مرور زمان به آن اضافه کنید.»

در واقع، کووید-۱۹ شاهد رونق فعالیت بود: مردم بیشتر پیاده‌روی می‌کردند، دوچرخه‌سواری می‌کردند و می‌دویدند. برخی از آنها در حال خرید تجهیزات تناسب اندام بیشتری برای خانه های خود بودند که سالن های بدنسازی یا باشگاه های ورزشی آنها بسته شد. و عموماً افراد بیشتری تلاش می‌کردند تا کارهای بیشتری انجام دهند نه فقط برای اینکه در صورت ابتلا به ویروس، سالم باشند، بلکه به این دلیل که دیگر هر روز سر کار نمی‌آمدند و به طور پیش‌فرض خود را بی‌تحرک‌تر می‌دانستند. البته، تغییر بزرگی به روش‌های قدیمی قبل از کووید رخ داده است، اما یک تغییر طولانی نیز وجود دارد، چیزی که Zoe امیدوار است در آن بازی کند – نه حداقل به دلیل کشش آن با کاربران در اوج همه‌گیری. زمانی که بیش از ۵ میلیون کاربر در ایالات متحده و بریتانیا برای برنامه ردیابی علائم خود جمع آوری کرده بود.

Zoe به طور طبیعی یک مطالعه بر روی کاربران خود – ۵۰۰ نفر از آنها – انجام داده است و می گوید که کسانی که به طور فعال برنامه آن را به مدت ۱۲ هفته یا بیشتر دنبال می کنند، می گویند که برای خوردن به توصیه های Zoe احساس “سلامتی” دارند. بهترین پیشرفت های آنها این بود.

ولف گفت: بهبود خلق و خو و هوشیاری، عادات بهتر روده، بهبود قند و چربی خون، نفخ کمتر و کیفیت خواب بهتر. حدود ۸۵ درصد گفتند که یبوست، کاهش نفخ، بهبود خلق و خو و کاهش اسهال را داشتند. و ۷۰ درصد گفتند که انرژی بیشتری دارند و نفخ کمتری دارند. او افزود که اکنون یک مطالعه تصادفی بزرگتر را برای به دست آوردن بینش بیشتر انجام می دهد که سال آینده آماده خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا