اخبار اینترنت

گوگل می گوید که کروم را در مک و اندروید بسیار سریعتر کرده است

به گزارش اپ خونه، مرورگر وب کروم گوگل در حال افزایش سرعت است.

بر اساس اعلامیه خبری که منتشر شد، گوگل چندین بهبود عملکرد زیرساختی را در مرورگر محبوب خود انجام داده است که منجر به یک نقطه عطف عملکرد جدید در سراسر مک و اندروید شده است.

گوگل می‌گوید در مجموع، مجموعه‌ای از تنظیمات به کروم ۱۰ درصد افزایش در معیار مرورگر سرعت سنج ۲.۱ اپل در طول سه ماه داده است.

این شرکت خاطرنشان می کند که تغییرات شامل طیف وسیعی از ترفندها از بهبود حافظه پنهان تا مدیریت بهتر حافظه است.

این شامل مواردی مانند بهبود حافظه پنهان و مدیریت بهتر حافظه است. در حالی که همه به جزئیات فنی در مورد نحوه انجام بهبود سرعت اهمیت نمی دهند، بسیاری از آنها اهمیت می دهند که مرورگر خود را سریعتر ببینند.

علی‌رغم شکایت‌های کاربران در طول سال‌ها در مورد کندی رو به رشد کروم، مرورگر گوگل همچنان با اکثریت بزرگی از سهم بازار مرورگرهای وب روبه‌رو است.

بر اساس آمار مارس ۲۰۲۳ Statcounter ، برای مثال، کروم ۶۴.۸ درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است، در حالی که نزدیک ترین رقیب بعدی آن، Safari، تنها ۱۹.۵ درصد در تمام پلتفرم ها است.

تنها در دسکتاپ، سهم کروم حتی بالاتر است – ۶۵.۸٪،در حالی که ۱۱.۱۲٪ برای Edge و ۱۰.۹۱٪ برای Safari می باشد.

در یک پست وبلاگ ، گوگل دقیقاً توضیح داد که چه نوع ترفندهایی برای رسیدن به نقطه عطف جدید انجام داده است.

او گفت که برخی بهینه‌سازی‌های هدفمند را برای توابع پرکاربرد JS «Object.prototype.toString» و «Array.prototype.join» پیدا کرده است.

همچنین بهبودهای هدفمندی را در InterpolableColor CSS اجرا کرد. علاوه بر این، این شرکت خاطرنشان کرد که “innerHTML” یک روش رایج برای به روز رسانی DOM از طریق جاوا اسکریپت است، بنابراین مسیرهای سریع تخصصی را برای تجزیه معرفی کرد.

یکی دیگر از پیشرفت‌ها شامل فشرده‌سازی کارآمدتر اشاره گر و تکنیک‌های مدیریت حافظه بهتر است.

این یکی بر عملیاتی که مکررا انجام می شود تأثیر می گذارد و منجر به افزایش عملکرد گسترده تر می شود.

این پست همچنین در مورد جابجایی اشیاء با دسترسی مکرر – مانند “تعریف نشده” جاوا اسکریپت – به ابتدای پایگاه های حافظه صحبت می کند، جایی که می توان با کد ماشین سریعتر به آنها دسترسی داشت.

اگر هیچ یک از این جزئیات برای شما مهم نیست، ممکن است این موارد حداقل یکی از بهبودهایی که گوگل انجام داده است، به WebKit، موتور مرورگری که توسط اپل توسعه یافته و در Safari استفاده می‌شود، نیز مفید خواهد بود و در آن موتور نیز گنجانده خواهد شد .

این بدان معناست که حتی بیشتر کاربران مرورگر وب، نه فقط کاربران کروم، ممکن است بهبودهایی را ببینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا