اخبار اینترنت

بریتانیا به طور موقت خرید VMware به مبلغ ۶۹ میلیارد دلار توسط  Broadcom را تایید کرد

به گزارش اپ خونه، مقام رقابت بریتانیا گفته است که قصد دارد به پیشنهاد ۶۹ میلیارد دلاری Broadcom برای غول نرم افزار مجازی سازی VMware چراغ سبز نشان دهد .

این خبر دقیقاً یک هفته پس از تصویب این قرارداد توسط کمیسیون اروپا (EC) منتشر شد ، که تقریباً ایالات متحده را به عنوان آخرین مانع باقی مانده برای Broadcom باقی می گذارد و کمیسیون تجارت فدرال (FTC) در حال حاضر در حال بررسی این معامله است .

علاقه Broadcom به خرید VMware، که برای اولین بار در ماه می گذشته اعلام شد، بخشی از برنامه های آن برای تنوع فراتر از سخت افزار و گسترش به نرم افزار زیرساخت سازمانی است.

نگرانی اصلی تاکنون این بوده است که Broadcom می‌تواند پشتیبانی VMware از رقبای سخت‌افزار Broadcom را محدود یا کاهش دهد، که شامل شرکت‌هایی مانند Marvell می‌شود.

بنابراین، EC هفته گذشته با این شرط که Broadcom دسترسی تضمین شده و قابلیت همکاری بین VMware و رقبای Broadcom را فراهم کند، این معامله را تایید کرد.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) اکنون دریافته است که منافع مالی برای Broadcom و VMware از محدود کردن دسترسی به رقبا «بر هزینه‌های مالی بالقوه از نظر کسب‌وکار از دست رفته بیشتر نخواهد بود».

با این حال، برخلاف EC که تصریح کرده است که Broadcom باید برای ۱۰ سال آینده اقدامات پشتیبانی و قابلیت همکاری را تحت نظارت مستقیم یک متولی منصوب انجام دهد، به نظر می رسد که بریتانیا چنین نظارتی را اعمال نخواهد کرد.

ریچارد فیسی، رئیس هیئتی که این کار را انجام داد، خاطرنشان کرد:

«سرورهای کامپیوتری – که اغلب از محصولات Broadcom و VMware استفاده می‌کنند – نقش مهمی در قادر ساختن ما برای کار در دفتر یا خانه یا دسترسی به برنامه‌های تلویزیونی یا استفاده از خدمات بانکی دارند. »

“به همین دلیل مهم است که این معامله را بررسی کنیم تا اطمینان حاصل شود که کسب و کارهای بریتانیا همچنان از رقابت و نوآوری در تامین اجزای سرور سود می برند. پس از بررسی دقیق طیف گسترده ای از شواهد، به طور موقت دریافتیم که این معامله به رقابت آسیبی نمی رساند.”

قرارداد بزرگ باکس، که شامل ۶۱ میلیارد دلار سهام و ۸ میلیارد دلار بدهی است، قرار است به یکی از بزرگترین خریدهای فناوری در تمام دوران تبدیل شود.

اما همیشه مورد بررسی نظارتی قرار می گیرد، به طوری که اروپا برای اولین بار برنامه های خود را برای تحقیقات عمیق در دسامبر با بریتانیا نیز چهار ماه بعد فاش کرد .

اکنون، با ممانعت از برخی درخواست‌های لحظه آخری از سایر طرف‌های ذینفع، این معامله یک گام به پایان خط نزدیک‌تر شده است. آخرین مهلت برای پاسخ ها در ۹ آگوست است و انتظار می رود گزارش نهایی تا ۱۲ سپتامبر ارائه شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا