خودرو

تسلا قیمت مدل ۳ و مدل Y را در آستانه درآمد سه ماهه اول کاهش می دهد

به گزارش اپ خونه، تسلا برای دومین بار در ماه جاری قیمت خودروهای برقی مدل ۳ و مدل Y خود را کاهش داد.

اکنون، محبوب‌ترین مدل‌های تسلا قبل از مشوق‌ها کمتر از ۴۰۰۰۰ دلار شروع می‌شوند.

کاهش قیمت در آستانه گزارش درآمد سه ماهه اول تسلا رخ می دهد، زمانی که سرمایه گذاران پس از یک سری کاهش قیمت در این سه ماهه، مراقب حاشیه سود این خودروساز خواهند بود.

تنها در سال جاری، تسلا برای مدل ۳ و مدل Y در ایالات متحده در ماه های ژانویه و فوریه و برای مدل S و مدل X در ماه مارس تخفیف هایی در نظر گرفته است تا با افزایش رقابت و تضعیف اقتصاد، خریداران را جذب کند.

طی دو سه ماهه گذشته، این خودروساز قیمت خودروهای برقی خود را در مکزیک، اروپا و چین نیز کاهش داده است، جایی که جرقه جنگ قیمتی را در میان رقبا به راه انداخته است.

این تخفیف ها در واقع فروش سه ماهه تسلا را افزایش داد و این خودروساز رکورد ۴۲۲۸۷۵ خودروی برقی را در سه ماهه اول تحویل داد .

اما تحلیلگران می گویند که افزایش فروش ممکن است به قیمت حاشیه های سالم باشد که انتظار می رود در نتیجه به پایین ترین حد بیش از سه سال گذشته برسد.

طبق گزارش Visible Alpha، انتظار می‌رود تسلا حاشیه ناخالص خودرو را ۲۳.۲ درصد گزارش کند که نسبت به ۳۲.۹ درصد در سال گذشته کاهش یافته است.

قیمت خودروهای مدل Y AWD، Long Range و Performance در ایالات متحده ۳۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

مدل Y AWD از ۴۹۹۹۰ دلار به ۴۶۹۹۰ دلار رسید. Long Range از ۵۲۹۹۰ دلار تا ۴۹۹۹۰ دلار؛ و Performance از ۵۶۹۹۰ دلار تا ۵۳۹۹۰ دلار رسید.

هزینه مدل ۳ استاندارد رنج RWD از ۴۱۹۹۰ دلار به ۳۹۹۹۰ دلار رسید که نشان دهنده اولین باری است که تسلا یک وسیله نقلیه با قیمت کمتر از ۴۰۰۰۰ دلار ارائه کرد.

مدل ۳ تنها مدل تسلا است که اعتبار مالیاتی فدرال خود را از ۷۵۰۰ دلار به ۳۷۵۰ دلار  پس از دستورالعمل به‌روز شده منبع باتری وزارت خزانه‌داری ایالات متحده برای اعتبار مالیاتی خودروهای برقی کاهش داد .

قیمت مدل ۳ Performance هنوز تغییری نکرده است.

لطفا برای ثبت دیدگاه وارد شوید
ورود / ایجاد حساب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا