اخبار اینترنت

متا تأیید می کند که دسترسی کاربران مستقر در اتحادیه اروپا را از طریق VPN به Threads مسدود می کند

به گزارش اپ خونه، پس از شکایت چندین کاربر مستقر در اتحادیه اروپا مبنی بر عدم امکان دسترسی به برنامه Threads اینستاگرام از طریق VPN، متا تأیید کرد که این تلاش ها را مسدود می کند.

این شرکت هفته گذشته Threads را راه‌اندازی کرد، اما با توجه به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در مورد برنامه، در اتحادیه اروپا در دسترس نیست .

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از دسترسی کاربران به اپلیکیشن جدید اجتماعی اعمال کرده است.

«Threads در حال حاضر در اکثر کشورهای اروپا در دسترس نیست و ما اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از دسترسی افراد مستقر در آنجا به آن انجام داده‌ایم. اروپا همچنان یک بازار فوق‌العاده مهم برای متا است و ما امیدواریم که در آینده Threads را در اینجا در دسترس قرار دهیم.»

چندین کاربر مستقر در اتحادیه اروپا شروع به ارسال اسکرین شات هایی در توییتر کردند که نشان می داد حتی پس از استفاده از VPN قادر به دسترسی به برنامه Threads نیستند.

برنامه Threads به طور گسترده کاربران را بر اساس خط مشی رازداری Meta و فهرست iOS برنامه ردیابی می کند – که نشان می دهد برنامه ممکن است طیف وسیعی از داده های شخصی از جمله اطلاعات بسیار حساس مانند داده های سلامتی و مالی، مکان دقیق، تاریخچه مرور، مخاطبین و سابقه جستجو را جمع آوری کند.

این رویکرد چالش های قانونی و نظارتی را برای متا در اتحادیه اروپا ایجاد می کند.

بر اساس قانون حفاظت از داده اتحادیه اروپا، متا به یک مبنای قانونی معتبر برای پردازش قانونی چنین داده‌های شخصی برای هدف‌یابی تبلیغات نیاز دارد – منطقه‌ای که شرکت به دنبال حکم اخیر دادگاه دادگستری با عدم اطمینان روزافزون مواجه است .

این هم همه چیز نیست: رژیم ضد انحصار پیشین و درخشان بلوک، قانون بازارهای دیجیتال ، همچنین محدودیت هایی را برای نحوه ترکیب غول های دروازه بان قابل اجرا برای تبلیغات ایجاد می کند.

متا گزارش می دهد که عدم قطعیت در مورد نحوه اعمال DMA برای استفاده تجاری خود از داده ها به عنوان عامل تاخیر در راه اندازی Threads در اتحادیه اروپا است.

علیرغم اینکه به طور رسمی در بیشتر کشورهای اروپایی عرضه نشده است، رقیب توئیتر متا شروع خوبی داشته است زیرا این برنامه تنها در چند روز از ۱۰۰ میلیون ثبت نام عبور کرد .

با این حال، بر اساس گزارش شرکت نظارت بر تحلیل Sensor Tower ، کاربران فعال روزانه در این هفته نسبت به شنبه ۲۰ درصد کاهش داشته اند و زمان صرف شده در برنامه نیز کاهش یافته است.

در اوایل این هفته، متا اپلیکیشن Thread iOS را با پشتیبانی از iOS 17 و کاهش اندازه باینری به همراه سایر پیشرفت‌های کوچک به‌روزرسانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا