استارتاپ

رئیس Flipkart به استارت‌آپ‌ها درباره آشفتگی و کمبود بودجه برای ۱۲ تا ۱۸ ماه دیگر هشدار داد.

به گزارش اپ خونه، کالیان کریشنامورتی، مدیر اجرایی غول تجارت الکترونیک Flipkart به مدیران هشدار داده است که زمستان تامین مالی برای اکوسیستم استارت آپی ممکن است برای ۱۲ تا ۱۸ ماه دیگر ادامه داشته باشد و صنعت ممکن است با “آشفتگی و نوسانات زیادی” دست و پنجه نرم کند.

«این سال آینده سخت خواهد بود. تخمین من این است که بسیاری از بنیانگذاران استارت آپی بین آوریل تا ژوئن سال آینده وارد بازار خواهند شد و این لحظه حقیقت برای اکوسیستم است.»

کریشنامورتی که معمولاً یک مدیر محتاط و آرام بود، به صدها نفر از شرکت کنندگان گفت که بنیانگذاران استارت آپ باید از یک روند نزولی استقبال کنند و شرکت خود را بازسازی کنند. سرمایه‌گذاران می‌گویند بسیاری از بنیان‌گذاران استارت‌آپ تمایلی به کوتاه کردن ارزش‌گذاری‌های قبلی خود در بحث‌های جدید تامین مالی ندارند.

برخی از بنیان‌گذاران استارت‌آپ بر این باورند که اگر یک رویداد سرمایه‌گذاری ناگهان ارزش سهام موجود کارمندان را کاهش دهد، نمی‌توانند استعداد را جذب و حفظ کنند.

در سال ۲۰۰۱، شرکت ها شاهد افزایش ۲ برابری تا ۶ برابری در ارزش گذاری با برخی فرضیات اساسی رشد و سودآوری برای دو تا سه سال آینده بودند. کریشنامورتی با تشریح افزایش سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در هند در سال گذشته، گفت: فکر می‌کنم به سرعت مشخص شد که این فرضیات عملی نمی‌شوند.

استارت آپ های هندی در سال ۲۰۲۱ رکورد ۳۹ میلیارد دلاری را به دست آوردند زیرا سرمایه گذاران به شدت به دنبال افزایش دو برابری در بازارهای نوظهور بودند. در مقابل، از آنجایی که بازار موقعیت خود را در اوایل سال جاری حفظ کرد، سرمایه در سه ماهه منتهی به سپتامبر به زیر ۳ میلیارد دلار کاهش یافت.

او گفت و این به معنای درون نگری است که برای زنده ماندن چه کاری باید انجام شود.

کریشنامورتی که قبلاً در فروشگاه سرمایه‌گذاری تایگر گلوبال کار می‌کرد، پنج سال پیش به معمار فلیپ‌کارت کمک کرد تا ۳۰ درصد نیروی کار خود را کاهش دهد تا به کارآمدتر شدن شرکت کمک کند. او گفت: «ما از آنجا رشد کردیم، بنابراین مشکلی نیست.»

Flipkart متعلق به Walmart که آخرین ارزش آن ۳۷.۶ میلیارد دلار بود، اوایل سال جاری استخدام را متوقف کرد و ولگردی و ولگردی خرید خود را متوقف کرد، که پیش از آن حدود نیم میلیارد دلار را برای گسترش به بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی آنلاین و سفر هزینه کرد. این شرکت – که سافت‌بانک، تایگر گلوبال، جی آی‌سی، هیئت سرمایه‌گذاری برنامه بازنشستگی کانادا، سازمان سرمایه‌گذاری قطر، تنسنت و فرانکلین تمپلتون را از جمله حامیان خود به حساب می‌آورد_ قصد ندارد حداقل برای یک سال سهامی عام شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا