اخبار کسب و کارها

مدیرعامل شرکت Dropbox می گوید به دلیل کندی رشد و «عصر هوش مصنوعی» ۵۰۰ کارمند یا ۱۶ درصد از کارکنان را اخراج می کند

به گزارش اپ خونه، غول ذخیره‌سازی ابری Dropbox به مبارزه شرکت‌های فناوری که اخراج‌های خود را اعلام می‌کنند، پیوست.

این شرکت اعلام کرد که ۱۶ درصد از کارکنان خود را که معادل حدود ۵۰۰ کارمند است، به دلیل کندی رشد و – به قول مدیر عامل درو هیوستون – به دلیل “عصر محاسبات هوش مصنوعی بالاخره ” اخراج خواهد کرد.

به نظر می رسد این اولین اخراج هایی است که این شرکت از ژانویه ۲۰۲۱ انجام داده است، زمانی که ۳۱۵ کارمند خود را به دلیل همه گیری کووید-۱۹ اخراج کرد.

در یادداشتی از سوی مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، درو هیوستون، و همچنین در یک پرونده SEC، آخرین حذف به کارکنان اعلام شد.

در پرونده SEC اشاره شده است که این شرکت حدود ۳۷ تا ۴۲ میلیون دلار در رابطه با اخراج کارکنان متحمل خواهد شد که در سه ماهه دوم ثبت خواهد شد.

نتایج سه ماهه اول، که ۴ مه گزارش خواهد شد، در خط یا حتی بالاتر از انتظارات خواهد بود.

از قضا، حتی با وجود نتایج قوی و این واقعیت که Dropbox سودآور است، هیوستون گفت که این شرکت تصمیم گرفته است تا یک گام پیشگیرانه برای کاهش مشاغل و سرمایه گذاری در حوزه های جدید بردارد تا با سرعت تغییرات همراه شود، با توجه به اینکه رشد در حال کاهش است.

«در حالی که تجارت ما سودآور است، رشد ما کند شده است. بخشی از این به بلوغ طبیعی کسب‌وکارهای موجود ما برمی‌گردد، اما اخیراً، باد مخالف ناشی از رکود اقتصادی بر مشتریان و به نوبه خود بر تجارت ما فشار آورده است. در نتیجه، برخی از سرمایه‌گذاری‌هایی که قبلاً بازدهی مثبت داشتند، دیگر پایدار نیستند.»

نکته جالب این است که او همچنین از هوش مصنوعی به عنوان یک عامل اصلی یاد می کند.

او ادامه داد:

« و در نتیجه، عصر محاسبات هوش مصنوعی بالاخره فرا رسید. ما سال‌ها معتقد بودیم که هوش مصنوعی به ما ابرقدرت‌های جدیدی می‌دهد و کار دانش را کاملاً متحول می‌کند. و ما برای مدت طولانی در حال ساختن به سمت این آینده هستیم، همانطور که خط لوله محصول امسال نشان خواهد داد.»

برای کسانی که هشدار داده اند که هوش مصنوعی به طور اجتناب ناپذیری منجر به از دست دادن مشاغل بیشتر می شود، این یک پیشرفت هشدار دهنده خواهد بود.

برخی ممکن است استدلال کنند که این بهانه ای آسان و به موقع برای کاهش هزینه ها در حال حاضر است، تا بازار و سرمایه گذاران را خوش بین نگه دارند که Dropbox با زمان تغییر می کند و خودش در موج بعدی نوآوری مختل نخواهد شد.

هیوستون گفت که کارکنان آسیب دیده مطلع خواهند شد و تا فردا کارشان به پایان خواهد رسید. این شرکت قبل از انتقال امروز ۳۱۲۵ کارمند داشت.

بر اساس ردیاب Layoffs.fyi، بیش از ۱۸۴۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۳ در حدود ۶۲۰ شرکت فناوری در بخش فناوری بیکار شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا