فناوری اطلاعات

۴ روش آسان برای کپی و paste در اندروید

به گزارش اپ خونه، بسیاری از ما می دانیم که چگونه متن را روی کامپیوتر کپی و paste کنیم. اما وقتی صحبت از گوشی‌های اندرویدی به میان می‌آید، همه چیز پیچیده می‌شود زیرا هیچ میانبر صفحه‌کلید یا منوی راست‌کلیک وجود ندارد.

اما نگران نباشید. کپی و paste در گوشی های اندرویدی آسان است. بیایید یاد بگیریم که چگونه این کار را انجام دهیم.

می توانید یک پیام متنی، پیوند یا هر متن دیگری را در اندروید کپی و paste کنید. حتی می توانید متن غیرقابل انتخاب را در گوشی های اندروید کپی کنید. در اینجا چگونگی آن آمده است..

۱. متن را در مرورگر و سایر برنامه های اندروید کپی کنید

برای کپی کردن یک متن در گوشی‌های اندرویدی، متن را انتخاب کنید، از منو گزینه Copy را انتخاب کنید و از دکمه Paste برای چسباندن آن در برنامه ترجیحی استفاده کنید. در اینجا مراحل دقیق برای کپی متن از مرورگرها، برنامه های چت و غیره آمده است.

مرحله ۱: برای انتخاب اولین کلمه متنی که می خواهید کپی کنید، آن را به مدت طولانی فشار دهید.

مرحله ۲: دو آیکون انتخاب نمایش داده می شود. برای انتخاب متن، هر کدام از آیکون های انتخاب را بکشید.

متن انتخاب شده شروع به هایلایت شدن می کند. سپس از منوی باز شده روی Copy ضربه بزنید. متن کپی شده در کلیپ بورد گوشی شما ذخیره می شود.

Android copy text browser

در گوشی های سامسونگ گلکسی، ممکن است به جای کپی، Dictionary و چیز دیگری را در منوی پاپ آپ ببینید.

روی نماد سه نقطه و سپس کپی ضربه بزنید. همچنین می توانید بر روی Select all و Copy ضربه بزنید تا تمام متن نشان داده شده در صفحه کپی شود.

Samsung copy text menu

مرحله ۳ : برای paste  کردن متن انتخاب شده، برنامه مورد نظر را باز کنید و انگشت را در فضای متن نگه دارید. از منو Paste را انتخاب کنید.

Android Paste text

نکته: اگر از Gboard استفاده می کنید ، متن کپی شده را در نوار بالای صفحه کلید خواهید دید. برنامه Gboard همچنین اطلاعات مفیدی مانند شماره، آدرس و شناسه ایمیل را از متن کپی شده استخراج می‌کند، که می‌توانید مستقیماً بدون paste کردن همه متن‌های کپی شده آن را paste کنید.

۲. یک پیام متنی را در اندروید کپی و paste کنید

با استفاده از روش فوق نمی توانید پیام های متنی را در تلفن اندرویدی انتخاب کنید. برای کپی کردن پیام های متنی در تلفن های اندرویدی، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

یک پیام متنی را در برنامه Google Messages کپی کنید

مرحله ۱: در برنامه Google Messages، گفتگوی پیامی را که می‌خواهید متن آن را کپی کنید، باز کنید.

مرحله ۲: متن پیام را فشار داده و نگه دارید و روی نماد Copy در نوار بالا ضربه بزنید تا کل پیام را در کلیپ بورد تلفن خود کپی کنید.

مرحله ۳ : هر برنامه ای را باز کنید و روی کادر متنی به مدت طولانی فشار دهید. از منو Paste را انتخاب کنید.

Android messages copy text

نکته: پس از انتخاب پیامی در برنامه Google Messages، آیکون ساعت (Clock) را فشار دهید تا یادآوری برای پیام انتخابی تنظیم شود.

متأسفانه، Google Messages به شما اجازه نمی دهد تنها بخشی از یک پیام متنی را انتخاب کنید. می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید و ابتدا کل پیام را کپی کنید و سپس باید آن را در هر برنامه ای مانند یک برنامه یادداشت برداری paste کنید.

پس از paste کردن، متنی را که نمی خواهید نگه دارید حذف کنید. سپس قسمت باقیمانده را کپی کرده و در هر کجا که لازم است paste کنید.

نکته: همچنین می‌توانید به‌جای کپی کردن، پیام‌ها را مستقیماً در برنامه پیام‌ها در هر تلفن اندرویدی فوروارد کنید . برای آن، پیام را طولانی فشار دهید و Forward را انتخاب کنید. اگر آن را نمی بینید، روی نماد سه نقطه و به دنبال آن Forward ضربه بزنید.

یک پیام متنی را در گوشی های سامسونگ کپی کنید

اگر از برنامه پیام‌های سامسونگ به‌جای Google Messages استفاده می‌کنید ، این مراحل را برای کپی کردن پیام‌ها در آن دنبال کنید:

مرحله ۱: برنامه پیام های سامسونگ را در تلفن خود باز کنید و پیامی را که می خواهید کپی کنید باز کنید.

مرحله ۲: روی پیام به مدت طولانی فشار دهید. از منو گزینه Copy text را انتخاب کنید. کل پیام در کلیپ بورد شما کپی می شود.

Samsung messages copy text

اگر می خواهید بخشی از یک پیام متنی را کپی کنید، به جای کپی متن، گزینه Select text را از منو انتخاب کنید. سپس، آیکون انتخاب آبی رنگ را از هر انتها بکشید تا قسمتی که می‌خواهید کپی کنید حفظ شود. از منوی پاپ آپ گزینه Copy را انتخاب کنید.

Samsung messages copy some part of text

نکته: اگر Copy را در منو نمی‌بینید، روی نماد سه نقطه و سپس کپی ضربه بزنید.

مرحله ۳ : هنگامی که پیام مورد نظر کپی شد، رشته پیام های مختلف یا هر برنامه دیگری را که می خواهید آن را در آن Paste کنید باز کنید. سپس، در کادر متن به مدت طولانی فشار دهید و از منو Paste را انتخاب کنید.

۳. متن پیوند را کپی کنید

برای کپی کردن پیوند وب سایت از نوار آدرس در مرورگرهایی مانند Chrome، Samsung Internet و غیره، روی نوار آدرس ضربه بزنید و نماد Copy را فشار دهید. این پیوند را در کلیپ بورد گوشی شما کپی می کند.

Android copy link from addressbar

برای کپی کردن سایر پیوندها، روی پیوند به مدت طولانی فشار دهید و از منو گزینه Copy address link را انتخاب کنید.

اگر می خواهید متن پیوند را کپی کنید، به جای آن گزینه Copy text link را انتخاب کنید. اما این فقط متن پیوند را کپی می کند و نه پیوند واقعی را.

Android copy link text

۴. متن را از برنامه هایی کپی کنید که به شما اجازه کپی نمی دهند

متأسفانه، بسیاری از برنامه‌ها مانند یوتیوب، اینستاگرام و غیره به شما اجازه کپی متن از مواردی مانند کامنت ها، کپشن و غیره را نمی‌دهند.

به همین ترتیب، حتی برخی از فایل‌های PDF نیز به شما اجازه کپی متن را نمی‌دهند. در چنین مواقعی باید اسکرین شات بگیرید و سپس از Google Photos یا Google Lens برای کپی متن از تصویر استفاده کنید.

دستورالعمل های گام به گام را برای کپی کردن متن غیرقابل انتخاب در تلفن های Android دنبال کنید:

مرحله ۱: برنامه ای را باز کنید که به شما اجازه کپی متن را نمی دهد.

مرحله ۲: یک اسکرین شات از صفحه همراه با متن بگیرید.

مرحله ۳: برنامه از پیش نصب شده Google را در تلفن خود باز کنید.

مرحله ۴: روی آیکون لنز در نوار جستجو ضربه بزنید و اسکرین شات را انتخاب کنید.

مرحله ۵: روی متن موجود در اسکرین شات مورد نظر برای کپی طولانی فشار دهید. سپس، از آیکون های انتخاب برای هایلایت کردن متنی که می خواهید انتخاب کنید استفاده کنید. در نهایت روی Copy در منو ضربه بزنید.

Android copy text from unselectable apps

متن غیر قابل انتخاب را در تلفن های Google Pixel کپی کنید

در تلفن‌های Google Pixel، یک ویژگی ویژه برای کپی کردن متن از برنامه‌هایی که اجازه کپی کردن را نمی‌دهند، حتی از تصاویر دریافت می‌کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است:

مرحله ۱: صفحه مورد نظر را در برنامه از جایی که می خواهید متن را کپی کنید باز کنید. سپس، صفحه برنامه های اخیر را باز کنید.

مرحله ۲: اکنون، متن را از برنامه های اخیر به مدت طولانی فشار دهید و از نوار انتخاب برای انتخاب متن مورد نظر استفاده کنید.

مرحله ۳: سپس روی Copy از منو ضربه بزنید. می‌توانید از این ویژگی برای کپی کردن تصاویر یا لینک‌ها در گوشی‌های Google Pixel نیز استفاده کنید.

Pixel Copy text recent apps screen

نکته: در گوشی‌های Samsung Galaxy، از Smart Select برای کپی و استخراج متن استفاده کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا