فناوری اطلاعات

۷ روش برتر برای رفع خطای ۴۰۱۳ Could Be Restore آیپد

به گزارش اپ خونه، در حالی که iCloud راه حل یکپارچه پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات را ارائه می دهد، بسیاری از کاربران آیفون و آیپد یک رایانه شخصی یا مک را برای انجام کار ترجیح می دهند.

با این حال، چندین کاربر آیپد هنگام بازیابی دستگاه خود با استفاده از دسکتاپ با خطاهای تصادفی مانند ۹، ۴۰۱۳، ۴۰۱۰ و موارد دیگر مواجه شده اند. اگر با خطای ۴۰۱۳ Could Be Restore آیپد مواجه هستید، ترفندهای زیر را برای رفع آن امتحان کنید.

اگر iPad/آیپد شما نامنظم رفتار می کند، بازیابی آن با استفاده از iTunes یا Mac باید به رفع مشکلات اساسی کمک کند.

متأسفانه مواجه شدن با خطاهایی مانند خطای ۴۰۱۳ restore می تواند مانع پیشرفت شما شود. قبل از اینکه ترفندهای عیب یابی را مرور کنیم، اجازه دهید ابتدا شما را در مورد این خطاها آشنا کنیم.

Error 4013 آیپد چیست؟

Error 4013 اغلب هر زمان که بخواهید یک iPad را از طریق دسکتاپ بازیابی/restore  کنید ظاهر می شود و بیشتر به نقص های سخت افزاری دستگاه شما اشاره دارد. با این حال، در اینجا نباید کابل، نرم افزار، پورت USB باگ یا عوامل دیگر را رد کنید.

به طور خلاصه، این خطا نشان دهنده قطع ارتباط بین iPad شما و رایانه است. از آنجایی که یک خطای ناشناخته مانند ۴۰۱۳ بینش زیادی ارائه نمی دهد، شما چاره ای ندارید جز اینکه چندین ترفند را برای حذف آن امتحان کنید.

۱. IPAD را RESTART کنید

RESTART کردن آی‌پد و دسک‌تاپ باید مشکلات رایج سیستم را برطرف کند. ابتدا ویندوز یا مک خود را RESTART کنید و مراحل زیر را برای راه اندازی مجدد آیپد دنبال کنید.

مرحله ۱: دکمه بالایی صدا را فشار داده و نگه دارید تا نوار لغزنده خاموش کردن ظاهر شود.

مرحله ۲: نوار لغزنده را بکشید و یک یا دو دقیقه صبر کنید. سپس دکمه بالایی را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل دوباره ظاهر شود.

iPad could not be restored error 2

اگر آی‌پد با دکمه هوم دارید، دکمه‌های بالا و هوم را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود. دکمه ها را رها کنید تا آیپد خود را RESTART کنید.

اکنون آیپد خود را مجدداً به مک یا رایانه شخصی متصل کنید و سعی کنید آن را بازیابی کنید. اگر همچنان با خطاهایی مانند ۴۰۱۳ در آیپد خود مواجه شدید، به خواندن ادامه دهید.

۲. از یک پورت دیگر استفاده کنید

یک پورت USB باگ دار در رایانه شخصی یا مک شما می تواند مقصر اصلی در اینجا باشد. برای اتصال iPad خود باید پورت USB دیگری را امتحان کنید. در حین کار، از اتصال مناسب اطمینان حاصل کنید و دستگاه را در طول فرآیند بازیابی جدا نکنید.

۳. از کابل دیگری استفاده کنید و پورت را تمیز کنید

گرد و غبار و زباله های موجود در پورت USB رایانه شخصی شما می تواند مانع ارتباط iPad شما با رایانه شود. باید پورت USB را با دقت تمیز کنید و دوباره امتحان کنید.

قبل از اینکه iPad خود را دوباره وصل کنید، کابل را نیز به دقت بررسی کنید. اگر سایش و پارگی عمده دارد، از کابل دیگری استفاده کنید.

USB C Cable

۴. نرم افزار آنتی ویروس را غیرفعال کنید

آیا از یک نرم افزار آنتی ویروس شخص ثالث در ویندوز استفاده می کنید؟ این راه‌حل‌های نرم‌افزاری ممکن است گاهی اوقات تهاجمی شوند و باعث مشکلاتی در دستگاه‌های متصل شوند.

شما باید نرم افزار آنتی ویروس مورد نظر خود را غیرفعال کنید و شانس خود را دوباره امتحان کنید.

۵. ITUNES را به روز کنید

اپل اکنون برنامه iTunes را از طریق فروشگاه مایکروسافت در ویندوز توزیع می کند. این شرکت اغلب بیلدهای جدید را برای افزودن ویژگی ها و رفع اشکالات آزاردهنده منتشر می کند.

باید iTunes را به آخرین نسخه به روز کنید و دوباره با استفاده از نرم افزار آیپد خود را بازیابی کنید.

۶. MACOS را به روز کنید

همچنین می توانید iPad خود را از طریق Finder در Mac بازیابی کنید. با این حال، برخی از کاربران در بازیابی آی پدهای خود با استفاده از این سرویس با مشکلاتی مواجه شدند.

با مشاهده اینکه Finder چگونه به macOS متصل است، ابتدا باید مک بوک خود را به روز کنید تا با Finder هر گونه اشکالی برطرف شود. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

مرحله ۱: روی نماد Apple در نوار منو کلیک کنید و تنظیمات سیستم را باز کنید.

iPad could not be restored error 3

مرحله ۲: به قسمت General بروید و روی Software Update کلیک کنید.

iPad could not be restored error 4

آخرین آپدیت macOS را دانلود و نصب کنید. پس از اتمام، سعی کنید iPad خود را با استفاده از سرویس Finder بازیابی کنید و ببینید آیا مشکلی دارید یا خیر.

۷. آی پد خود را در recovery mode قرار دهید

آیا هنگام به روز رسانی یا بازیابی آی پد هنوز با خطاهای ناشناخته ای مانند ۹، ۴۰۱۳ و ۴۰۰۰ مواجه می شوید؟ زمان آن رسیده است که iPad خود را در recovery mode قرار دهید.

مطمئن شوید که macOS و iTunes (ویندوز) را به آخرین نسخه به روز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: iPad خود را به رایانه خود متصل کرده و Finder یا iTunes را راه اندازی کنید.

مرحله ۲: دکمه تنظیم صدا را که نزدیک به دکمه بالایی است فشار داده و به سرعت رها کنید. همین کار را برای یک دکمه ولوم دیگر انجام دهید و دکمه بالایی را نگه دارید. اگر iPad با دکمه هوم دارید، هر دو دکمه هوم و بالا را همزمان فشار دهید و نگه دارید.

مرحله ۳: صبر کنید تا صفحه  recovery mode را در iPad خود ببینید.

iPad could not be restored error 1

مرحله ۴: iPad خود را در رایانه پیدا کنید و دو گزینه – Update و Restore را علامت بزنید.

iPad could not be restored error 5

برای دانلود آخرین نرم افزار روی آیپد خود، Update را بزنید. در صورت عدم موفقیت، از گزینه Restore برای پاک کردن تمام داده های iPad و بازگشت به تنظیمات کارخانه استفاده کنید.

نکته: از نرم افزار شخص ثالث استفاده کنید:

همچنین می توانید از راه حل های نرم افزاری شخص ثالث برای بازیابی موفقیت آمیز آی پد خود استفاده کنید.

با این حال، توجه داشته باشید که این برنامه‌ها غیررسمی هستند و ممکن است طبق انتظار کار نکنند. اگر قصد خرید چنین برنامه‌ای را دارید، یکی را با ضمانت انتخاب کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا