فناوری اطلاعات

۶ بهترین راه حل برای باز نشدن تب های جدید گوگل کروم در ویندوز ۱۱

گوگل کروم بدون شک بهترین مرورگر وب برای ویندوز است. با این حال، شما با موقعیت هایی مواجه خواهید شد که ممکن است ایده جابجایی به مرورگر دیگری را ایجاد کند. ممکن است به همان اندازه بی اهمیت باشد که کروم به شما اجازه نمی دهد از عملکردهای اولیه در رایانه ویندوزی استفاده کنید.

یکی از این موارد زمانی است که Google Chrome نمی تواند برگه های جدید را در ویندوز باز کند. این مشکل معمولاً زمانی ایجاد می‌شود که در داده‌های کش Google Chrome خرابی وجود داشته باشد یا یک برنامه افزودنی مخرب نصب کرده باشید. خوب، شما می توانید افزونه های کروم را به راحتی حذف کنید. خوشبختانه، این یک راهپیمایی برای رفع این مشکل است. در اینجا راه حل هایی وجود دارد که باید زمانی که گوگل کروم تب های جدید را در ویندوز ۱۱ باز نمی کند، امتحان کنید.

۱. گوگل کروم را مجددا راه اندازی کنید

چه Google Chrome نتواند برگه‌های جدید را بارگیری کند یا باز کند، بهترین راه برای عیب‌یابی مشکلات Chrome، راه‌اندازی مجدد آن است. راه‌اندازی مجدد Chrome، منابع سیستم را پاک می‌کند و هر گونه اشکال یا اشکال موقتی را که ممکن است باعث این مشکل شود، برطرف می‌کند.

برای راه اندازی مجدد Google Chrome، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: کلیدهای Control + Shift + Escape را فشار دهید تا Task Manager در رایانه ویندوز شما باز شود.

گام ۲: در تب Processes، روی Google Chrome و تمام سرویس های مرتبط با آن کلیک راست کرده و End task را انتخاب کنید.

گزینه پایان کار در Task Manager

سپس، کروم را با دوبار کلیک کردن روی نماد آن راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر.

۲. داده های کش گوگل کروم را پاک کنید

مانند اکثر مرورگرها، Google Chrome داده‌های حافظه پنهان را ذخیره می‌کند که حاوی فایل‌هایی مانند تصاویر و اطلاعات صفحات وبی است که مرتباً از آنها بازدید می‌کنید. مرورگرها این داده ها را ذخیره می کنند تا بتوانید به سرعت دوباره به همان صفحه دسترسی پیدا کنید.

خرابی های ناگهانی نتیجه زمانی است که داده های ذخیره شده در حافظه پنهان خراب شده باشند. بهترین کار در این شرایط این است که داده های کش گوگل کروم را پاک کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

مرحله ۱: Google Chrome را راه اندازی کنید، روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و تنظیمات را از منوی زمینه انتخاب کنید.

گزینه تنظیمات کروم

گام ۲: “حریم خصوصی و امنیت” را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

گزینه حریم خصوصی و امنیت کروم

مرحله ۳: روی “پاک کردن داده های مرور” کلیک کنید.

گزینه داده‌های مرور کروم را پاک کنید

مرحله ۴: کادر «تصاویر و فایل‌های ذخیره‌شده» را علامت بزنید و روی دکمه پاک کردن داده‌ها کلیک کنید.

جعبه تصاویر و فایل های ذخیره شده در کروم

۳. افزونه های غیر ضروری را از گوگل کروم حذف کنید

Google Chrome افزونه‌های مختلفی را ارائه می‌کند که می‌توانید برای بهبود محافظت خود نصب کنید. در حالی که اکثر برنامه‌های افزودنی ایمن هستند، برخی ممکن است تداخل داشته باشند و مشکلاتی را برای Chrome ایجاد کنند.

راه حل، در این مورد، حذف افزونه مشکل ساز از گوگل کروم است. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

مرحله ۱: Google Chrome را راه اندازی کنید، روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. سپس از منوی زمینه ابزارهای بیشتر و از منوی فرعی Extensions را انتخاب کنید.

برنامه های افزودنی در کروم

گام ۲: کلیدهای کنار هر افزونه را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن جابجایی در کروم

در مرحله بعد، Google Chrome را مجددا راه اندازی کنید و بررسی کنید که مشکل ادامه دارد. اگر نه، یکی از افزونه‌هایی که غیرفعال کرده‌اید مشکل را ایجاد کرده است.

برای پیدا کردن آن برنامه افزودنی مشکل ساز، به آرامی هر افزونه را یکی یکی دوباره فعال کنید تا مشکل دوباره ظاهر شود. بعد از اینکه آن افزونه را پیدا کردید، روی دکمه Remove مرتبط با آن کلیک کنید.

دکمه حذف در کروم

۴. ویندوز را به روز کنید

ممکن است گوگل کروم به دلیل مشکل سیستم در حال انجام، برگه های جدید را باز نکند. بهترین راه برای از بین بردن مشکلات مربوط به ویندوز، دانلود هر یک از به روز رسانی های موجود آن است.

دانلود به روز رسانی ویندوز نه تنها ویژگی های جدیدی را معرفی می کند، بلکه مشکلات شناخته شده را نیز از بین می برد. می توانید آخرین به روز رسانی ویندوز را با دنبال کردن دستورالعمل زیر دانلود کنید:

مرحله ۱: کلیدهای Windows + I را فشار دهید تا برنامه تنظیمات باز شود.

گام ۲: Windows Update را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

به روز رسانی ویندوز در تنظیمات

مرحله ۳: روی دکمه «بررسی به‌روزرسانی‌ها» در قسمت سمت راست کلیک کنید.

به روز رسانی تنظیمات را بررسی کنید

ویندوز به‌روزرسانی‌های موجود را جستجو و دانلود می‌کند. برای نصب به‌روزرسانی دانلود شده، ممکن است لازم باشد رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

همچنین می‌توانید Google Chrome را در این فرآیند به‌روزرسانی کنید. برای انجام این کار، Google Chrome را باز کنید، روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، Help را از منوی زمینه انتخاب کنید و درباره Google Chrome را انتخاب کنید.

گزینه About Chrome در کروم

Chrome به‌روزرسانی‌های موجود را به‌طور خودکار دانلود می‌کند. برای نصب موفقیت آمیز به روز رسانی، باید Google Chrome را مجددا راه اندازی کنید.

بررسی گزینه Updates در کروم

۵. گوگل کروم را بازنشانی کنید

اگر ظاهر Google Chrome شما به طور خودکار تغییر کرده است یا نمی تواند برگه های جدید را باز کند، ممکن است زمان استفاده از دکمه تنظیم مجدد فرا رسیده باشد. گزینه تنظیم مجدد گوگل کروم تمام تنظیمات کروم را به مقادیر پیش فرض باز می گرداند. همچنین افزونه‌ها را غیرفعال می‌کند و کوکی‌ها و سایر داده‌های موقت سایت را حذف می‌کند.

برای بازنشانی Google Chrome، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: روی سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را از منوی زمینه انتخاب کنید.

گام ۲: گزینه “Reset and clean up” را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

گزینه Reset and clean up در کروم

مرحله ۳: از پنجره سمت راست روی گزینه «بازگرداندن تنظیمات به پیش‌فرض اصلی» کلیک کنید.

تنظیمات را به گزینه پیش فرض اصلی خود در کروم بازگردانید

مرحله ۴: بازنشانی تنظیمات را از اعلان انتخاب کنید.

گزینه ریست تنظیمات در کروم

۶. نمایه کاربری جدید ایجاد کنید

اگر Google Chrome همچنان نتوانست برگه‌های جدید را باز کند، احتمالاً مشکلی در نمایه فعلی شما وجود دارد. در این مورد، تنها کاری که کار می کند ایجاد یک پروفایل کاربری جدید است.

برای ایجاد پروفایل کاربری جدید در گوگل کروم مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: Google Chrome را راه اندازی کنید و روی نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

نماد نمایه در کروم

گام ۲: از منوی زمینه گزینه Add را انتخاب کنید.

افزودن گزینه در کروم

مرحله ۳: انتخاب کنید که آیا می خواهید با حساب یا بدون حساب وارد شوید. توصیه می کنیم با یک حساب وارد شوید زیرا اطمینان می دهد که داده های شما همیشه همگام هستند.

گزینه ورود به سیستم کروم

مرحله ۴: اطلاعات کاربری را وارد کنید و سپس با حساب کاربری خود وارد شوید.

گزینه credentials کروم را وارد کنید

برگه های نامحدود را در Google Chrome باز کنید

اکثر مرورگرها به شما اجازه می دهند چندین تب را همزمان باز کنید. این تضمین می کند که می توانید همزمان بیش از یک چیز را جستجو کنید. با این حال، ممکن است گاهی اوقات گوگل کروم نتواند برگه های جدید را در ویندوز ۱۱ باز کند. شما می توانید با دنبال کردن راه حل های بالا، به سرعت مشکل را عیب یابی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا