فناوری اطلاعات

۶ بهترین موش بازی دوسویه زیر ۵۰ دلار

در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد – آیا می دانستید که حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد از جمعیت جهان چپ دست هستند؟ قابل درک است، در حالی که پرت بودن می تواند سرگرم کننده باشد، یافتن فناوری که برای یک فرد شیطانی طراحی شده باشد به همان اندازه خسته کننده است. به طور خاص، خریدارانی که بخشی از کابال چپ دست هستند ممکن است در یافتن یک ماوس بازی مقرون به صرفه، چپ دست یا دودسته مشکل داشته باشند.

موش های بازی دودسته

خوب، نگران نباشید زیرا ما کار را برای شما انجام داده ایم. در این مقاله، ماوس‌های بازی دوسویه ستاره‌ای را از برندهای معتبر پیدا خواهید کرد که قیمتی کمتر از ۵۰ دلار دارند.

اما، قبل از اینکه مقاله را ادامه دهیم، ممکن است بخواهید در مورد آن نیز بخوانید:

با وجود این موضوع، اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به برخی از موس‌های بازی دوسویه برای کاربران چپ‌دست و راست‌دست بیندازیم.

۱. Corsair M55 RGB Pro

 • سنسور: سنسور Pixart PMW3327 | وزن: ۰.۱۸ پوند
 • حداکثر DPI: ۱۲,۴۰۰ | دوام سوئیچ: امتیاز برای ۵۰ میلیون کلیک
ماوس گیمینگ دوسویه Corsair M55 RGB Pro

M55 RGB Pro چیزهای زیادی برای آن دارد. برای اولین بار، ماوس گیمینگ دارای طراحی دوسویه با کلیدهای کناری مشخص شده برای کاربران چپ دست و راست دست است. در نتیجه، هشت دکمه قابل برنامه‌ریزی را با دستگاه دریافت می‌کنید که باید هنگام اجرای بازی‌های FPS یا MMORPG در کلاچ قرار گیرند.

این همه چیز نیست، زیرا این ماوس دارای یک کابل بافته با طول ۱.۸ متر است. به همین ترتیب، نه تنها می‌توانید کابل را به بهترین شکل مسیریابی کنید، بلکه باید در آزمون زمان نیز مقاومت کند. همین امر در مورد دکمه های ماوس Omron نیز صدق می کند که با ۵۰ میلیون کلیک رتبه بندی شده اند. جای تعجب نیست که نظرات مشتریان به خوبی از کیفیت ساخت M55 RGB Pro صحبت می کند. چندین کاربر به این نکته اشاره کرده اند که ماوس هیچ صدای تق تق از خود نشان نمی دهد که بسیار عالی است.

همچنین باید اضافه کنیم که وزن ماوس کاملاً سبک است و تنها ۸۶ گرم وزن دارد. علاوه بر این، Corsair دستگاه را با سنسور نوری Pixart PMW3327 مجهز کرده است. برای افراد ناآشنا، حسگر PMW یک حسگر تمام عیار است، برخلاف سنسور PAW کم مصرف که در برخی از ماوس های بازی بی سیم یافت می شود.

این همه چیز نیست، زیرا می‌توانید جنبه‌های مختلف ماوس را سفارشی کنید، از جمله تغییر از پیش تنظیم‌های DPI یا استفاده از جلوه‌های RGB متفاوت با استفاده از برنامه همراه iCUE. در مورد آن، ماوس را می توان تا ۱۲۴۰۰ DPI استفاده کرد. همه گفته‌ها و انجام شده، Corsair M55 Pro RGB گنجینه‌ای از ویژگی‌ها را با قیمتی مناسب برای کیف پول به ارمغان می‌آورد.

۲. لاجیتک G300s

 • سنسور: سنسور سفارشی | وزن: ۰.۱۸ پوند
 • حداکثر DPI: ۲۵۰۰ | دوام سوئیچ: دارای امتیاز ۱۰ میلیون کلیک
ماوس گیمینگ دوسویه لاجیتک G300s

لاجیتک یکی از محبوب ترین برندها برای لوازم جانبی بازی است و دلیل خوبی هم دارد. به عنوان مثال G300s این شرکت را در نظر بگیرید که برای کمک به کاربران چپ دست و راست دست ساخته شده است. این همه چیز نیست، زیرا ماوس از دو طرف دستگیره های لاستیکی نیز دارد که در صورت تعریق کف دست ها در حین بازی، باید در کلاچ قرار گیرند.

این ماوس همچنین دارای ۹ دکمه قابل برنامه ریزی است که مطمئناً مورد استقبال گیمرهای هاردکور قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، ماوس دارای حافظه داخلی است که می تواند ماکروها و تنظیمات DPI شما را نیز ذخیره کند. در نتیجه، اگر از ماوس روی دستگاه دیگری استفاده می کنید، نیازی به برنامه ریزی مجدد دکمه ها ندارید.

اکنون، توجه داشته باشید که ماوس تنظیمات DPI فوق العاده بالایی را ارائه نمی دهد و در عوض، آن را روی ۲۵۰۰ DPI قرار می دهد. بنابراین، اگر تمایل دارید با تنظیمات از پیش تعیین شده DPI بالاتر بازی کنید، ممکن است بخواهید جای دیگری را جستجو کنید.

در سمت روشن، ماوس نرخ نظرسنجی ۱۲۵، ۲۵۰، ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ هرتز را ارائه می دهد. برای افراد ناآشنا، نرخ نظرسنجی به فرکانس ارتباط ماوس با رایانه شخصی شما اشاره دارد. قابل درک است که ماوس با نرخ نظرسنجی بالاتر تاخیر ورودی کمتری را ارائه می دهد و به شما یک مزیت رقابتی جزئی نیز می دهد.

این همه چیز نیست، زیرا دکمه های اصلی G300s برای ۱۰ میلیون کلیک نیز رتبه بندی می شوند. حتی می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار بازی Logitech یا LGS، ماکروها را اختصاص دهید یا افکت RGB را تغییر دهید. به طور خلاصه، G300s یک ماوس چپ دست لاجیتک قابل اعتماد و ستودنی است.

۳. موس گیمینگ EVGA X12

 • سنسور: سنسورهای Pixart 3389 + LOD | وزن: ۰.۱۶ پوند
 • حداکثر DPI: ۱۶۰۰۰ | دوام سوئیچ: امتیاز برای ۶۰ میلیون کلیک
ماوس گیمینگ دوسویه EVGA X12

EVGA X12 یک ماوس گیمینگ فوق‌العاده با تعداد زیادی ویژگی جذاب است. برای یکی، این ماوس دارای دو سنسور است که به صورت پشت سر هم کار می کنند تا ورودی های دقیق تری را به گیمرها ارائه دهند. در واقع، X12 با یک سنسور نوری Pixart 3389 و یک سنسور LOD یا Lift Off Distance نیز عرضه می‌شود.

برای کسانی که آگاه نیستند، فاصله بلند کردن به فاصله ای اشاره دارد که در آن ماوس پس از بلند شدن از سطح ردیابی، ثبت ورودی را متوقف می کند. LOD بسیار مهم است زیرا گیمرها به طور معمول هنگام انجام بازی های با اکتان بالا، ماوس خود را بلند می کنند و تغییر مکان می دهند. به لطف حسگر اختصاصی LOD، خریداران می توانند فاصله LOD را در X12 از طریق نرم افزار همراه تنظیم کنند.

این همه چیز نیست، زیرا ماوس با نرخ نظرسنجی عجیب ۸ کیلوهرتز نیز عرضه می شود. بنابراین، ماوس در ثبت ورودی‌های شما حتی سریع‌تر (۰.۱۲۵ میلی‌ثانیه در مقابل ۱ میلی‌ثانیه) نسبت به G300s که حداکثر نرخ نظرسنجی ۱۰۰۰ هرتز را ارائه می‌کند، عمل می‌کند. نکته مهم این است که دکمه های چپ و راست ماوس تا ۶۰ میلیون کلیک رتبه بندی می شوند.

علاوه بر این، این دستگاه دارای هشت دکمه قابل برنامه ریزی است و دارای یک شاسی سبک وزن است که تنها ۷۵ گرم وزن دارد. همه چیز را با هم جمع کنید و EVGA X12 یکی از بهترین ماوس های دودسته زیر ۵۰ دلار است.

۴. Razer Viper 8KHz

 • سنسور: سنسور Razer Focus+ 20K | وزن: ۰.۱۵ پوند
 • حداکثر DPI: ۲۰۰۰۰ | دوام سوئیچ: امتیاز برای ۷۰ میلیون کلیک
ماوس گیمینگ Razer Viper 8KHz دوسویه

Razer تمایل زیادی به طراحی لوازم جانبی بازی با کیفیت دارد و Viper 8KHz تفاوتی ندارد. همانطور که از نامش پیداست، Viper 8KHz دارای نرخ نظرسنجی تا ۸۰۰۰ هرتز است. بنابراین، این ماوس یکی از پاسخگوترین ماوس های بازی با قیمت کمتر از ۵۰ دلار است.

این همه چیز نیست، زیرا وزن ماوس تنها ۷۱ گرم است که آن را برای جلسات طولانی بازی ایده آل می کند. با وجود طراحی نور پر، این دستگاه دارای سوئیچ های ماوس نسل دوم Razer است که تا ۷۰ میلیون کلیک رتبه بندی می شوند. همچنین کابل Speedflex این شرکت را با ماوس دریافت خواهید کرد که با توجه به تعداد انگشت شماری از نظرات کاربران، به اندازه کافی طولانی و ضخیم است.

در اصل موضوع، Razer Viper 8KHz با سنسور اپتیکال Focus+ 20K این شرکت عرضه می شود. این سنسور موهبتی برای گیمرهایی است که تمایل دارند با حساسیت بسیار بالا بازی کنند زیرا حداکثر ۲۰۰۰۰ DPI است. علاوه بر این، ماوس دارای هشت دکمه قابل برنامه ریزی است که می تواند از طریق برنامه همراه Razer Synapse پیکربندی شود. مطمئن باشید، Viper 8KHz یک ماوس گیمینگ دوسویه با ویژگی های غنی با قیمت کمتر از ۵۰ دلار است.

۵. Glorious Model O

 • سنسور: سنسور Pixart 3360 | وزن: ۰.۱۴ پوند
 • حداکثر DPI: ۱۲۰۰۰ | دوام سوئیچ: امتیاز برای ۲۰ میلیون کلیک
ماوس گیمینگ دوسویه مدل O Glorious

مدل O با در نظر گرفتن ارگونومی مچ دست طراحی شده است. ما این را می گوییم، زیرا ماوس دارای یک پوسته سوراخ دار است که در غیر این صورت به عنوان طرح لانه زنبوری شناخته می شود. با انجام این کار، Glorious وزن مدل O را تا حدی کاهش داده است. در واقع، ماوس با وزن ۶۷ گرم، سبک ترین محصول در لیست امروز ما است.

علاوه بر این، الگوی لانه زنبوری نیز باعث تنفس بیشتر طراحی می شود. اگر هنگام انجام بازی‌های طولانی مدت کف دست‌هایتان عرق می‌کند، باید به این موضوع توجه کنید. توجه داشته باشید که طراحی مدل O بدون ایراد نیست. در واقع، در حالی که مدل O دارای شکلی دوسویه است، هیچ دکمه جانبی برای گیمرهای چپ دست ندارد.

در جنبه مثبت، بازبینان ذکر کرده اند که این ماوس برای گیمرهایی که از چنگال یا چنگال کف دست استفاده می کنند ایده آل است. این همه چیز نیست، زیرا همانطور که توسط چندین کاربر گزارش شده است، ماوس دارای یک کابل بافته اختصاصی است که کاملاً محکم است. در ادامه، مدل O از سنسور ۳۳۶۰ Pixart بهره می‌برد و نرخ نظرسنجی ۱۰۰۰ هرتز دارد. همچنین می‌توانید جنبه‌های مختلف Model O را برای تجربه بازی شخصی‌تر از طریق نرم‌افزار Glorious Model O تنظیم کنید.

در واقع، بسیار شبیه X12 از EVGA، مدل O همچنین به خریداران اجازه می دهد فاصله بلند کردن را تغییر دهند. شما همچنین می توانید با انتخاب از پیش تنظیم های مختلف RGB، ظاهر مدل O را اصلاح کنید، که بسیار عالی است. کافی است بگوییم، Glorious Model O یک ماوس گیمینگ راحت و سبک است که سوراخی در کیف شما نمی سوزاند.

۶. SteelSeries Sensei Ten

 • سنسور: سنسور TrueMove Pro | وزن: ۰.۲۰ پوند
 • حداکثر DPI: ۱۸۰۰۰ | دوام سوئیچ: امتیاز برای ۶۰ میلیون کلیک
ماوس گیمینگ دوسویه سری SteelSeries Sensei Ten

SteelSeries Sensei Ten با قیمت کمتر از ۵۰ دلار به عنوان یکی از بهترین موش های بازی دودسته شناخته می شود. از نظر مشخصات، این ماوس یک حسگر سفارشی TrueMove Pro را دریافت می کند که با همکاری Pixart توسعه یافته است. حسگر TrueMove Pro سنسی تن با توجه به برند، دقت دقیقی را ارائه می دهد. همین امر را می توان به توانایی سنسور برای خواندن و پردازش تصاویر بیشتر نسبت به سنسورهای نوری رقیب تایید کرد.

علاوه بر این، سنسور تا ۱۸۰۰۰ CPI یا تعداد در هر اینچ رتبه بندی شده است. مهم است که توجه داشته باشید که هر دو، DPI و CPI حساسیت را اندازه‌گیری می‌کنند و سازندگان ماوس اغلب از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. در ادامه، Sensei Ten دارای طراحی دوسویه است که برای گیمرهایی که از چنگال، انگشت یا کف دست استفاده می کنند، مناسب است.

مهمتر از همه، این ماوس دارای هشت دکمه قابل برنامه ریزی است، از جمله دکمه های جانبی اختصاصی برای هر دو، چپ دست و راست دست. این دستگاه کمی سنگین است و ۹۲ گرم وزن دارد. از طرف دیگر، وزن افزوده Sensei Ten به کیفیت ساخت قوی آن کمک می کند و چندین کاربر نیز شاسی قوی محصول را تایید می کنند.

در نهایت، باید بدانید که دکمه‌های ماوس Sensei Ten دارای ۶۰ میلیون کلیک هستند.

سوالات متداول درباره ماوس بازی دوسویه

۱. تفاوت بین موس دوجداره و ارگونومیک چیست؟

موس های ارگونومیک با در نظر گرفتن راحتی طراحی شده اند. با این حال، برخلاف موش‌های دودسته، طرح‌های متقارن ارائه نمی‌دهند و برای کاربران چپ‌دست یا راست‌دست طراحی شده‌اند.

۲. آیا ماوس بازی چپ دست وجود دارد؟

بازار موس های بازی چپ دست به طور پیوسته در حال رشد است. حتی می‌توانید موس‌های بازی دوسویه مانند SteelSeries Sensei Ten یا Logitech G300s را انتخاب کنید. این موش‌ها طرح‌های متقارنی ارائه می‌دهند که هم برای کاربران چپ‌دست و هم برای کاربران راست‌دست مناسب است.

۳. آیا موش های دودسته برای بازی بهتر هستند؟

موش‌های دودسته می‌توانند ابزاری حیاتی برای گیمرهایی با دست چپ غالب باشند. اگر تحت معیارهای فوق الذکر قرار می گیرید، بهتر است از یک ماوس گیمینگ دودسته یا چپ دست استفاده کنید.

هدف، تلنگر، شلیک

پیدا کردن یک ماوس بازی چپ دست خوب می تواند مشکل باشد. خوشبختانه، موش‌های بازی دوسویه تعادل عالی را برای گیمرهایی با دست چپ یا راست غالب ایجاد می‌کنند. در حالی که گزینه های زیادی وجود دارد که بیش از ۱۰۰ دلار قیمت دارند، لیست فوق به شما کمک می کند تا ماوسی را که هزینه زیادی ندارد محدود کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا