فناوری اطلاعات

فولکس‌واگن در مسیر موفقیت

به گزارش «نبض فناوری»، این خودروساز در ماه سپتامبر شاهد رشد ۲۰.۷ درصدی در تحویل بود که به ویژه توسط چین و جایی تقویت شد که محدودیت‌های کووید- ۱۹ تولید را در نیمه اول سال متوقف کرد.

تولید این خودروساز نشان‌دهنده بهبود گسترده صنعت خودرو در ماه‌های اخیر از نیمه اول سال است که با مشکلات زنجیره‌تامین به دلیل جنگ در اوکراین و تعطیلی کارخانه‌های چینی به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا مواجه شده است.

تحویل‌های بی‌ام‌و در سه‌ماهه سوم با ۶.۶ درصد رشد در فروش ماه سپتامبر، اندکی کمتر از سال گذشته بود و تحویل مرسدس بنز در سه‌ماهه سوم ۲۰ درصد افزایش داشت. به طور کلی، تحویل فولکس واگن در تمام مناطق امسال کاهش یافته است و اروپا و پس از آن خاورمیانه و آفریقا بیشترین آسیب را دیدند. چین با ۷.۵ درصد کمترین افت و بهبود قوی در ماه سپتامبر با تحویل یک سوم بیشتر از ماه مشابه سال گذشته بود.

بر اساس گزارش رویترز، خودروهای تمام الکتریکی ۶ درصد از کل تحویل‌ها را تشکیل می‌دهند که در مجموع ۳۶۶ هزار و ۴۰۰ خودرو را شامل می‌شود. حدود دو سوم تحویل‌های تمام الکتریکی در اروپا و یک سوم باقی مانده عمدتاً در چین بود که فولکس واگن با رقبای داخلی و تسلا برای سهم بیشتری از بازار خودروهای الکتریکی داخلی مقابله می‌کند.

منبع/ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا