استارتاپ

راه اندازی دستگاه به عنوان سرویس Fleet فراتر از اجاره لپ تاپ گسترش می یابد

به گزارش اپ خونه، استارت آپ فرانسوی Fleet در چهار سال گذشته رشد خوبی داشته است زیرا این شرکت نزدیک به ۱۰۰۰۰ دستگاه را با قراردادهای اجاره بلندمدت مستقر کرده است.

این شرکت هیچ کمک مالی خارجی جذب نکرده است و تا آنجا که ممکن است درآمد خود را مجدداً در شرکت سرمایه گذاری می کند.

در اصل، Fleet یک محصول بسیار ساده ارائه می کرد. شرکت‌ها در هر اندازه‌ای می‌توانند به جای خرید مک‌بوک، در Fleet مک‌بوک‌ها را اجاره کنند.

شرکت‌ها می‌توانند به‌جای صرف پول زیاد به یکباره، این مخارج سرمایه‌ای را به هزینه‌های عملیاتی قابل پیش‌بینی تبدیل کنند.

تیم Fleet شرکت را طوری طراحی کرده است که تا حد امکان ناب باقی بماند. هیچ انباری با انبوه لپ تاپ ندارد. خط اعتباری بزرگی نزد بانک ندارد.

هنگامی که مشتری دسته ای از لپ تاپ ها را سفارش می دهد، درخواستی را بر اساس چندین معیار به یک شریک مالی ارسال می کند تا بتواند آن دستگاه ها را تامین مالی کند.

مشتری قراردادی را در وب سایت Fleet امضا می کند و سپس سفارش پردازش می شود.

“ما به APIهای هفت شریک مالی در فرانسه متصل هستیم – آنها تقریباً کل بازار را نشان می دهند. ما این فرآیند را کاملاً خودکار کرده‌ایم.”

قیمت گذاری Fleet شفاف است. این شرکت در وب سایت خود نشان می دهد که برای سفارش یک مدل لپ تاپ خاص چقدر هزینه دارد.

بریچ گفت: «ما دستگاه‌هایمان را به‌گونه‌ای قیمت‌گذاری می‌کنیم که نرخ‌ها را در نظر می‌گیرد، زیرا به ریسک مشتری، اندازه سفارش‌ها و همچنین تأمین‌کنندگان بستگی دارد».

اگر یک مشتری Fleet اعلام ورشکستگی کند، موسسه مالی مسئول خط اعتباری است. در صورت عدم پرداخت، Fleet هیچ خطری ندارد.

اما شرکت های مالی مایل به همکاری با Fleet هستند، زیرا پرداختن به آن بازار – و به ویژه شرکت های بسیار کوچک، دشوار است. یک شرکت می تواند یک لپ تاپ را در Fleet سفارش دهد. کار می کند زیرا خودکار است.

و از آنجایی که بسیاری از استارت‌آپ‌ها در حال حاضر در تلاش برای افزایش باند پرواز خود هستند، شرکت‌ها همچنین می‌توانند دستگاه‌های خود را با استفاده از Fleet اجاره کنند تا هزینه تجهیزات موجود خود را در طول زمان تقسیم کنند.

گسترش فراتر از لپ تاپ ها

علاوه بر لپ‌تاپ‌های مک و ویندوز، Fleet چیزهای دیگری مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لوازم جانبی و حتی باجه‌های تلفن و مبلمان را اضافه کرده است که می‌توانید در پلتفرم خود اجاره کنید.

برخی از مشتریان Fleet پس از سه سال به پایان اجاره لپ‌تاپ خود می‌رسند، که به این معنی است که واجد شرایط به‌روزرسانی هستند.

به همین دلیل است که شرکت در حال حاضر یک برنامه اهدای مناسب برای دستگاه های بلااستفاده دارد.

Fleet با سازمان‌های غیرانتفاعی شریک می‌شود و می‌تواند لپ‌تاپ‌های قدیمی را به تیم‌هایی هدایت کند که همچنان می‌توانند از این رایانه‌ها استفاده کنند.

Fleet همچنین لپ‌تاپ‌هایی را می‌پذیرد که در ابتدا از طریق پلتفرم آن منتشر نشده‌اند.

استارت آپ اکنون می خواهد ویژگی ها و خدمات جدیدی را اضافه کند. به عنوان مثال، Fleet با Evy برای ارائه محصولات بیمه شریک شده است.

این شرکت همچنین می خواهد ویژگی های مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) را برای مکان یابی دستگاه های گم شده و قفل کردن آنها از راه دور اضافه کند.

ایده این است که متمرکز کردن محصولاتی مانند MDM به خودی خود دارای ارزش است زیرا نیازی به فکر کردن در مورد آن نیست – نیازی به مقایسه خدمات مختلف و امضای قرارداد جدید با شرکت دیگری ندارید.

“من واقعاً از این شرکت آمریکایی به نام ریپلینگ الهام گرفته‌ام . ما آنقدر محصولات SaaS را جدا کرده‌ایم که بازآفرینی ابزارهایی که می‌توانند همه چیز را از A تا Z در یک بخش بزرگ مدیریت کنند، ارزشی دارد. ما در حال ساختن سیستم عامل برای محل کار هستیم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا