نرم افزار موبایل

کاربران اسنپ چت ویژگی “My AI” را تغییر می دهند و خواستار حذف آن شدند

به گزارش اپ خونه، نظرات کاربران برای ویژگی «My AI» اسنپ چت در دسترس هستند – و خوب نیستند.

چت ربات جدید اسنپ چت با هوش مصنوعی که از فناوری GPT OpenAI پشتیبانی می‌کند ، هفته گذشته برای کاربران جهانی راه اندازی شد و کاربران می‌توانند از آن سؤال بپرسند و پاسخ‌های فوری دریافت کنند.

اما پس از عرضه ربات چت به جامعه گسترده تر اسنپ چت، برنامه اسنپ چت در میان تعداد فزاینده شکایاتی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، شاهد افزایش نقدهای منفی بوده است.

بر اساس داده‌های شرکت اطلاعات اپلیکیشن Sensor Tower ، در هفته گذشته، میانگین بررسی اپ‌استور اسنپ‌چت در ایالات متحده ۱.۶۷ بود که ۷۵ درصد از بررسی‌ها تک ستاره بودند .

برای مقایسه، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، میانگین بررسی اسنپ چت اپ استور ایالات متحده ۳.۰۵ بود که تنها ۳۵ درصد از بررسی ها تک ستاره بودند.

این شرکت خاطرنشان کرد که تعداد بررسی های روزانه نیز طی هفته گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

یکی دیگر از ارائه دهندگان داده برنامه، Apptopia ، روند مشابهی را گزارش می دهد.

تجزیه و تحلیل آن نشان می دهد که “AI” کلیدواژه برتر در بررسی اپ استور اسنپ چت در هفت روز گذشته بوده است که در آن ۲۹۷۳ بار ذکر شده است.

این شرکت به این اصطلاح امتیاز “امتیاز تاثیر” ۹.۲- داده است. این امتیاز تأثیر یک شاخص وزنی است که تأثیر یک عبارت را بر احساسات اندازه گیری می کند و از ۱۰- تا ۱۰+ متغیر است.

Apptopia همچنین گفت که Snapchat در ۲۰ آوریل ۲۰۲۳ حدود ۳ برابر بیشتر از حد معمول رتبه بندی یک ستاره دریافت کرد. این یک روز پس از اعلام انتشار جهانی My AI است .

در حال حاضر، تعداد بررسی های یک ستاره شروع به کاهش کرده است، اما آنها همچنان بالا هستند.

تجزیه و تحلیل رتبه بندی برنامه های اسنپ چت

واکنش های منفی علیه My AI اسنپ چت در زمانی رخ می دهد که هیاهو در مورد هوش مصنوعی در نقطه عطف قرار دارد.

شرکت‌ها در حال بررسی نحوه ادغام هوش مصنوعی در کسب‌وکار خود هستند .

برای اسنپ چت ، افزودن یک ربات چت با هوش مصنوعی به برنامه اجتماعی خود یک حرکت هوشمندانه تصور می‌شد، زیرا ده‌ها برنامه چت ربات هوش مصنوعی فروشگاه‌های اپلیکیشن‌ها را پر کرده‌اند و میلیون‌ها دلار درآمد دارند.

اما بسیاری از کاربران اسنپ چت از My AI که بدون اخطار یا رضایت آنها در داخل برنامه ظاهر می شود، هیجان زده نیستند.

تا حدودی، این محل قرارگیری چت بات است که باعث نگرانی می شود.

My AI به بالای فید چت کاربران در داخل برنامه پین ​​می‌شود و مانند سایر مکالمات نمی‌توان آن را برداشت، مسدود یا حذف کرد.

این فید جایی است که کاربران اسنپ چت تعامل منظمی با دوستان دارند و لزوماً مکانی نیست که بخواهند با ویژگی های آزمایشی در اطراف بازی کنند.

بعلاوه، اسنپ چت در حال حاضر با چت های “تیم اسنپ چت” خود در این فید حضور ثابتی داشته است، و اکنون در حال دوبرابر کردن صفحه نمایشی است که می خواهد برای خود بگیرد – یا، حداقل، برخی از کاربران آن را اینگونه می بینند.

یافتن شکایات در مورد ویژگی My AI در رسانه های اجتماعی دشوار نیست. به عنوان مثال، یک جستجوی ساده برای «My AI» در توییتر، نتایج متعددی را نشان خواهد داد. کاربران همچنین شکایات خود را مستقیماً با اسنپ چت در میان می گذارند.

پس از اعلام ربات چت جدید در توییتی در هفته گذشته در رویداد Snap Partner Summit، کاربران پاسخ‌ها را برای استناد به شکایات خود گرفتند.

در ده ها پاسخ به توییت اسنپ، کاربران به طور کامل ربات هوش مصنوعی را بررسی می کنند.

آنها می گویند که باید فقط انتخاب شود یا اینکه به جای اجبار به آنها، باید این گزینه را حذف کنند. برخی از کاربران آنقدر ناراحت هستند که حتی تهدید به ترک اسنپ چت و حذف کامل برنامه می کنند.

همچنین بسیاری از این واقعیت که حذف My AI از فید چت خود نیاز به اشتراک +Snapchat دارد، عقب نشینی می کنند.

طبق مستندات خود اسنپ ، مشترکین +Snapchat دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های جدید My AI را دریافت می‌کنند و می‌توانند پین My AI را برداشته یا آن را از چت خود حذف کنند.

این باعث عصبانیت افرادی می شود که اکنون احساس می کنند مجبور به پرداخت پول به اسنپ چت شده اند، زیرا برنامه آنها را با یک ویژگی ناخواسته خراب کرده است.

کاربران نه تنها ویژگی هوش مصنوعی را تهاجمی می‌دانند، بلکه برخی آن را وحشتناک نیز می‌دانند.

آن‌ها از اینکه می‌دانند برای مثال، هوش مصنوعی اسنپ‌چت از موقعیت مکانی آن‌ها اطلاع دارد، شگفت‌زده می‌شوند و می‌توانند از این اطلاعات در پاسخ‌های خود استفاده کنند، حتی اگر موقعیت مکانی خود را در اسنپ مپ به اشتراک نگذارند.

به نوعی، ربات هوش مصنوعی سطح جمع‌آوری داده‌های شخصی را که شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در پس‌زمینه انجام می‌دهند، آشکار می‌کند و آن را مستقیماً در مقابل مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

همانطور که به نظر می رسد، زمانی که کاربران احساس نمی کنند که به طور خاص اشتراک گذاری داده ها را با هوش مصنوعی انتخاب نکرده اند، این یک نقطه فروش عالی نیست.

این نشان می دهد که بحث بزرگ تری در حال حاضر در مورد هوش مصنوعی در حال وقوع است ، زیرا مردم از این واقعیت آگاه می شوند که داده های خود ما و تلاش ما در ایجاد اطلاعات برای وب است که اجازه داده است این سیستم های هوش مصنوعی در وهله اول وجود داشته باشند.

هوش مصنوعی های مدرن بر روی منابع داده بزرگ، از جمله منابعی که آنها مجوز داده اند، اما همچنین بر روی داده های در دسترس عموم در اینترنت و اطلاعات شخصی ما آموزش دیده اند.

علاوه بر این، My AI اسنپ چت پیش از عرضه عمومی، موضوع نگرانی های جدی بود.

در حالی که به عنوان یک ویژگی فقط برای مشترکین موجود است، واشنگتن پست گزارش داد که ربات به شیوه ای ناامن پاسخ می دهد.

پس از اینکه به ربات گفت که کاربر یک نوجوان ۱۵ ساله است، هوش مصنوعی پیشنهاداتی درباره نحوه پوشاندن بوی الکل و قابلمه در جشن تولد ارائه کرد. همچنین یک انشا برای مدرسه برای نوجوانان نوشت.

اسنپ ​​در آن زمان این ادعاها را کم اهمیت جلوه داد و گفت که برخی از افراد سعی کرده اند “ربات چت را فریب دهند تا پاسخ هایی ارائه دهد که با دستورالعمل های ما مطابقت ندارد.”

با این حال، سپس ابزارهای جدیدی از جمله فیلترهای سن را برای حفظ پاسخ‌های هوش مصنوعی با سن مناسب‌تر ارائه کرد و قول داد کنترل‌های والدین در راه است.

این کنترل‌های والدین در زمان راه‌اندازی عمومی My AI هنوز در دسترس نبودند و اسنپ هیچ به‌روزرسانی در مورد زمان مورد انتظار ارائه نکرد.

علیرغم شکایات متعدد، مخالفان معدودی نسبت به My AI واکنش نشان دادند.

یکی از کاربران در پاسخ به توییت اسنپ چت پرسید : “آیا من تنها کسی هستم که آن را دوست دارم؟” فقط یک نفر به آنها پاسخ داد و گفت: “بله.”

تجزیه و تحلیل بررسی های اپلیکیشن اسنپ چت

با بررسی جهش نقد منفی، مشخص می‌شود که رتبه‌بندی برنامه‌های اسنپ چت حتی داستان کامل را در اینجا بیان نمی‌کند.

به عنوان مثال، نموداری از Sensor Tower نشان می‌دهد که بررسی‌های پنج ستاره نیز در چند روز گذشته در کنار بررسی‌های تک ستاره که در آن کاربران از ویژگی My AI شکایت داشتند، افزایش یافته است.

این امر باعث می‌شود که فرد باور کند که ویژگی هوش مصنوعی بر خلاف بررسی گسترده، تفرقه‌انگیز است.

اما بررسی دقیق‌تر این بررسی‌های پنج ستاره نشان می‌دهد که بسیاری از آنها شکایات My AI را نیز شامل می‌شوند.

به عنوان مثال، یکی تهدید می کند: «از هوش مصنوعی خلاص شوید. یا نظر خود را به یک ستاره تغییر خواهم داد. هیچ کس اصلاً هوش مصنوعی را در اسنپ چت نمی خواهد.»

تجزیه و تحلیل بررسی های اپلیکیشن اسنپ چت

چندین بررسی پنج ستاره دیگر خواستار مسدود کردن هوش مصنوعی یا حذف آن هستند، آن را وحشتناک یا چرند می نامند و با این حال کاربر هنوز به برنامه پنج ستاره داده است.

مشخص نیست که آیا این به دلیل خطای کاربر، مشکلات مربوط به تجزیه و تحلیل Sensor Tower یا چیز دیگری است. در هر صورت، تعدادی از این نقدهای “۵ ستاره” باید بر اساس نظرات واقعی آنها، نقدها یا شکایات منفی در نظر گرفته شوند.

با این حال، پیمایش در بررسی‌های App Store مرتب‌سازی‌شده بر اساس «جدیدترین» نشان می‌دهد که چه تعداد شکایت وجود دارد. تقریباً تمام بررسی‌های جدید چیزی برای گفتن در مورد My AI دارند و اکثر آنها خوب نیستند.

اسنپ ​​چت از اظهار نظر در مورد این وضعیت خودداری کرد، اما اشاره کرد که کاربران اسنپ چت+ نزدیک به ۲ میلیون چت به هوش مصنوعی ارسال کردند که در مراحل اولیه آزمایش بودند.

این شرکت می گوید که به طور مداوم ویژگی های اسنپ چت را بر اساس بازخوردهای جامعه تکرار می کند، اما متعهد به حذف هوش مصنوعی نیست.

سخنگوی اسنپ چت گفت اگر کاربران از ویژگی هوش مصنوعی خوششان نمی آید، مجبور نیستند از آن استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا