فناوری اطلاعات

قیمت کارت گرافیک جدید اینتل مشخص شد

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت اینتل از قیمت ۳۲۹ دلاری برای کارت گرافیک پرچمدار خود (Arc A770 ) خبر داد البته این کارت گرافیک از کارت‌های گرافیک پرچمدار شرکت‌های انویدیا و AMD ضعیفتر است.

کارت گرافیک مذکور دارای دو نسخه است که حافظه های ۸ و ۱۶ گیگابایت را ارائه می دهند.که قیمت اعلام شده برای نسخه ۸ گیگابایتی آن است. در حقیقت اینتل قیمت پایه این GPU را اعلام کرده و هنوز اطلاعاتی از نسخه لیمیتد ادیشن آن با ۱۶ گیگابایت حافظه نداریم.

کارت گرافیک Arc A770 از XeSS هم پشتیبانی می‌کند؛ تکنیک و فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی ساخت شرکت اینتل است که تصاویر را بازسازی و کیفیت آن‌ها را بهبود می‌دهد.

قیمت کارت گرافیک اینتل Arc A770 در اکتبر ۲۰۲۲ برابر با قیمت کارت گرافیک انویدیا RTX 3060 در ژانویه ۲۰۲۱ است. از این موضوع که بگذریم، به عملکرد آن‌ها می‌رسیم که طبق گفته اینتل، A770 عملکردش مشابه نماینده انویدیا یا کمی بهتر از آن است. البته برای بررسی ادعای اینتل، باید این کارت گرافیک جدید مورد آزمایش قرار بگیرد.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که اگرچه اینتل در اول راه تولید گرافیک‌های مستقل قرار دارد، اما نزدیک به یک نسل از رقبایش عقب افتاده و البته بالاترین محصولش با کارت‌های گرافیک میان‌رده شرکت‌های دیگر رقابت می‌کند. این در حالی است که انویدیا به تازگی از RTX 40 رونمایی کرده؛ کارت‌های گرافیکی که قدرت بسیار بالاتری نسبت به نسل قبلی‌شان دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا