اخبار اینترنت

پروتون، Proton Pass را که یک مدیر رمز عبور است معرفی کرد

به گزارش اپ خونه، Proton، شرکت مستقر در ژنو سوئیس که پشت سرویس ایمیل رمزگذاری شده سرتاسر Proton Mail، و همچنین Proton VPN، Proton Drive و Proton Calendar قرار دارد، یک محصول کاملاً جدید را معرفی می کند که یک مدیر رمز عبور به نام Proton Pass است .

مانند سایر محصولات پروتون، این شرکت بر حفظ حریم خصوصی و ویژگی های امنیتی این مدیر رمز عبور جدید اصرار دارد.

هر چیزی که در Proton Pass ذخیره می کنید، از جمله رمزهای عبور (بدیهی است)، آدرس های ایمیل، URL ها و یادداشت ها رمزگذاری شده است.

به این ترتیب، پروتون هرگز به اطلاعات شخصی شما دسترسی ندارد زیرا برای رمزگشایی داده ها به کلید کاربر نیاز است و عملیات رمزنگاری به صورت محلی روی دستگاه شما انجام می شود.

حتی اگر سرورهای پروتون نقض شوند، داده های شما همچنان باید ایمن باشند.

اندی ین ، بنیانگذار و مدیر عامل پروتون در یک پست وبلاگ نوشت :

“این مهم است زیرا اطلاعات به ظاهر بی ضرر (مانند URL های ذخیره شده، که بسیاری از مدیران رمز عبور دیگر آنها را رمزگذاری نمی کنند) می توانند برای ایجاد یک نمایه بسیار دقیق برای شما استفاده شوند.

به عنوان مثال، اگر یک مهاجم بتواند ببیند که رمزهای عبور شما برای یک حساب کاربری در Grindr، gop.com یا حتی یک سایت طرفداران مانگا ذخیره شده است، چیزهای زیادی درباره شما به عنوان یک شخص می‌داند، حتی اگر واقعاً نتواند به شما دسترسی داشته باشد.”

یک نسخه بتا از Proton Pass برای مشتریان وفادار پروتون، مانند کاربرانی که برنامه مادام العمر دارند، در دسترس است.

مشتریان دارای طرح Visionary به زودی می توانند به محصول دسترسی داشته باشند. طرح Visionary دیگر برای مشتریان جدید در دسترس نیست.

Proton Pass همچنین نتیجه کسب SimpleLogin است ، یک راه‌اندازی نام مستعار ایمیل. تیم SimpleLogin روی Proton Pass با چند نفر از اعضای تیم پروتون کار کرد.

مانند Proton VPN و سایر محصولات این شرکت، این شرکت قصد دارد از یک مدل کسب و کار freemium در هنگام ارائه Proton Pass برای همه استفاده کند.

برخی از ویژگی ها به صورت رایگان در دسترس خواهند بود، در حالی که برای دسترسی به ویژگی های پیشرفته باید هزینه اشتراک را بپردازید.

پروتون یک اشتراک همه کاره، Proton Unlimited، با تمام ویژگی های پولی در Proton Mail، Proton VPN، Proton Drive و Proton Calendar ارائه می دهد.

ویژگی‌های پیشرفته Proton Pass نیز در این ردیف اشتراک ممتاز گنجانده خواهد شد.

Proton Pass در حال حاضر به عنوان افزونه مرورگر دسکتاپ و برنامه iOS یا Android در دسترس است. افزونه های مرورگر در گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس کار می کنند.

مشتریان همچنین می توانند از Proton Pass به عنوان احراز هویت دو عاملی خود (مانند Bitwarden، ۱Password یا iCloud Passwords) استفاده کنند.

در اخبار دیگر، پروتون اخیراً به نقطه عطف مهمی رسیده است، زیرا ۱۰۰ میلیون کاربر ثبت شده در تمام محصولات این شرکت وجود دارد.

البته، پروتون برای تمام خدمات خود، از جمله Proton VPN، یک ردیف رایگان دارد، به این معنی که احتمالا تعداد کاربران رایگان بیشتر از کاربران پولی است.

اما این بدان معناست که پروتون مشکلی برای جذب کاربران جدید به محصولات خود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا