اخبار اینترنت

گوگل با معرفی سیاست حذف حساب برای برنامه های اندرویدی رویکرد اپل را دنبال می کند

به گزارش اپ خونه، گوگل سیاست حذف حساب جدیدی را برای برنامه‌های اندرویدی اعلام کرد، به این معنی که برنامه‌هایی که ایجاد حساب را ارائه می‌دهند باید راه آسانی برای حذف حساب نیز داشته باشند.

این شرکت اعلام کرد که اجرای این سیاست را از اوایل سال آینده آغاز خواهد کرد. این حرکت به دنبال اپل است که سیاست مشابهی را در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ برای برنامه‌های موجود در اپ استور اجرا کرد.

این شرکت گفت که از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا به سؤالات مربوط به حذف داده‌های برنامه‌شان در فرم ایمنی داده پاسخ دهند .

پاسخ‌های برنامه‌نویس در فرم در بخش ایمنی داده‌های Google Play منعکس می‌شود که اطلاعاتی درباره مجموعه داده‌های یک برنامه در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

گوگل اشاره کرد که با این سیاست جدید، این شرکت بخش ایمنی داده ها را در فروشگاه Play تغییر می دهد تا کنترل های داده در دسترس آنها را بهتر منعکس کند.

غول‌های جستجو اعلام کردند که در اوایل سال آینده، کاربران شروع به دیدن نشان‌های حذف داده‌ها در Google Play در برنامه‌هایی خواهند کرد که فرم‌های خود را تکمیل کرده‌اند و کد خود را تغییر داده‌اند تا امکان حذف حساب را فراهم کند.

برچسب ایمنی حذف داده های Google Play

غول جستجو گفت که برنامه ها باید گزینه ای برای شروع حذف حساب و داده ها از داخل برنامه و آنلاین ارائه دهند و این ویژگی باید به راحتی قابل کشف باشد.

به علاوه، این خط مشی همچنین از توسعه دهندگان می خواهد که در صورت حذف حساب، داده های کاربر را از سرورهای خود حذف کنند.

اگر یک توسعه دهنده به دلایل خاصی نیاز به حفظ داده های کاربر داشته باشد، باید آن را در برنامه مشخص کند.

همانطور که خط مشی جدید بیان می کند، هنگامی که درخواست حذف یک حساب را انجام می دهید، باید داده های مرتبط با آن حساب را نیز حذف کنید.

این ویژگی همچنین به توسعه دهندگان راهی برای ارائه انتخاب بیشتر می دهد: کاربرانی که ممکن است نخواهند حساب خود را به طور کامل حذف کنند، می توانند انتخاب کنند که داده های دیگر را فقط در صورت امکان حذف کنند (مانند سابقه فعالیت، تصاویر یا ویدیوها).

گوگل در اعلامیه خود گفت:

” برای توسعه دهندگانی که به دلایل قانونی مانند امنیت، جلوگیری از کلاهبرداری یا رعایت مقررات باید داده های خاصی را حفظ کنند، باید این شیوه های نگهداری داده ها را افشا کنید.”

این شرکت تا ۳۱ می ۲۰۲۴ یک دوره مهلت تمدید شده را برای توسعه دهندگانی که ممکن است برای اجرای آن به زمان نیاز داشته باشند، ارائه خواهد کرد. اما آنها باید صریحاً از طریق کنسول Google Play برای آن درخواست دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا