فناوری اطلاعات

۵ بهترین برنامه و ابزار ارتقاء تصویر هوش مصنوعی رایگان

به گزارش اپ خونه، همه ما عاشق تولید تصاویر جدید و هیجان انگیز با Dall-E یا Midjourney (یک سیستم هوش مصنوعی با توانایی تبدیل متن به تصویر) هستیم – اما در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود تصاویر دانه دار و با وضوح پایین چطور؟

بهبود تصاویر قدیمی و بی کیفیت یکی از کاربردهای کاربردی تر مدل های انتشار است. در اینجا برخی از بهترین برنامه های ارتقاء دهنده هوش مصنوعی رایگان وجود دارد که باید آنها را امتحان کنید.

همه این برنامه ها برای استفاده در مرورگر وب شما رایگان هستند. علاوه بر این، آنها هیچ واترمارکی روی نتایج ندارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصویر را آپلود کنید، وضوحی را که می خواهید ارتقا دهید انتخاب کنید و تصویر بهبودیافته را دانلود کنید.

upscaling تصویر به چه معناست؟

وقتی به یک تصویر با کیفیت پایین نگاه می کنید، به احتمال زیاد به دلیل وضوح پایین آن است که تصویر دارای پیکسل های کمتری است. بنابراین، اطلاعات کمی برای نشان دادن آن وجود دارد. افزایش upscaling فرآیند افزایش وضوح تصویر است و در نتیجه کیفیت آن را بهبود می بخشد.

روش‌های سنتی upscaling ، میانگین چهار پیکسل نزدیک را برای تعیین رنگ پیکسل جدید در تصویر ارتقا یافته می‌گیرند.

برخی روش ها همچنین از فرمول خاصی برای محاسبه میانگین وزنی ۱۶ پیکسل مجاور برای تولید رنگ پیکسل های جدید استفاده می کنند. با این حال، هوش مصنوعی می‌تواند تصاویر را با استفاده از «تکنیک‌های Super Resolution» ارتقا دهد.

ابزارهای هوش مصنوعی شامل مدل هایی هستند که بر روی مجموعه داده های بزرگ آموزش داده شده اند. این به ارزیابی پیکسل های موجود، درک الگو و پیش بینی پیکسل های اضافی برای بهبود کیفیت کمک می کند.

مدل‌های هوش مصنوعی به طور قابل توجهی نحوه ارتقاء تصاویر را بهبود بخشیده‌اند، و ما می‌خواهیم پنج ابزاری را به شما نشان دهیم که می‌توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید.

۵ بهترین ارتقا دهنده تصویر آنلاین با هوش مصنوعی

در اینجا برخی از پنج ابزار برتر ارتقاء تصویر هوش مصنوعی وجود دارد که می توانید به صورت رایگان در مرورگر وب خود از آنها استفاده کنید. برای کمک به ارزیابی این ابزارها، یک آزمایش کوچک انجام داده اند.

• اولین آزمایش شامل یک تصویر با کیفیت پایین (۱۲۰ x 120 پیکسل) است که در آن هوش مصنوعی به جای افزایش جزئیات نیاز به بازتولید آنها دارد.

بنابراین، می توانید انتظار نتایجی را داشته باشید که مصنوعی به نظر می رسند. این به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که ابزار چقدر می تواند جزئیاتی را که به طور یکپارچه در تصویر ادغام می شوند اضافه کند.

• تست دوم شامل بهبود تصویر با کیفیت پایین و دانه‌دار است. در حالی که وضوح تصویر (۳۰۰ x 300 پیکسل) از تصویر ورودی در اولین آزمایش بهتر است، به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که چگونه ابزار جزئیات یک تصویر را بهبود می بخشد.

• ممکن است همه شما نخواهید که یک تصویر را به شدت بهبود بخشید – یک بهبود جزئی می تواند انجام دهد.

• هر دوی این عکس‌های آزمایشی همان عکس‌های سر شخص هستند – این ابزار جزئیاتی را اضافه کند که می‌تواند به طور خاص در صورت شخص جا بیفتد بدون اینکه فرد را غیرقابل تشخیص به نظر برسانند.

Test Image 1

Test Image 2

در اینجا یک مقایسه جانبی از نتایج تست هر ابزار را قرار داده ایم.

۱. AnyRec: بهترین ارتقا دهنده تصویر آنلاین رایگان با هوش مصنوعی

اکثر ابزارهای upscaling (ارتقا و بهبود) تصویر که به صورت آنلاین یافتیم، تنها تا ۴ برابر افزایش وضوح (resolution) را در نسخه های رایگان ارائه می دهند.

با این حال، با AnyRec – می توانید تصاویر را تا ۸ برابر وضوح آنها را به صورت رایگان ارتقا دهید. وقتی دو تصویر با کیفیت پایین را تا وضوح ۸ برابر بزرگ کردیم، به نتایج آزمایش نگاه کنید..

اولین آزمایش شامل یک تصویر بی کیفیت از شخص است که ۸ برابر وضوح آن ارتقا یافته است. به دلیل عدم وجود جزئیات در تصویر ورودی، این ابزار از هوش مصنوعی برای جبران و اضافه کردن جزئیات اضافی استفاده می کند.

از این رو، نتایج ممکن است مصنوعی به نظر برسند. با این حال، این تا حد زیادی واقعی ترین نتیجه برای آزمایش اول در مقایسه با سایر ابزارهای لیست است.

Any Rec1

این ابزار در تست دوم نیز به خوبی عمل می کند. تفاوت قابل توجهی در کیفیت تصویر وجود دارد. ابزارهای دیگر در این لیست تصویری واضح و شارپ را به ما می‌دهند، اما Any Rec در حفظ یک پروفایل متعادل کار بسیار خوبی انجام می‌دهد.

Any Rec2

به طور کلی، این بهترین ابزار رایگان بهبود تصویر هوش مصنوعی است که آنلاین پیدا کرده‌ایم. استفاده از این ابزار نیز کاملاً رایگان است.

۲. iloveimg: نامزد بهترین ارتقاء تصویر هوش مصنوعی

iloveimg یک ابزار ساده است که به شما امکان می دهد تصاویر را ۲x یا ۴x ارتقا دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصاویر خود را آپلود کنید و موردی را که می‌خواهید وضوح تصویر را بهبود ببخشید انتخاب کنید.

می‌توانید سه تصویر را به‌طور هم‌زمان در برنامه آپلود کنید و به‌صورت جداگانه تنظیمات پیشرفته را تنظیم کنید. در اینجا نحوه عملکرد این ابزار در تست ها آمده است، جایی که تصاویر را به وضوح ۴ برابر ارتقا می دهند.

iloveimg در تست اول کار هوش مصنوعی همانطور که انتظار می رود در نتیجه مشهود است، اما باز هم قابل استفاده است. به خصوص اگر از فاصله دور تصویر را مشاهده کنید، ناهماهنگی ها قابل مشاهده نخواهد بود.

iloveimg1

iloveimg در تست دوم نیز کار بسیار خوبی انجام می دهد. نتایج بهتری نسبت به هر ابزار دیگری که برای رزولوشن بالای ۴ برابر استفاده می‌کردیم، داشت. همانطور که می بینید، بهبود محسوسی در جزئیات و کیفیت تصویر مشاهده می شود.

iloveimg2

iloveimg رایگان است، اما باید با مشخصات خود وارد شوید و محدودیتی برای تعداد تصاویری که می توانید ارتقا دهید وجود دارد.

برای خدمات نامحدود upscaling تصویر و حذف تبلیغات، می توانید نسخه پولی آن را خریداری کنید. نسخه پولی همچنین حداکثر وضوح تصویر را افزایش می دهد که با آن می توانید تصویر را ارتقا دهید.

۳. Img.Upscaler: در ماه بیست عکس به صورت رایگان

Img.Upscale یکی دیگر از ابزارهای ارتقاء تصویر هوش مصنوعی است که به شما امکان می دهد وضوح را تا ۴ برابر افزایش دهید.

رابط کاربری ساده است و می توانید تصاویر JPG یا PNG را آپلود کنید. در اینجا نحوه عملکرد ابزار در هر دو آزمایش هنگامی که تصاویر را به وضوح ۴ برابر افزایش داده شده، نشان می دهد.

نتایج آزمایش اول رضایت بخش بود. جزئیات تصویر با تحریف های زیادی بازسازی شده است، اما همچنان درست کار می کند. البته وقتی تصویر را از دور می بینید یا اگر از آن به عنوان تصویر کوچک یا پروفایل استفاده می کنید، باید خوب باشد.

Img.Upscaler1 2

تصویر در تست دوم واضح و نتیجه کلی رضایت بخش بود. با این حال، اگر از نزدیک مشاهده کنید و روی چشم یا عینک زوم کنید – متوجه چند جزئیات مصنوعی خواهید شد.

اما نسبت به ابزارهای بررسی شده قبلی Img.Upscaler کیفیت تصویر ورودی را به شدت بهبود می بخشد.

Img.Upscaler2

پس از ثبت نام در Img.Upscaler، بیست اعتبار در ماه دریافت می کنید. این به این معنی است که می توانید ۲۰ تصویر را به صورت رایگان در ماه ارتقا دهید. می‌توانید برای افزایش تعداد اعتبارات ماهانه و وضوح تصویر، یک طرح برتر خریداری کنید.

۴. Upscale.Media: تصاویر با کیفیت بالا به وضوح ۴ برابر به صورت رایگان

Upscale.Media به شما امکان می دهد تصاویر را تا چهار برابر وضوح تصویر ارتقا دهید. اگر به هر دلیلی نمی توانید از سه ابزار برتر ذکر شده در این لیست استفاده کنید، یک ابزار جایگزین خوب است.

دو تصویر آزمایشی به ۴ برابر وضوح آنها ارتقا داده شد. علاوه بر این، از کلید افزایش کیفیت موجود استفاده شده است. آیا این تفاوتی هم ایجاد می کند؟ بیایید دریابیم.

جواب کوتاه، نه است. در آزمون اول، نتایج متوسط ​​بود. بیشتر جزئیات در تصویر به خوبی بازتولید می شوند اما تصویر به نظر طبیعی نیست.

با این حال، ما نمی‌خواهیم این ابزار را با یک تصویر مرجع به طور کامل قضاوت کنیم – ممکن است در تصویری که جزئیات چندانی ندارد یا زمانی که جزئیات با هوش مصنوعی به راحتی قابل بازتولید هستند عملکرد خوبی داشته باشد.

Upscale.Media1_

با تست دوم، Upscale.Media کار نسبتا خوبی را انجام می دهد. اما هنگامی که بزرگنمایی می کنید، می توانید متوجه شوید که چند عنصر شبیه به رنگ آمیزی شده اند.

Upscale.Media2_

می توانید سه تصویر را به صورت رایگان در Upscale.media ارتقا دهید. برای بیشتر از آن، باید اعتبارات اضافی را خریداری کنید که به شما امکان می دهد تصاویر را ارتقا داده و دانلود کنید و وضوح را افزایش دهید.

۵. Pixelcut.ai 

Pixelcut.ai تنها تصاویر را دو برابر وضوح آنها به صورت رایگان ارتقاء می دهد. اگر به ابزارهای دیگر دسترسی ندارید، همچنان گزینه خوبی است. در اینجا نحوه عملکرد این ابزار در هر دو تست زمانی که تصاویر به وضوح ۲ برابر افزایش داده شده، ارائه می شود.

این ابزار در آزمایش اول به طرز شگفت انگیزی خوب عمل می کند – در حالی که تصویر مصنوعی به نظر می رسد، اما عملکرد بهتری نسبت به ابزار قبلی دارد و با دیگر ابزارهای برتر لیست برابری می کند.

خروجی شامل اکثر جزئیات مصنوعی نیست و چهره هنوز قابل تشخیص است. بنابراین، می تواند با تصاویر با جزئیاتی که به راحتی قابل بازتولید هستند، کار بهتری انجام دهد.

PixelCut.ai1_

همانطور که انتظار می رفت، این ابزار در تست دوم به خوبی کار می کند. بهبود خوبی وجود دارد، و وقتی روی آن زوم می کنید، بافت ها مصنوعی به نظر نمی رسند.

PixelCut.ai2jpg

Pixelcut.ai به شما امکان می دهد تعداد محدودی از تصاویر را به صورت رایگان ارتقا دهید. می توانید نسخه پولی آن را خریداری کنید تا تصاویر نامحدود را به ۴ برابر وضوح محدود کنید.

گاهی اوقات دسترسی به دوربین‌های با کیفیت بالا دشوار است، بنابراین ما مطمئن هستیم که همه ما چندین تصویر با وضوح پایین داریم که آرزو می‌کنیم آنها را بهبود بخشیم.

از این ابزارهای پیشرفته تصویر هوش مصنوعی برای بهبود عکس های قدیمی به صورت رایگان استفاده کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا