نرم افزار موبایل

اینستاگرام Linktree و دیگران را با پشتیبانی از حداکثر ۵ لینک در بیو می پذیرد

به گزارش اپ خونه، اینستاگرام  قابلیت جدیدی را برای افزودن لینک به پروفایل های کاربر ارائه می کند که Linktree ، Beacons و بسیاری دیگر از ارائه دهندگان راه حل « لینک در بیو » را به چالش می کشد.

این شرکت اعلام کرد که اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا حداکثر پنج لینک به بیو پروفایل اینستاگرام خود اضافه کنند، که می‌تواند فالوورهایشان را به محتوای دیگر مانند تجارت آنلاین، برندهایی که می‌خواهند تبلیغ کنند، دلایلی که به آنها اهمیت می‌دهند یا حتی نمایه ها در پلتفرم های اجتماعی رقیب هدایت کند .

این شرکت می‌گوید که این ویژگی یکی از درخواست‌های اصلی در میان سازندگان بوده است، اما در واقع، این نمونه‌ای از این است که چگونه شکست اینستاگرام در انطباق با نیازهای آن جامعه به راه‌حل‌های جایگزین اجازه رونق داده است.

Linktree و دیگران عمدتاً به دلیل محدودیت‌های پلتفرم، مانند محدودیت‌های اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، که برای مدت طولانی مانع از اضافه کردن چندین لینک به سایت‌های دیگر توسط کاربران می‌شد، از ترس اینکه بتوانند کاربران را به سمت محتوای خارج از سایت خود هدایت کنند، به وجود آمدند.

پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند کاربران را در اینستاگرام یا شبکه خود به دام بیاندازند تا اینکه به طور بالقوه زمان و تعامل کاربران را از دست بدهند.

اینستاگرام در این انتخاب تنها نبود.

TikTok حتی لینک‌های قابل کلیک موجود در بیو خود را فقط به آنهایی که دارای حساب‌های تجاری هستند محدود می‌کند و این امر باعث می‌شود که کاربران و سازندگان عادی هدایت طرفداران و دنبال‌کنندگان را به وب‌سایت‌های دیگر سخت‌تر کنند.

تصمیم اینستاگرام برای این که اکنون، پس از این همه سال، بالاخره تقاضای سازندگان برای افزایش دسترسی به لینک‌های موجود در بیو را برطرف کند، ممکن است در واقع به دلیل شکایت از محدودیت‌های سخت‌تر TikTok باشد.

این شرکت احتمالاً می بیند که چگونه دسترسی گسترده به پیوندها می تواند به عنوان یک مزیت رقابتی تلقی شود و به طور بالقوه سازندگان را به برنامه خود بازگرداند.

در واقع، اینستاگرام می‌گوید که توانایی آن برای افزودن چندین لینک به یک نمایه برای همه حساب‌ها از جمله حساب‌های تجاری و سازندگان در دسترس خواهد بود.

برای استفاده از این ویژگی، کاربران روی «ویرایش نمایه»، سپس «پیوندها» و سپس «افزودن پیوند ابدی» ضربه خواهند زد. سپس می‌توانند پیوندها را به ترتیبی که می‌خواهند نمایش داده شوند بکشند و رها کنند.

در آزمایش کوتاه این ویژگی، برای پیوند دادن به پلتفرم‌های رقیب، مانند TikTok یا YouTube، مشکلی نداشتیم.

علاوه بر این، اینستاگرام در زیر گزینه افزودن چندین لینک به وب‌سایت‌های دیگر، به کاربران این امکان را می‌دهد تا با یک گزینه پیوند اختصاصی، پیوندی به پروفایل فیسبوک خود اضافه کنند.

این پیوند ظاهر حرفه‌ای‌تری دارد، با نماد فیسبوک گرد و متنی که «نمایه فیس‌بوک» می‌خواند. پیوندهای خارجی شامل هیچ گونه سفارشی سازی خاصی مانند نمادهای کوچک نیستند.

با این حال، پیوندها وب سایت مورد نظر را در یک پنجره مرورگر جداگانه باز نمی کنند – پیوند در داخل برنامه اینستاگرام باز می شود.

اگر می خواهید به مرورگر داخلی خود مانند سافاری یا کروم بروید، باید روی منوی سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید و «باز کردن در مرورگر سیستم» را انتخاب کنید.

ویژگی جدید در یک پست کوتاه در کانال پخش مارک زاکربرگ اعلام شد . (کانال ها یک ویژگی نسبتاً جدید هستند که به سازندگان اجازه می دهد پیام های یک به چند را به کل جامعه خود ارسال کنند.)

پیام او چیز زیادی را به اشتراک نمی گذاشت جز اینکه می گفت پشتیبانی از چندین پیوند در بیو «احتمالاً یکی از درخواستی ترین ویژگی هایی است که ما داشته ایم».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا