فناوری اطلاعات

۲ راه برای تغییر یا جعل موقعیت مکانی خود در اندروید

بسیاری از برنامه های تلفن همراه برای ارائه خدمات خود به موقعیت مکانی ما نیاز دارند. اگر آن را غیر ضروری می‌دانید اما در عین حال می‌خواهید از خدمات آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید موقعیت مکانی خود را در دستگاه‌های Android تغییر دهید یا جعل کنید. به این ترتیب، می توانید مختصات GPS یا موقعیت مکانی دستگاه خود را جعل یا تغییر دهید و به خدمات آنها دسترسی داشته باشید.

مکان خود را در Android تغییر دهید یا جعل کنید

جعل موقعیت مکانی آدرس IP شما را تغییر می‌دهد و برنامه‌ها، سرویس‌ها و وب‌سایت‌ها را فریب می‌دهد تا تصور کنند در یک مکان جغرافیایی متفاوت هستند. می‌توان موقعیت مکانی آنها را برای نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، دسترسی به محتوای محدود جغرافیایی، دانلود برنامه‌های غیرقابل دسترس در منطقه شما و غیره جعل کرد.

با این حال، در برخی از برنامه‌ها و سرویس‌ها، استفاده از یک برنامه جعلی GPS ممکن است خط‌مشی آنها را نقض کند و منجر به ممنوعیت یا خاتمه این حساب‌ها شود. علاوه بر این، برخی از مقامات تغییر مکان شما را غیرقانونی می دانند. بنابراین، با احتیاط و مسئولانه از جعل GPS استفاده کنید. شروع کنیم.

روش ۱: از VPN برای جعل موقعیت مکانی اندروید استفاده کنید

VPN محبوب ترین راه برای تغییر مکان گوشی اندرویدی شما است. این یک شبکه خصوصی مجازی ایجاد می کند و چنین وب سایت هایی را وادار می کند که باور کنند شما از منطقه دیگری هستید. بیایید ببینیم چگونه می توانید با استفاده از Windscrib این کار را انجام دهید:

مرحله ۱: Windscrib را با استفاده از لینک زیر یا هر برنامه VPN از فروشگاه Play دانلود کنید.

گام ۲: ورود/ثبت نام برای یک حساب کاربری و دکمه شروع را انتخاب کنید. VPN به یک مکان متصل می شود.

نکته: در صورت نیاز می توانید مکان مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

اگر مطمئن نیستید که از کدام برنامه استفاده کنید، ما راهنماهای جالبی داریم که می توانید بررسی کنید:

با این حال، حتی VPN ها نیز کامل نیستند و استفاده از VPN رایگان نیز اثرات منفی دارد.

روش ۲: استفاده از تغییر مکان جعلی

در حالی که برنامه های VPN می توانند به شما کمک کنند یک مکان مجازی ایجاد کنید و داده های خود را پنهان کنید، کل منطقه را تغییر می دهد. اگر می خواهید یک جعل موقعیت مکانی که بتوانید از آن برای تغییر مکان تقریباً به هر مکانی که می خواهید استفاده کنید، باید از یک برنامه تغییر مکان جعلی استفاده کنید.

همچنین بخوانید: مکان زنده را در اندروید و آیفون به اشتراک بگذارید

با برنامه هایی مانند این، می توانید موقعیت مکانی خود را بدون VPN جعل کنید و در عین حال از مزایای استفاده از VPN بهره مند شوید. این شامل پنهان کردن موقعیت مکانی شما، لذت بردن از پیشنهادات/خدمات در یک منطقه خاص و بسیاری موارد دیگر است. در اینجا نحوه استفاده از جاسوس‌کننده مکان آورده شده است. ابتدا حالت Developer را در گوشی اندرویدی خود فعال کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: فروشگاه Google Play را باز کنید و مکان جعلی GPS را جستجو کنید. همچنین می توانید از لینک زیر به برنامه دسترسی داشته باشید.

گام ۲: روی Install ضربه بزنید و برنامه را باز کنید.

مرحله ۳: باز کردن تنظیمات را انتخاب کنید و به پایین بروید تا «انتخاب برنامه مکان ساختگی» را باز کنید.

مرحله ۴: GPS جعلی را انتخاب کنید.

مرحله ۵: به صفحه اصلی برنامه برگردید، مکان را انتخاب کنید و روی دکمه Play ضربه بزنید.

مکان را انتخاب کنید و دکمه پخش را فشار دهید

برای خاموش کردن سرویس، کافی است برنامه را باز کنید و دکمه مکث را فشار دهید. همچنین می‌توانید برنامه را از پنل اعلان‌ها خاموش کنید یا آن را به طور کلی حذف کنید. به غیر از برنامه ذکر شده در اینجا، می‌توانید گزینه‌های دیگر موجود در فروشگاه Play را نیز امتحان کنید. ما دریافتیم که این برنامه ساده ترین و موثرترین است.

نکاتی که باید هنگام استفاده از جعل موقعیت مکانی در نظر داشته باشید

هنگام استفاده از یک برنامه مکان جعلی برای تغییر یا جعل موقعیت مکانی خود در Android، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید تا از تجربه ای امن و مسئولانه اطمینان حاصل کنید. در اینجا برخی از ملاحظات کلیدی وجود دارد:

  • غیرقانونی برای استفاده در برخی مناطق: در برخی مناطق، استفاده از مکان یابی غیرقانونی تلقی می شود. اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از این برنامه هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارید.
  • برخی از برنامه‌ها و سرویس‌ها ممکن است ممنوعیتی اعمال کنند: شرایط خدمات یا سرویس برنامه ای را که قصد استفاده از آن را دارید به دقت بررسی کنید. برخی از برنامه‌ها به صراحت جعل موقعیت مکانی را ممنوع می‌کنند و نقض آن‌ها می‌تواند منجر به تعلیق یا فسخ حساب شما شود.
مکان گوشی اندروید خود را تغییر دهید
  • محدودیت های فنی: حتی پس از تغییر یا جعل موقعیت مکانی خود در Android، برخی از برنامه ها همچنان خدمات یا محتوا را بر اساس منطقه شما نشان می دهند، زیرا ممکن است از موقعیت مکانی برج شبکه شما برای یافتن مکان شما استفاده کنند. می توانید داده های تلفن همراه را خاموش کنید و ببینید که آیا موثر است یا خیر.
  • مصرف باتری: استفاده مداوم از اسپوفر مکان می تواند باتری دستگاه شما را سریعتر از حد معمول تخلیه کند.

بنابراین، هنگام استفاده از برنامه های مکان جعلی برای اطمینان از تجربه ای امن و مسئولانه، تصمیمات آگاهانه بگیرید.

همچنین بخوانید: نحوه مشاهده و مدیریت تاریخچه موقعیت مکانی خود در Google Maps

سؤالات متداول در مورد تغییر مکان تلفن Android

۱. آیا GPS جعلی به عنوان VPN کار می کند؟

GPS جعلی فقط مختصات GPS شما را دستکاری می کند، نمی تواند آدرس IP شما را مخفی کند. VPN می تواند آدرس IP شما را تغییر دهد و یک شبکه مجازی برای برقراری ارتباط با خدمات آنلاین ایجاد کند.

۲. آیا هکرها می توانند موقعیت مکانی شما را ردیابی کنند؟

آره. اگر از سایت های مخرب بازدید می کنید یا برنامه هایی را از منابع نامعتبر نصب می کنید، ممکن است خطر ردیابی موقعیت مکانی شما توسط هکرها وجود داشته باشد. بنابراین، هنگام استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی، فقط به وب‌سایت‌های قابل اعتماد دسترسی داشته باشید و از VPN استفاده کنید.

مکان خود را مخفی نگه دارید

تغییر یا جعل موقعیت مکانی شما در اندروید دنیایی از امکانات مانند محافظت در برابر ردیاب ها، لذت بردن از محتوای محدود جغرافیایی و انجام بازی هایی مانند Pokemon Go را ارائه می دهد. با این حال، باید از هرگونه تعهد قانونی در منطقه خود آگاه باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا