اخبار اینترنت

ویژگی های جدید هوش مصنوعی متا: از دستیار هوش مصنوعی تا تغییر دهنده تصویر

به گزارش اپ خونه، متا مجموعه‌ای از ربات‌ها، ویژگی‌ها و محصولات جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را برای انتشار در برنامه‌های پیام‌رسان خود، Meta Quest 3 و عینک‌های هوشمند Ray-Ban Meta معرفی کرد.

ویژگی‌های جدید – از دستیار هوش مصنوعی تا ویرایش تصویر – از قدرت هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند تا فناوری متا را بسیار اعتیادآورتر کند.

اگرچه، به گفته متا، تجربیات و ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی «ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا خلاق‌تر، رساتر و سازنده‌تر باشید».

تعداد زیادی از اعلامیه های متمرکز بر هوش مصنوعی به عنوان بخشی از کنفرانس سالانه کانکت متا منتشر شد، جایی که این شرکت جدیدترین هدست واقعیت ترکیبی خود را اعلام کرد و قصد دارد عینک های هوشمند را با مشارکت Ray-Ban عرضه کند .

تمام فناوری‌های هوش مصنوعی مبتنی بر Llama 2 ، خانواده جدید مدل‌های هوش مصنوعی دسترسی باز متا است که در ماه جولای منتشر شد.

به گفته متا، مدل زبان بزرگ برای تولید متن و کد در پاسخ به درخواست‌ها طراحی شده است و بر اساس ترکیبی از داده‌های در دسترس عموم آموزش داده شده است. این شرکت اشاره کرد که Llama 3 در سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد.

متا همچنین در Connect مولد تصویر جدید خود، Emu را معرفی کرد که از آن برای تقویت مواردی مانند برچسب‌های هوش مصنوعی و ویرایش تصویر استفاده می‌کند.

در این جا تمام روش‌های جدید متا برای استفاده از هوش مصنوعی را بررسی کنیم:

دستیار هوش مصنوعی، با پشتیبانی Bing 

دستیار هوش مصنوعی متا توسط Llama 2 LLM طراحی شده است با حضور: احمد الدهله، معاون ژنرال 

دستیار هوش مصنوعی متا به گونه‌ای طراحی شده است که به شما اطلاعات بی‌درنگ بدهد و تصاویر واقعی را از پیام‌های متنی در عرض چند ثانیه تولید کند.

می‌تواند به برنامه‌ریزی سفر با دوستان در یک چت گروهی، پاسخ به سؤالات دانش عمومی و جستجوی اینترنت در سراسر Bing مایکروسافت برای ارائه نتایج وب در زمان واقعی کمک کند.

با استفاده از Llama 2، متا گفت که مجموعه داده‌های تخصصی ایجاد کرده است که در مکالمه طبیعی لنگر انداخته‌اند تا هوش مصنوعی با لحنی محاوره‌ای و دوستانه پاسخ دهد.

احمد الداله، معاون GenAI در متا،گفت:

«با هوش مصنوعی متا، ما فرصتی را دیدیم تا از این قابلیت استفاده کنیم و دستیار ایجاد کنیم که بتواند کارهایی بیش از نوشتن شعر انجام دهد. ما در پشت هوش مصنوعی متا، یک ارکستراتور ساختیم. و می تواند به طور یکپارچه قصد کاربر را از یک اعلان تشخیص دهد و آن را به برنامه افزودنی مناسب هدایت کند.»

اولین برنامه افزودنی جستجوی وب خواهد بود که توسط Bing ارائه می شود تا به سوالاتی که نیاز به اطلاعات لحظه ای دارند کمک کند. Meta AI می تواند به شما کمک کند از طریق قدرت جستجو، به به روزترین اطلاعات دسترسی داشته باشید.

دستیار هوش مصنوعی به صورت بتا در ایالات متحده در واتس اپ، مسنجر و اینستاگرام در دسترس خواهد بود و به زودی برای عینک های هوشمند Ray-Ban Meta و هدست واقعیت مجازی Quest 3 عرضه می شود.

چت ربات های شخصیتی هوش مصنوعی بر اساس افراد مشهور

هر شخصیت هوش مصنوعی بر اساس یک سلبریتی یا تأثیرگذار واقعی است

شما میتوانید ۲۸ شخصیت که بر اساس افراد مشهور و کاملاً از هوش مصنوعی ساخته شده اند، از سراسر جهان ورزش، موسیقی، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر را به عنوان چت ربات های موضوعی خاص در نظر بگیرید که می توانید در واتس اپ، مسنجر و اینستاگرام پیام ارسال کنید.

هر شخصیت بر اساس یک فرد مشهور یا تأثیرگذار است. مثلا:

شبیه ستاره فوتبال تام بردی برای شخصیتی به نام “برو” استفاده می شود که می تواند در مورد ورزش با شما صحبت کند.
نائومی اوزاکا، یک تنیسور، به عنوان “Tamika” برای صحبت در مورد همه چیز مانگا برجسته شده است.
شخصیت یوتیوب آقای هیولا در حال بازی “زک” است تا یک پسر بامزه باشد؟
مبارز MMA، Israel Adesanya در نقش لوئیز ظاهر می شود تا در مورد MMA صحبت کند.
کندال جنر مدل در نقش “بیلی” ظاهر می شود تا نقش یک خواهر بزرگ را بازی کند.

هوش مصنوعی متا بر روی Llama 2 LLM ساخته شد. بیشتر پایگاه های دانش آنها محدود به اطلاعاتی است که عمدتاً قبل از سال ۲۰۲۳ وجود داشته است، اما متا می گوید امیدوار است که عملکرد جستجوی Bing خود را در ماه های آینده به هوش مصنوعی خود بیاورد.

شخصیت ها فقط از طریق متن پاسخ نمی دهند – آنها همچنین می توانند در سال آینده صحبت کنند اما در حال حاضر وجود ندارد.

هر عنصر ویدیویی که امروز و در آینده می بینید بر اساس انیمیشن های تولید شده توسط هوش مصنوعی است. متا از افرادی که نشان دهنده هوش مصنوعی های مختلف بودند فیلم گرفت و سپس از “تکنیک های مولد” برای تبدیل آن انیمیشن های متفاوت به یک تجربه منسجم استفاده کرد.

متا توضیح نمی دهد که چگونه به افراد مشهور برای استفاده از شباهت هایشان غرامت می دهد.

استودیوی هوش مصنوعی (AI Stu dio) برای مشاغل و سازندگان

استودیوی هوش مصنوعی متا برای مشاغل و سازندگان در دسترس است با حضور: آنجلا فن، دانشمند محقق

پلتفرم AI Studio متا به کسب و کارها اجازه می دهد تا چت ربات های هوش مصنوعی برای سرویس های پیام رسانی مختلف شرکت از جمله فیس بوک، اینستاگرام و مسنجر بسازند.

متا در پستی می‌نویسد که با شروع با مسنجر، AI Studio به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که «هوش مصنوعی ایجاد کنند که ارزش‌های برندشان را منعکس کند و تجارب خدمات مشتری را بهبود بخشد» .

روی صحنه، مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، توضیح داد که موارد استفاده متا در درجه اول تجارت الکترونیک و پشتیبانی از مشتری است.

استودیوی هوش مصنوعی برای شروع به صورت آلفا در دسترس خواهد بود و متا می‌گوید که از سال آینده این مجموعه ابزار را افزایش خواهد داد.

در آینده، سازندگان می‌توانند از استودیوی هوش مصنوعی نیز بهره ببرند تا هوش مصنوعی بسازند که «حضور مجازی خود را» در برنامه‌های متا گسترش دهد. متا خاطرنشان کرد که این موارد باید توسط سازنده تحریم و مستقیماً توسط آنها کنترل شود.

در سال آینده، متا یک جعبه شنی خواهد ساخت تا هر کسی بتواند با ایجاد هوش مصنوعی خود آزمایش کند، چیزی که متا به متاورس ارائه خواهد کرد.

استیکرهای هوش مصنوعی که توسط Emu طراحی شده‌اند

مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد که استیکرهای هوش مصنوعی مولد به برنامه‌های پیام‌رسان متا می‌آیند.

این ویژگی که توسط مدل بنیادی جدید خود برای تولید تصویر، Emu ارائه می‌شود، به کاربران این امکان را می‌دهد تا در عرض چند ثانیه استیکرهای هوش مصنوعی منحصربه‌فردی را در برنامه‌های متا از جمله واتس‌اپ، مسنجر، اینستاگرام و حتی استوری فیس‌بوک ایجاد کنند.

زاکربرگ گفت: “هر روز مردم صدها میلیون استیکر برای بیان مطالب در چت ارسال می کنند و هر چت کمی متفاوت است و شما می خواهید احساسات متفاوتی را بیان کنید. اما امروز ما فقط یک شماره ثابت داریم – اما با Emu اکنون این توانایی را دارید که فقط آنچه را که می خواهید تایپ کنید.»

برای استفاده از استیکرها، می‌توانید در یک جعبه متن دقیقاً نوع تصاویری را که می‌خواهید ببینید تایپ کنید.

این ویژگی در واتس‌اپ به نمایش گذاشته شد. متا می گوید که به طور متوسط ​​سه ثانیه طول می کشد تا چندین گزینه برای اشتراک گذاری فوری ایجاد شود.

به گفته این شرکت، این ویژگی ابتدا در دسترس کاربران انگلیسی زبان قرار خواهد گرفت و در ماه آینده شروع به کار خواهد کرد.

ویرایش تصویر با هوش مصنوعی – تغییر سبک عکس ها (Restyle )، اضافه کردن پس زمینه (Backdrop )

متا می گوید که به زودی می توانید تصاویر خود را تغییر دهید یا با دوستان خود تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را ایجاد کنید.

این دو ویژگی جدید – تغییر سبک و پس‌زمینه – به زودی به اینستاگرام در ایالات متحده می‌آیند که همچنین توسط فناوری Emu پشتیبانی می‌شوند.

Restyle به شما امکان می‌دهد سبک‌های بصری یک تصویر را دوباره تصور کنید – زاکربرگ ویرایش‌هایی را روی عکس سگش، Beast انجام داد، جایی که از هوش مصنوعی برای تبدیل آن به سبک‌های اوریگامی و دوخت متقاطع استفاده کرد که با تایپ کردن اعلان‌هایی مانند “آبرنگ” یا حتی موارد دیگر ایجاد شد.

در همین حال، Backdrop با استفاده از دستورات، صحنه یا پس‌زمینه تصویر شما را تغییر می‌دهد.

متا می‌گوید تصاویر هوش مصنوعی نشان‌دهنده استفاده از هوش مصنوعی برای کاهش احتمال اشتباه گرفتن آن‌ها با محتوای تولید شده توسط انسان است. این شرکت گفت که در حال آزمایش با اشکال نشانگرهای مرئی و نامرئی است.

و در آخر این را در نظر بگیرید که:

“همانطور که احتمالاً می‌دانید، اگر زمانی را صرف بازی با هوش مصنوعی مکالمه‌ای کرده‌اید، آن‌ها این پتانسیل را دارند که چیزهایی نادرست یا حتی نامناسب بیان کنند و این ممکن است برای ما نیز اتفاق بیفتد.”

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا