فناوری اطلاعات

نحوه تبدیل JPG به PDF در مک

اشتراک گذاری تصاویر با مخاطبین خود مستقیماً از مک بسیار آسان است. می توانید فایل های خود را با استفاده از برچسب ها در Finder در مک خود سازماندهی کنید. گاهی اوقات، ممکن است بخواهید محتوای یک تصویر را پنهان کنید یا بخواهید محرمانه بودن آن را حفظ کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که یک تصویر را به PDF تبدیل کنید و macOS به شما امکان می دهد این کار را در یک لحظه انجام دهید.

معمولاً برای تبدیل فایل تصویری خود به PDF به یک برنامه یا وب سایت شخص ثالث فکر می کنید. اما اگر به شما بگوییم که برنامه Preview می تواند این کار را در مک شما انجام دهد چه؟ بله می شود. این پست نحوه تبدیل فایل‌های JPG خود را به PDF با استفاده از برنامه Preview در Mac نشان می‌دهد.

قبل از شروع

گاهی اوقات، نسخه قدیمی macOS اغلب منجر به اجرای نسخه قدیمی برنامه ها نیز می شود. این بدان معناست که توصیه می‌شود نسخه macOS را ارتقا دهید. برای این کار، باید هر به‌روزرسانی معلقی را نصب کنید و پس از آن برنامه Preview مانند یک جذابیت کار خواهد کرد. هنگامی که شما نیاز به تبدیل تصاویر بزرگ به PDF دارید، به شما کمک می کند. بنابراین در اینجا نحوه واکشی به‌روزرسانی‌های macOS در Mac آورده شده است.

مرحله ۱: Command + Spacebar را فشار دهید تا Spotlight Search باز شود، تایپ کنید به روز رسانی نرم افزار را بررسی کنید، و Return را فشار دهید.

گام ۲: اگر به روز رسانی در دسترس است، آن را دانلود و نصب کنید.

بیایید به نحوه تبدیل یک فایل تصویری JPG به PDF در مک خود با استفاده از برنامه پیش نمایش ادامه دهیم.

نحوه تبدیل JPG به PDF در مک

پیش نمایش یک برنامه همه کاره است که مانند یک نمایشگر ساده تصویر در مک به نظر می رسد. بدون شک اپل بی سر و صدا چندین ویژگی را در برنامه اضافه کرده است. بنابراین ابتدا باید مطمئن شوید که برنامه به خوبی کار می کند. هنگامی که برنامه Preview در Mac کار نمی کند، می توانید برای رفع مشکل به پست ما مراجعه کنید. بعد از اینکه کار را شروع کردید، در اینجا چیزی است که باید انجام دهید:

مرحله ۱: فایل تصویر را در مک خود با استفاده از Finder مرور کنید و روی فایل تصویر دوبار کلیک کنید تا در Preview باز شود.

به طور پیش‌فرض، macOS همه فایل‌های تصویری را در پیش‌نمایش باز می‌کند. اما، اگر برنامه دیگری را به عنوان پیش‌فرض انتخاب کرده‌اید، روی نماد فایل تصویر کلیک راست کرده، Open With را انتخاب کرده و از منوی فرعی گزینه Preview را انتخاب کنید.

گام ۲: وقتی تصویر در برنامه پیش نمایش باز شد، روی گزینه File در گوشه سمت چپ بالای منو کلیک کنید.

مرحله ۳: “Export As PDF” را از منوی زمینه انتخاب کنید.

مرحله ۴: نام فایل PDF خود را تایپ کنید و مکان فایل را در مک خود انتخاب کنید.

مرحله ۵: روی Show Details کلیک کنید.

مرحله ۵: اندازه کاغذ و جهت فایل PDF خود را انتخاب کنید.

مرحله ۶: پس از انتخاب تنظیمات برگزیده خود، برای تبدیل بر روی Save کلیک کنید.

پیش‌نمایش تنظیمات جهت و اندازه کاغذ را ذخیره می‌کند تا فایل JPG شما به‌عنوان PDF در Mac ذخیره شود. پس از آن، می توانید به مکانی که فایل PDF در آن ذخیره شده است بروید و با استفاده از برنامه پیش نمایش دوباره آن را باز کنید. اما اگر بخواهید این فایل PDF را ایمن تر کنید چه؟ ادامه مطلب

نحوه اضافه کردن رمز عبور به فایل PDF در مک

تبدیل یک تصویر به PDF تنها نیمی از کار است. چالش واقعی دور نگه داشتن محتوای فایل از چشمان کنجکاو است. خوشبختانه، برنامه پیش نمایش به اندازه کافی قادر است که به شما اجازه دهد رمز عبور را به فایل PDF خود اضافه کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله ۱: تصویر را در برنامه پیش نمایش باز کنید.

گام ۲: روی File در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

مرحله ۳: Export As PDF را انتخاب کنید.

مرحله ۴: روی Show Details کلیک کنید.

مرحله ۵: روی Permissions کلیک کنید.

مرحله ۶: روی کادر تأیید کنار «نیاز به رمز عبور برای باز کردن سند» کلیک کنید.

مرحله ۷: رمز عبور خود را وارد کرده و دوباره وارد کنید تا تایید شود.

همچنین می توانید مجوزهای مختلفی را برای فایل PDF خود انتخاب کنید که تنها پس از وارد کردن رمز عبور قابل دسترسی هستند.

مرحله ۸: گذرواژه مالک را وارد کرده و مجدداً برای تأیید وارد کنید.

مرحله ۹: روی Apply در سمت راست پایین کلیک کنید.

مرحله ۱۰: روی Save کلیک کنید.

نحوه تبدیل فایل های تصویری به یک پی دی اف

اگر فایل‌های تصویری زیادی دارید که می‌خواهید آن‌ها را به یک فایل PDF اضافه کنید، در اینجا نحوه انجام همین کار با استفاده از برنامه پیش‌نمایش در مک خود آورده شده است.

مرحله ۱: تمام فایل های تصویری خود را انتخاب کنید.

گام ۲: برای باز کردن آنها در Preview دوبار کلیک کنید. شما به نوار نمای بند انگشتی در سمت چپ نیاز دارید. می‌توانید روی یک تصویر کوچک از یک تصویر کلیک کنید و آن را به سمت بالا یا پایین بکشید تا آنها را در قالبی که می‌خواهید در فایل PDF ظاهر شوند، مرتب کنید.

برای تنظیم جهت هر فایل تصویری می توانید روی Rotate در سمت راست بالا کلیک کنید.

مرحله ۳: روی File در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

مرحله ۴: چاپ را انتخاب کنید.

مرحله ۵: در قسمت Page، همه را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید صفحات (تصاویر واقعی) را در نوار تصویر کوچک پیش‌نمایش انتخاب کنید یا یک محدوده عددی برای تصاویر اختصاص دهید.

مرحله ۶: روی منوی کشویی PDF در پایین کلیک کنید.

مرحله ۷: Save As PDF را انتخاب کنید.

مرحله ۸: نام و محل فایل PDF خود را تعیین کنید.

با کلیک بر روی دکمه Security Options می توانید رمز عبور را به فایل PDF خود اضافه کنید.

مرحله ۹: پس از انتخاب تنظیمات برگزیده خود، روی Save در سمت راست پایین کلیک کنید.

برنامه پیش نمایش تمام تصاویر انتخابی شما را به یک فایل PDF تبدیل می کند. اگر چندین تصویر از یک سند دارید، می توانید یک فایل PDF از آن سند ایجاد کرده و با استفاده از Adobe Acrobat Reader در مک خود آن را امضا کنید.

تبدیل JPG به PDF به صورت رایگان

این مراحل به شما کمک می‌کند بدون نصب برنامه شخص ثالث یا آپلود فایل‌ها در یک وب‌سایت، تمام فایل‌های JPG یا JPEG خود را به PDF در مک خود تبدیل کنید. با استفاده از برنامه Photos، همچنین می توانید عکس های خود را در آیفون خود به فایل های PDF تبدیل کنید. از آنجایی که فایل‌های PDF سازگاری گسترده‌تری دارند، اشتراک‌گذاری عکس‌های شما با مخاطبین برای اهداف مختلف آسان‌تر است. به علاوه، فایل‌های PDF در مقایسه با فایل‌های تصویری JPG یا HEIC از نظر اندازه کوچک‌تر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا