اخبار اینترنت

یوتیوب ابزار دوبله مبتنی بر هوش مصنوعی را ادغام می کند

به گزارش اپ خونه، یوتیوب در حال حاضر در حال آزمایش ابزار جدیدی است که به سازندگان کمک می‌کند ویدیوهای خود را با استفاده از هوش مصنوعی به زبان‌های دیگر دوبله کنند.

یوتیوب با سرویس دوبله Aloud با هوش مصنوعی که بخشی از انکوباتور داخلی Google Area 120 است، همکاری کرد.

در اوایل سال جاری، یوتیوب پشتیبانی از آهنگ‌های صوتی چند زبانه را معرفی کرد که به سازندگان اجازه می‌دهد دوبله را به ویدیوهای جدید و موجود خود اضافه کنند و به مخاطبان بین‌المللی بیشتری دسترسی پیدا کنند.

این شرکت گفت: از ژوئن ۲۰۲۳، سازندگان بیش از ۱۰۰۰۰ ویدیو را به بیش از ۷۰ زبان دوبله کرده اند.

پیش از این، سازندگان مجبور بودند مستقیماً با ارائه دهندگان دوبله شخص ثالث برای ایجاد آهنگ‌های صوتی خود شریک شوند، که می‌تواند فرآیندی زمان‌بر و پرهزینه باشد.

Aloud به آنها امکان دوبله ویدیوها را بدون هزینه اضافی می دهد.

گوگل برای اولین بار Aloud را در سال ۲۰۲۲ معرفی کرد . محصول دوبله مبتنی بر هوش مصنوعی یک ویدیو را برای سازنده رونویسی می کند، سپس یک نسخه دوبله را ترجمه و تولید می کند. سازندگان می‌توانند پیش از ایجاد دوبله توسط Aloud، رونویسی را مرور و ویرایش کنند.

امجد حنیف، معاون محصولات سازنده یوتیوب، گفت که یوتیوب در حال آزمایش این ابزار با صدها سازنده است. به زودی این شرکت ابزار را برای همه سازندگان باز خواهد کرد.

Aloud در حال حاضر به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی در دسترس است. با این حال، در آینده زبان‌های بیشتری مانند هندی و باهاسا اندونزیایی و سایر زبان‌ها ارائه خواهند شد.

حنیف اضافه کرد که یوتیوب “در تلاش است تا آهنگ های صوتی ترجمه شده را شبیه صدای سازنده، با بیان و همگام سازی بیشتر لب ها کند.”

یوتیوب تأیید کرد که در آینده، هوش مصنوعی مولد به Aloud اجازه می‌دهد تا ویژگی‌هایی مانند حفظ صدا، انتقال بهتر احساسات و بازسازی لب یا لب زدن را راه‌اندازی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا