فناوری اطلاعات

۸ راه برای جلوگیری از شماره گیری دکمه ای دستگاه اندرویدی شما

تماس‌های تصادفی، پیامک‌های نامناسب، و پاسخ دادن به تماس از دست رفته با چیزی جز نویز ثابت؟ شرم آور حتی شروع به پوشاندن آن نمی کند. اما آیا می توانید از شماره گیری لب به لب دستگاه اندرویدی خود جلوگیری کنید؟ بله، تو میتونی. اگر تعجب می کنید که چگونه، این مقاله برای شما مناسب است.

از شماره گیری دکمه ای دستگاه اندرویدی خود جلوگیری کنید

در حالی که مطمئناً مهم است که همیشه صفحه دستگاه اندرویدی خود را قبل از قرار دادن آن در جیب خود قفل کنید، تنظیم رمز عبور یا پین تضمین می کند که نتوانید به طور تصادفی آن را باز کنید. علاوه بر این، با غیرفعال کردن تمام حرکات بیداری، محافظت را سه برابر کنید و از شماره گیری مجدد دستگاه اندرویدی خود جلوگیری کنید. اما اونجا چطور میری؟ بیایید نگاهی بیندازیم.

گوگل پیکسل 7 پرو

۱. صفحه نمایش را خاموش کنید

خاموش کردن صفحه نمایش دستگاه به سادگی فشار دادن دکمه پاور است. هنگامی که صفحه نمایش خالی می شود، به این معنی است که صفحه نمایش دستگاه شما خاموش شده است. به این ترتیب دستگاه شما نمی تواند هیچ تماس ناخواسته ای برقرار کند.

و در حالی که این یک راه موثر برای متوقف کردن شماره گیری لب به لب در سامسونگ یا سایر تلفن های اندرویدی است، ممکن است گاهی فراموش کنیم قبل از اینکه دستگاه های خود را در جیب خود بگذاریم قفل کنیم. در این حالت، می‌توانید قفل خودکار را فعال کنید و مطمئن شوید که دستگاه شما به‌طور خودکار پس از مدت زمان تعیین‌شده قفل می‌شود. در اینجا چگونگی آن است.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید.

گام ۲: در اینجا، روی صفحه قفل ضربه بزنید.

روی صفحه قفل ضربه بزنید

مرحله ۳: سپس در مقابل گزینه Sleep روی محدودیت زمانی ضربه بزنید.

مرحله ۴: مدت زمان وقفه نمایش مربوطه را انتخاب کنید.

مدت زمان توقف صفحه را برای Android تنظیم کنید

اکنون، مگر اینکه آگاهی از توجه روشن باشد، پس از اتمام مدت زمان، دستگاه شما به طور خودکار صفحه را قفل می کند.

۲. یک رمز عبور یا پین تنظیم کنید

حتی پس از خاموش کردن صفحه نمایش، اگر به طور تصادفی دکمه پاور را لمس کنید، ممکن است قفل دستگاه شما باز شود. برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید یک رمز عبور یا یک پین تنظیم کنید. پس از تنظیم، باید رمز عبور مربوطه را قبل از باز شدن دستگاه وارد کنید. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی صفحه قفل ضربه بزنید.

گام ۲: در اینجا، روی «نوع قفل صفحه» ضربه بزنید.

روی صفحه قفل ضربه بزنید و روی نوع قفل صفحه ضربه بزنید

مرحله ۳: از میان گزینه ها، روی نوع قفل صفحه مورد نظرتان ضربه بزنید.

روی قفل صفحه مورد نظرتان ضربه بزنید

پس از انجام این کار، رمز عبور مورد نظر خود را وارد کرده و دوباره وارد کنید. این یک قفل صفحه را برای دستگاه شما فعال می کند.

۳. حالت جیبی را روشن کنید

همانطور که از نام آن پیداست، حالت جیبی به طور خاص طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که حرکات لمسی دستگاه شما پس از قرار دادن آن در جیب غیرفعال می شود. اگر تلفن اندرویدی شما حتی زمانی که قفل است به شماره گیری جیبی ادامه دهد، این می تواند مفید باشد. مراحل زیر را دنبال کنید تا آن را در دستگاه اندرویدی خود فعال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید.

گام ۲: در اینجا، روی صفحه قفل ضربه بزنید.

مرحله ۳: به پایین اسکرول کنید و کلید را برای حالت جیبی روشن کنید.

روی صفحه قفل ضربه بزنید و کلید را روشن کنید

این کار حرکات لمسی را قفل می‌کند و تماس‌های تصادفی را در دستگاه Android شما متوقف می‌کند.

۴. محافظت از لمس تصادفی را فعال کنید

اگر از دستگاه Samsung Galaxy استفاده می کنید، ممکن است حالت جیبی در دسترس نباشد. در این صورت، می‌توانید محافظت تصادفی لمسی را فعال کنید، که همچنین تضمین می‌کند که اگر دستگاه شما در مکانی تاریک، مانند جیب، قرار گرفته باشد، به‌طور تصادفی تماس برقرار نمی‌کند. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید.

گام ۲: در اینجا اسکرول کنید و روی Display ضربه بزنید.

مرحله ۳: سپس کلید «محافظت با لمس تصادفی» را روشن کنید.

مرحله ۴: علاوه بر این، در صورت فعال بودن، کلید حساسیت لمسی را خاموش کنید.

محافظت از لمس تصادفی را غیرفعال کنید

این کار حساسیت لمسی دستگاه شما را کاهش می دهد و ممکن است به کاهش شماره گیری جیبی کمک کند حتی اگر قفل دستگاه به طور تصادفی در جیب شما باز شود.

۵. Raise to Wake را خاموش کنید

ویژگی Raise to Wake در اندروید به شما امکان می دهد دستگاه خود را بدون فشار دادن دکمه روشن/خاموش بیدار کنید. و در حالی که وقتی تلفن شما روی یک سطح صاف قرار می‌گیرد مفید است، اگر از داخل یک جیب به آن دسترسی داشته باشید، ممکن است باعث تماس‌های تصادفی در اندروید شما شود. خوشبختانه، مقرراتی برای خاموش کردن آن وجود دارد. در اینجا چگونه است.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی صفحه قفل ضربه بزنید.

گام ۲: در اینجا، کلید «افزایش برای بیدار شدن» را خاموش کنید.

مرحله ۳: همچنین می‌توانید کلید «دو ضربه سریع برای بیدار کردن یا خاموش کردن صفحه» و «Wake Lock screen for notifications» را خاموش کنید.

Raise to wake را در اندروید خاموش کنید

این بیشتر تضمین می کند که صفحه نمایش دستگاه Android شما بدون توجه به اینکه اعلان دریافت می کنید یا به طور تصادفی روی صفحه ضربه می زنید خاموش می ماند.

۶. Lift to Wake را غیرفعال کنید

درست مانند دستگاه‌های Android معمولی شما، دستگاه‌های Samsung Galaxy نیز نسخه Raise to Wake خود را در دسترس دارند. با این حال، تنظیمات برای خاموش کردن حرکت بیدار شدن در دستگاه‌های گلکسی سامسونگ کمی متفاوت است. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی ویژگی های پیشرفته ضربه بزنید.

گام ۲: در اینجا، روی «حرکات و حرکات» ضربه بزنید.

منوی حرکات و حرکات را باز کنید

مرحله ۳: از این لیست، کلید “Lift to wake” را خاموش کنید.

مرحله ۴: همچنین می‌توانید روی دکمه «Double tap to turn on screen» ضربه بزنید و آن را خاموش کنید.

Lift برای بیدار شدن را غیرفعال کنید

با این کار مطمئن می شوید که دستگاه Samsung Galaxy شما در جیب شما بیدار نمی شود حتی اگر تصادفاً روی صفحه دو بار ضربه بزنید.

۷. Smart Lock را غیرفعال کنید

قابلیت Smart Lock باعث می‌شود دستگاه شما تا ۴ ساعت در حالت حرکت باز بماند. با این حال، اندروید ممکن است نتواند تشخیص دهد که شما با دستگاه در دست یا در جیب راه می‌روید، که می‌تواند منجر به شماره‌گیری ناخواسته باسنی شود. بنابراین، ویژگی Smart Lock را در دستگاه اندرویدی خود غیرفعال کنید و مطمئن شوید که دستگاه شما بدون توجه به اینکه در حال حرکت هستید یا نه، قفل می ماند.

برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی صفحه قفل ضربه بزنید.

گام ۲: سپس روی Smart Lock ضربه بزنید.

روی صفحه قفل ضربه بزنید و روی Smart Lock ضربه بزنید

مرحله ۳: در اینجا، روی «تشخیص در بدن» ضربه بزنید.

مرحله ۴: اطمینان حاصل کنید که کلید «استفاده از تشخیص روی بدن» خاموش است.

در تشخیص حضوری و غیرفعال کردن جابجایی

با این کار مطمئن می شوید که دستگاه اندرویدی شما زمانی که در حال حرکت است باز نمی ماند. همچنین می‌توانید راهنمای ما را بررسی کنید تا درباره غیرفعال کردن Smart Lock در اندروید بیشتر بدانید.

۸. دستیار گوگل را غیرفعال کنید

Google Assistant برای جستجوی چیزها، تنظیم یادآورها و موارد دیگر با فرمان صوتی فوق العاده مفید است. اما، از طرف دیگر، ممکن است دلیل آخرین شماره گیری لب به لب شما باشد. بنابراین، برای جلوگیری از فعال شدن تصادفی برنامه، می توانید دستیار Google را در دستگاه اندرویدی خود غیرفعال کنید. در اینجا چگونه است.

مرحله ۱: برنامه Google Assistant را باز کنید.

گام ۲: در اینجا، یا از فرمان صوتی استفاده کنید یا روی نماد صفحه کلید ضربه بزنید.

مرحله ۳: دستور را وارد کنید دستیار گوگل را خاموش کنید.

ورودی دستیار Google را خاموش کنید

مرحله ۴: در اینجا، روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

مرحله ۵: کلید Google Assistant را خاموش کنید.

مرحله ۶: علاوه بر این، می‌توانید کلید Hey Google را نیز خاموش کنید.

دستیار گوگل را خاموش کنید

به این ترتیب دستیار Google حتی اگر فرمان صوتی Hey Google را بشنود بیدار نخواهد شد.

سوالات متداول برای توقف شماره گیری در گوشی های اندرویدی

۱. آیا می توانید صفحه قفل پویا را در اندروید خاموش کنید؟

بله، می توانید صفحه قفل پویا را در اندروید خاموش کنید. و در حالی که معمولاً در منوی تنظیمات در دسترس است، ممکن است بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید، مکان آن تغییر کند. راهنمای دقیق ما را برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خاموش کردن صفحه قفل پویا در اندروید بررسی کنید.

۲. در صورت روشن نشدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ گلکسی در هنگام تماس، چه باید کرد؟

اغلب اوقات، فشار دادن تصادفی دکمه کناری ممکن است در حین تماس با دستگاه Samsung Galaxy شما صفحه نمایش شما را خالی کند. بنابراین، برای رفع آن، دوباره دکمه کناری را فشار دهید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر. بعلاوه، بررسی کنید که آیا قاب یا محافظ صفحه موبایلتان حسگر مجاورت دستگاه را مسدود کرده است یا خیر. اگر چنین است، آن را بردارید و دوباره بررسی کنید.

شماره گیری جیبی را متوقف کنید

بنابراین، اینها همه راه‌هایی بودند که می‌توانید برای جلوگیری از شماره‌گیری دستگاه اندرویدی خود و نجات خود از یک موقعیت شرم‌آور استفاده کنید. اگر روش دیگری دارید که برای شما کارآمد است، در نظرات به ما اطلاع دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا