اخبار اینترنت

نسخه بتای Google Play Games برای رایانه شخصی به بیش از ۶۰ کشور جدید از جمله هند گسترش می یابد

به گزارش اپ خونه، گوگل سرانجام پروژه Play Games بتای خود را برای رایانه شخصی که به کاربران امکان می دهد بازی های اندروید را در سیستم های ویندوز خود پس از معرفی آن در بیش از ۵۰ کشور در هند اجرا کنند، راه اندازی کرد.

این برنامه همچنین به ۶۰ کشور دیگر – از جمله آرژانتین و آفریقای جنوبی – گسترش می یابد و کل در دسترس بودن آن را به بیش از ۱۲۰ کشور می رساند.

این پروژه برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ راه اندازی شد، از آن زمان به تدریج به مناطق مختلف مانند استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، هنگ کنگ، سنگاپور و اروپا گسترش یافت .

بازی‌های Google Play روی رایانه شخصی کاربران را ملزم می‌کند که ویندوز ۱۰ را روی رایانه‌ای با ۴ هسته فیزیکی CPU، ۱۰ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان روی درایو حالت جامد (SSD)، یک پردازنده گرافیکی Intel UHD Graphics 630 یا مشابه و ۸ گیگابایت رم اجرا کنند.

این برنامه در حال حاضر در نسخه بتا است، بنابراین این الزامات می تواند در حدود نسخه نهایی تغییر کند. گوگل اعلام کرد که کاربران در هند این گزینه را خواهند داشت که به زبان انگلیسی و هندی به این سرویس دسترسی داشته باشند.

کاربران برای اجرای بازی‌ها باید یک حساب مدیریت ویندوز با مجازی‌سازی سخت‌افزار روشن داشته باشند.

جدا از عناوین موجود از جمله “Eversoul”، “Lords Mobile” و “Evony: The King’s Return”، بازیکنان اکنون به عناوین هندی مانند “Ludo King” و “Hitwicket Games” دسترسی خواهند داشت. به طور کلی، گوگل بیش از ۱۰۰ عنوان را تحت این برنامه ارائه می دهد.

کاربران می توانند پیشرفت بازی خود را در دستگاه هایی مانند تلفن های اندرویدی، تبلت ها، کروم بوک ها و رایانه شخصی همگام کنند. سال گذشته، گوگل همچنین آزمایش کنترل صفحه کلید را برای بازی‌های منتخب اندروید در ChromeOS آغاز کرد .

در ماه مارس، گوگل همچنین شبیه‌سازی را برای بازی‌سازان راه‌اندازی کرد تا به سرعت بازی‌های خود را عیب‌یابی کنند.

علاوه بر این، این شرکت یکپارچه سازی با Android Studio را برای توسعه دهندگان ارائه می دهد تا تنظیمات خود را انجام دهند و بازی های خود را به کار گیرند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا