فناوری اطلاعات

اقدام هکرها در ارسال پیام های نژادپرستانه به کاربران آیفون

به گزارش «نبض فناوری»، نشریه واشنگتن پست گزارش داد شب گذشته هکرها با هک سیستم داخلی ماهنامه « Fast Company» که اخبار فناوری، تجارت و طراحی را به صورت چاپی و آنلاین منتشر می کند، توانستند از طریق سیستم « Apple News» به کاربران آیفون پیام های نژادپرستانه بفرستند.

ناشران اخبار می توانند به وسیله برنامه تجمیع اخبار « Apple News» ابزارهای انتشار دیجیتال خود را به اپل نیوز متصل کرده و از این طریق، به کاربران محصولات اپل که آبونه کانال ناشران اخبار هستند، پیام بفرستند. طبق اعلام نشریه « Fast Company»، هکرها توانستند به ابزار انتشار دست پیدا کنند و با هک این رسانه، پیام های نژادپرستانه به کاربران گوشی های آیفون شرکت اپل بفرستند.

بر اساس این گزارش، پیام های ارسال شده از طریق نشریه « Fast Company» یکی از بزرگترین هک هایی بوده که در بخش کنترل محتوای اپل رخ داده است. این نشریه در توییتی اعلام کرد هکرها دو نوتیفیکیشن نژادپرستانه و مستهجن با فاصله یک دقیقه فرستادند. همچنین طبق اعلام « Fast Company» شرکت اپل در پی این رخداد، سرویس «اپل نیوز فید» خود را تا زمان رو به راه شدن وضعیت، به حال تعلیق درآورده است. این نشریه همچنین اعلام کرد: ما در حال تحقیق در خصوص اوضاع هستیم و پایگاه FastCompany.com را نیز تا زمانی که وضعیت رو به راه شود، تعطیل کرده ایم.

منبع:باشگاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا