موبایل

به‌روزرسانی‌های iOS 16.1.1، iPadOS 16.1.1، macOS Ventura 13.0.1 با رفع مشکلات امنیتی منتشر شد: همه آنچه باید بدانید

به‌روزرسانی iOS 16.1.1 به همراه اولین به‌روزرسانی عمومی macOS Ventura در قالب macOS 13.0.1 توسط سازنده آیفون و مک‌بوک در روز چهارشنبه منتشر شد. به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید برای سیستم‌عامل مدل‌های آیفون و آی‌پد، طیف وسیعی از رفع اشکال‌ها و بهبود عملکرد را به همراه دارد. در همین حال، به‌روزرسانی macOS Ventura 13.0.1 وصله‌هایی را برای دو نقص امنیتی به همراه دارد که باعث اجرای کد خطای دلخواه می‌شد که به طور گسترده در دستگاه‌های مک بوک در حال اجرا بر روی MacOS Ventura گزارش شده بود. با این حال، شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، جزئیات دقیق رفع اشکالات آخرین به روز رسانی iOS 16.1.1 را به اشتراک نگذاشته است، اما گزارش ها نشان می دهد که به نظر می رسد تعدادی از مشکلات، از جمله شکایات در مورد اتصال Wi-Fi را برطرف کرده است. در دستگاه های دارای iOS 16.

یادداشت‌های انتشار اپل که به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS 16.1.1 را اعلام می‌کند، بیان می‌کند که با رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد ارائه می‌شود، بدون اینکه جزئیاتی از مشکلات حل شده ارائه شود. در همین حال، یادداشت‌های انتشار این شرکت برای به‌روزرسانی MacOS Ventura 13.0.1، دو وصله امنیتی خاص را فهرست می‌کند که شامل اصلاحاتی برای کتابخانه libxml2 است، که به مشکلاتی می‌پردازد که به کاربر راه دور اجازه می‌دهد به طور غیرمنتظره یک برنامه را خاتمه دهد و کد دلخواه را در دستگاه‌های خود اجرا کند.

کاربران iPhone و iPad که مایلند سیستم عامل خود را به ترتیب به آخرین نسخه iOS 16.1.1 و iPadOS 16.1.1 به روز کنند، می توانند این کار را با پیمایش به تنظیمات > عمومی > به روز رسانی نرم افزار.

این به‌روزرسانی برای آیفون ۸ و مدل‌های جدیدتر، همه مدل‌های آیپد پرو، آی‌پد ایر نسل ۳ و مدل‌های بعدی، آی‌پد نسل ۵ به بعد، و آی‌پد مینی نسل پنجم به بعد در دسترس خواهد بود.

طبق یادداشت‌های انتشار این شرکت، به‌روزرسانی macOS Ventura 13.0.1 همچنین دو اصلاح امنیتی libxml2 را به همراه دارد. اولین اصلاح امنیتی مشکلی را حل می کند که در آن یک کاربر راه دور می تواند به طور غیرمنتظره یک برنامه را خاتمه دهد و کد دلخواه را در دستگاه خود اجرا کند. بر اساس یادداشت‌های منتشر شده، وصله‌های امنیتی با مشارکت مدی استون، ند ویلیامسون و ناتان واکهولز از Google Project Zero توسعه یافته‌اند.

در همین حال، نسخه‌های بتا به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل آینده اپل، از جمله iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 نیز توسط این شرکت برای آزمایش‌کنندگان عرضه شد. iOS 16.2 و MacOS Ventura قرار است تا اواسط دسامبر سال جاری به صورت عمومی منتشر شوند. در همین حال، طبق همین گزارش، iPadOS 16.2 تا مارس ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد.


اپل این هفته آی‌پد پرو (۲۰۲۲) و آی‌پد (۲۰۲۲) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون ۱۴ پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا