فناوری اطلاعات

۵ بهترین راه حل برای ضبط نشدن ویدیوی HDR در آیفون

اپل به شما اجازه می دهد ویدیوهای HDR را در آیفون خود پخش و ضبط کنید. اینستاگرام همچنین امکان ضبط ویدیوهای HDR و آپلود آنها را در پروفایل شما فراهم می کند. این ویدیوها در مقایسه با ویدیوهای معمولی روشن تر هستند و رنگ های اشباع بیشتری دارند.

اما اگر این قابلیت در برنامه دوربین آیفون شما کار نمی کند، در اینجا بهترین راه ها برای رفع عدم ضبط ویدیوی HDR در آیفون شما وجود دارد.

۱. تنظیمات دوربین آیفون را بررسی کنید

برای فیلمبرداری HDR در آیفون خود، باید بررسی کنید که آیا این ویژگی در برنامه دوربین فعال شده است یا خیر. اگرچه این ویژگی به طور پیش فرض فعال است، می توانید ضبط ویدیوی HDR را در آیفون خود بررسی کرده و به صورت دستی روشن کنید. در اینجا چگونه است.

مرحله ۱: برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.

گام ۲: به پایین اسکرول کنید و از لیست گزینه ها روی Camera ضربه بزنید.

مرحله ۳: روی Record Video ضربه بزنید.

مرحله ۴: به پایین اسکرول کنید و روی کلید کنار فیلم HDR (با کارایی بالا) ضربه بزنید.

با این کار می‌توانید ویدیوهایی با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه در محدوده دینامیکی بالا ۱۰ بیتی از جمله Dolby Vision ضبط کنید.

مرحله ۵: پس از اتمام، تنظیمات را ببندید و برنامه دوربین را باز کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

۲. حافظه داخلی را بررسی کنید

ضبط ویدیوهای HDR می تواند به سرعت حافظه داخلی آیفون شما را تحت تاثیر قرار دهد. می‌توانید یک ویدیوی HDR با رزولوشن ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه ضبط کنید. اما یک دقیقه از آن ویدیو تقریباً ۴۰۰ مگابایت از فضای ذخیره سازی آیفون شما را اشغال می کند. از سوی دیگر، حتی اگر رزولوشن ضبط ۱۰۸۰p با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه را انتخاب کنید، اگر ویدیوی طولانی‌تری ضبط می‌کنید، ممکن است به مقداری فضای ذخیره‌سازی اضافی نیاز داشته باشید. بنابراین اگر نمی توانید ویدیوهای HDR را در آیفون خود ضبط کنید، در اینجا نحوه بررسی و پاک کردن حافظه داخلی آورده شده است.

مرحله ۱: برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.

گام ۲: به پایین اسکرول کنید و روی General ضربه بزنید.

گام ۲: iPhone Storage را از لیست گزینه ها انتخاب کنید.

روی iPhone Storage ضربه بزنید

خواهید دید که چه مقدار فضای ذخیره‌سازی توسط کدام اپلیکیشن در آیفون شما اشغال شده است. می توانید از ویژگی Offloading Unused Apps برای حذف برنامه های استفاده نشده از آیفون خود استفاده کنید. همچنین می توانید انتخاب و حذف یک برنامه را به صورت دستی انتخاب کنید.

مرحله ۴: پس از پاک کردن مقداری فضای ذخیره‌سازی، برنامه تنظیمات را ببندید و برنامه دوربین را باز کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است.

۳. خروج اجباری و راه اندازی مجدد برنامه دوربین

اگر آیفون شما همچنان ویدیوهای HDR را ضبط نمی‌کند، می‌توانید به اجبار از آن خارج شوید و برنامه دوربین را دوباره راه‌اندازی کنید. با این کار برنامه دوباره بارگیری می شود و شروعی تازه به آن می دهد.

مرحله ۱: در صفحه اصلی آیفون خود، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و نگه دارید تا پنجره های برنامه پس زمینه ظاهر شوند.

گام ۲: برای جستجوی برنامه دوربین، انگشت خود را به سمت راست بکشید. سپس انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا اپلیکیشن دوربین حذف شود.

مرحله ۳: برنامه دوربین را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا می توانید ویدیوها را در HDR ضبط کنید.

۴. از داغ شدن آیفون جلوگیری کنید

استفاده از برنامه های سنگین یا انجام کارهای گرافیکی فشرده در آیفون شما می تواند باعث گرم شدن شود. و از آنجایی که ما در مورد فیلمبرداری HDR صحبت می کنیم، مهم است که از داغ شدن آیفون خود جلوگیری کنید. اگر در خارج از منزل هستید، از فیلمبرداری طولانی مدت HDR بخصوص در دمای بالا اجتناب کنید. آیفون شما ممکن است صفحه هشداری را نشان دهد که می گوید: «آیفون باید قبل از استفاده از آن خنک شود». برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آیفون خود به پست ما که راه حل هایی را پیشنهاد می کند مراجعه کنید.

۵. iOS را به روز کنید

اگر ویدیوی HDR هنوز در آیفون شما ضبط نمی شود، ممکن است مشکلاتی در برنامه دوربین وجود داشته باشد. برای این کار باید نسخه iOS را آپدیت کنید. در اینجا چگونه است.

مرحله ۱: برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.

گام ۲: به پایین اسکرول کنید و روی General ضربه بزنید.

مرحله ۳: از لیست گزینه ها Software Update را انتخاب کنید.

مرحله ۴: اگر به روز رسانی در دسترس است، آن را دانلود و نصب کنید.

مرحله ۵: پس از اتمام نصب، برنامه دوربین را باز کنید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است.

فیلمبرداری در HDR

این راه حل ها زمانی که ویدیوی HDR در آیفون شما ضبط نمی شود کمک خواهد کرد. مهارت عکاسی و فیلمبرداری آیفون تکامل یافته است. ممکن است آیفونی با دوربین های ۴۸ مگاپیکسلی داشته باشید تا تصاویر بسیار واضح و دقیق بگیرید. اگر اهل عکاسی هستید، دوربین آیفون ابزارهای حرفه ای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. اما برای به دست آوردن کنترل بیشتر قبل از گرفتن عکس عالی، لیستی از بهترین برنامه های دوربین دستی برای آیفون را گردآوری کرده ایم. برای بهبود بیشتر بازی عکاسی خود می توانید آن را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا