اخبار اینترنت

سیستم بررسی واقعیت جمع‌سپاری X اکنون به مشارکت‌کنندگان اجازه می‌دهد دیدگاه‌های مخالف را در نظر بگیرند

به گزارش اپ خونه، X (توئیتر سابق) این هفته نحوه عملکرد ویژگی یادداشت‌های انجمن (Community Notes) بررسی واقعیت جمع‌سپاری شده را تغییر داد.

در طراحی جدید، کاربران می توانند تمام یادداشت هایی را که به عنوان حاشیه نویسی برای یک پست X پیشنهاد شده اند، بررسی کنند، نه فقط یک یادداشت را که در حال حاضر بررسی می کنند.

به عبارت دیگر، به مشارکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا قبل از ترک رتبه‌بندی، یادداشت‌های دیگری را در نظر بگیرند – و احتمالاً می‌تواند آنها را متقاعد کند که نظرشان را تغییر دهند.

این یک ترفند ظریف است اما می‌تواند بر مشارکت‌کنندگان یادداشت‌های انجمن تأثیر بگذارد تا دیدگاه‌های مختلف را در نظر بگیرند، به‌جای اینکه صرفاً با جمعیت موافق باشند که یک یادداشت مفید است – به این معنی که یادداشت به صورت عمومی در زیر پست به‌عنوان یک بررسی حقایق جمع‌سپاری شده برای کاربران X نمایش داده می‌شود.

X می‌گوید این تغییر مورد نیاز بود زیرا هنگام رتبه بندی «مهم است که مشارکت‌کنندگان تا حد ممکن اطلاعات مفیدی داشته باشند،»

از امروز، وقتی مشارکت‌کنندگان روی یک یادداشت «به آن امتیاز دهید» ضربه می‌زنند، به‌جای یادداشتی که در نظر دارند، به صفحه‌ای هدایت می‌شوند که همه پیشنهادات یادداشت را فهرست می‌کند.

با این حال، این روش نیز برای قرار دادن دیدگاه‌های جایگزین در مقابل مشارکت‌کنندگان است که می‌تواند تفکر آنها را تغییر دهد یا در مورد اینکه کدام یک از یادداشت‌های پیشنهادی واقعا مفیدتر و دقیق‌تر است، سردرگمی را بیشتر کند.

بازخورد X نسبت به به روز رسانی تا حد زیادی مثبت بود، اما در عمل باید دید که آیا این امر منجر به تغییر نظر بیشتر مشارکت کنندگان و انتخاب یادداشت های دیگر به عنوان مفیدتر به جای یادداشتی که در حال حاضر مشاهده می کنند، خواهد شد یا خیر.

حتی در مثال X ارائه شده، دو یادداشت ارائه شده است که هر دو می توانند مفید تلقی شوند.

یکی با اشاره به اینکه نهنگ ها در واقع جز پستانداران هستند، اطلاعات نادرست را در یک توییت تصحیح می کند، در حالی که دیگری می گوید یادداشت لازم نیست زیرا این حساب یک حساب تقلیدی است. هر دو یادداشت در واقع درست هستند – اما دومی می تواند مشارکت کنندگان یادداشت های انجمن را تشویق کند تا زمینه اضافه شده را از یک توییت حذف کنند.

اگر گزارش تقلیدی ماهیت سیاسی داشته باشد و اظهارات «نیازی به اصلاح ندارد» اطلاعات نادرستی است که یک طرف سعی در انتشار آن دارد، این می تواند پیچیده تر شود.

حذف یادداشت در آن حالت، صرفاً به این دلیل که یک حساب تقلید آمیز است، می‌تواند مضرتر باشد اگر کاربران زحمت بررسی بیوگرافی حساب را در جایی که حساب ماهیت تقلیدی آن را فاش کرده است، نداشته باشند.

یادداشت‌های انجمن برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ با نام Birdwatch راه اندازی شد ، قبل از اینکه ایلان ماسک شبکه ای را که قبلاً توییتر نامیده می شد خریداری کند.

یکی از ویژگی‌های نوآورانه‌تر این پلتفرم، این است که سیستم از الگوریتمی استفاده می‌کند که به دنبال اجماع بین گروه‌هایی است که دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد، قبل از اینکه بررسی‌های حقایق جمع‌سپاری شده را برای سایر کاربران برجسته کند.

علاوه بر این، مشارکت‌کنندگان یادداشت‌های انجمن ابتدا باید با رتبه‌بندی یادداشت‌ها به‌عنوان مفید یا غیرمفید، ثابت کنند که توانایی خود را دارند و زمانی که رتبه‌بندی‌شان با تصمیم نهایی جامعه بزرگ‌تر مطابقت دارد، امتیاز کسب کنند.

این سیستم تحت مالکیت ماسک به‌روزرسانی شده است و اخیراً یادداشت‌های انجمن را برای ویدیوها راه‌اندازی کرده است .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا