اخبار اینترنت

رئیس بایننس می‌گوید صرافی ارزهای دیجیتال، کسب‌وکار مناسبی در هند نمی‌بیند

به گزارش اپ خونه، تعداد زیادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز متمرکز بر کریپتو در دو سال گذشته به هند وارد شده‌اند تا بتوانند دومین جامعه بزرگ توسعه‌دهندگان بازار اینترنت جهان را به یک نیروگاه اصلی وب۳ تبدیل کنند. اما Changpeng “CZ” Zhao، که مسلماً قدرتمندترین و تأثیرگذارترین چهره در صنعت رمزنگاری است، در مورد پتانسیل هند چه فکر می کند؟.

ازژائو روز پنجشنبه در کنفرانس TechCrunch Crypto گفت: «راستش را بخواهید، من فکر نمی‌کنم هند محیطی دوستدار رمزنگاری باشد.»  ژائو با چنین دیدگاه بدی در مورد بازار هند تنها نیست. ده‌ها سرمایه‌گذار و کارآفرین استارت‌آپ به‌طور خصوصی نگرانی‌های مشابهی را به اشتراک گذاشته‌اند، اما نظر ژائو قابل توجه است، زیرا هیچ‌کس دیگری با چنین مقامی به‌طور عمومی چنین دیدگاهی را ابراز نکرده است.

ژائو محیط مالیاتی بالای کشور را مقصر می‌داند که باعث شده بازار برای بازیگران جهانی چندان قابل دوام نباشد. او گفت: «اگر بخواهید برای هر تراکنش ۱ درصد مالیات بگیرید، این تعداد تراکنش وجود نخواهد داشت. مطمئنا، بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان از نظر حجم، برای کاربران در هند عملیاتی است.»

یک کاربر می تواند ۵۰ بار در روز معامله کند و ۷۰ درصد از پول خود را از دست خواهد داد. قرار نیست حجمی برای مبادله نوع دفترچه سفارش وجود داشته باشد. بنابراین ما امروز یک تجارت قابل دوام در هند نمی بینیم. فقط باید صبر کنیم. ما در حال گفتگو با تعدادی از انجمن‌های صنعتی و افراد با نفوذ هستیم و تلاش می‌کنیم تا منطقی را در آنجا قرار دهیم.

ژائو هشدار داد: «ما در تلاش هستیم تا این پیام را منتقل کنیم، اما تغییر سیاست‌های مالیاتی معمولاً زمان زیادی می‌برد. بایننس به کشورهایی می رود که قوانین آن طرفدار کریپتو و تجارت هستند. ما به کشورهایی نمی رویم که در آن کسب و کار پایداری نخواهیم داشت – یا هیچ کسب و کاری، صرف نظر از اینکه می رویم یا نه.»

ژائو هرگونه نگرانی مبنی بر اینکه شرکت پتانسیل کمتری در هند می بیند به دلیل مذاکرات مشکل ساز معامله با صرافی محلی WazirX را رد کرد.

هند اوایل سال جاری قانونی را برای مالیات بر ارزهای مجازی اجرا کرد. مالیات بر درآمد حاصل از انتقال هر گونه دارایی مجازی ۳۰٪ است. دهلی نو برای ثبت جزئیات تمام این تراکنش‌های رمزنگاری، یک درصد کسر مالیات را در مبدا از پرداخت‌های مربوط به خرید دارایی‌های مجازی حذف می‌کند.

این حرکت کشور، در کنار رکود بازار، به طرز وحشیانه ای تراکنش های صرافی های محلی CoinSwitch Kuber با حمایت Sequoia India و Andreessen Horowitz و CoinDCX با حمایت Pantera را که بر روی پلتفرم های آنها مشاهده می شد، از بین برد.

WazirX در اوج چرخه رشد کریپتو در سال گذشته، حجمی حدود ۵۰۰ میلیون دلار در روز پردازش می کرد. به گفته یکی از افراد آگاه، این رقم تا یک ماه پیش به زیر ۵ میلیون دلار کاهش یافته بود.

سایر صرافی های جهانی تلاش کرده اند تا به هند فشار وارد کنند. Coinbase که از CoinDCX و CoinSwitch Kuber پشتیبانی می‌کند، پلتفرم رمزنگاری خود را در اوایل سال جاری در کشور راه‌اندازی کرد اما به سرعت این سرویس را در میان نگرانی‌های نظارتی لغو کرد.

برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Coinbase در ماه مه گفت که این شرکت پشتیبانی Coinbase از پرداخت های محلی تحت UPI را  به دلیل برخی فشارهای غیررسمی از سوی بانک مرکزی [بانک مرکزی] هند غیرفعال کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا