فناوری اطلاعات

۸ راه برای رفع عدم کارکرد بلوتوث در آیفون و آیپد

به لطف بلوتوث، اتصال آیفون یا آی پد به دستگاه های دیگر مانند هدفون، ماوس بی سیم، بلندگو و غیره آسان است. با این حال، ممکن است نتوانید به دستگاه بلوتوث مذکور متصل شوید. اگر شما نیز با مشکل کار نکردن بلوتوث در آیفون و آی‌پد مواجه هستید، به خواندن این مقاله ادامه دهید تا ۸ راه آسان برای رفع آن را بررسی کنیم.

نحوه رفع عدم کارکرد بلوتوث در آیفون و آیپد

مشکل کار نکردن بلوتوث در iPhone و iPad نه تنها بر توانایی دستگاه شما برای اتصال به دستگاه‌های دیگر تأثیر می‌گذارد، بلکه از استفاده از برنامه‌های خاصی که نیاز به اتصال بلوتوث فعال دارند نیز جلوگیری می‌کند. بنابراین، بیایید مشکلات بلوتوث را در iPhone یا iPad خود حل کنیم و عملکرد دستگاه شما را به حالت عادی برگردانیم.

۱. بلوتوث را خاموش کنید و دوباره روشن کنید

اولین دستور کاری برای رفع هر مشکلی این است که تنظیم را خاموش و دوباره روشن کنید. اگر بلوتوث آیفون یا آیپد شما کار نکند، این نیز صادق است. پس از انجام این کار، آیفون یا آی‌پد شما را مجبور می‌کند تا دوباره به دستگاه متصل شود و مشکلاتی را که ممکن است در طول جفت‌سازی قبلی رخ داده باشد، حل کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید.

گام ۲: در اینجا، روی بلوتوث ضربه بزنید.

مرحله ۳: ضامن بلوتوث را خاموش کنید.

بلوتوث را در آیفون خاموش کنید

مرحله ۴: چند ثانیه صبر کنید و دوباره روی کلید بلوتوث ضربه بزنید تا دوباره روشن شود.

بلوتوث را روشن کنید

اکنون، بررسی کنید که آیا بلوتوث مطابق انتظار کار می کند یا خیر. اگر هنوز بلوتوث وصل نشد، به راه حل بعدی بروید.

۲. آیفون و آیپد را ریستارت کنید

راه‌اندازی مجدد دستگاه اپل می‌تواند به شما در حل چندین مشکل کمک کند، از جمله اتصال بلوتوث آیفون یا آی‌پد به دستگاه‌های دیگر. پس از انجام، تمام خدمات دستگاه را مجدداً راه اندازی می کند و در عین حال هرگونه اشکالی را در طول بوت قبلی برطرف می کند. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: بسته به مدل دستگاه خود، مراحل زیر را برای خاموش کردن دستگاه خود دنبال کنید.

  • برای iPhone SE نسل اول، ۵s، ۵c و ۵: دکمه بالا را به مدت طولانی فشار دهید.
  • برای iPhone SE نسل ۲ به بعد، ۷ و ۸: دکمه کناری را به مدت طولانی فشار دهید.
  • برای آیفون X و بالاتر: دکمه پاور و یکی از دکمه های صدا را به طور همزمان فشار دهید.
  • برای iPad: هر دکمه صدا و دکمه بالایی را فشار داده و نگه دارید تا نوار لغزنده ظاهر شود.

گام ۲: اکنون نوار لغزنده را نگه دارید و تا انتها بکشید.

آیفون را ریستارت کنید

منتظر بمانید تا صفحه نمایش دستگاه شما خالی شود. سپس دکمه پاور را به مدت طولانی فشار دهید تا لوگوی اپل ظاهر شود. پس از راه اندازی مجدد دستگاه، سعی کنید دستگاه اپل خود را با استفاده از بلوتوث به دستگاه دیگری متصل کنید.

۳. بلوتوث را برای سایر برنامه ها فعال کنید

اگر از یک برنامه شخص ثالث برای اتصال دستگاه بلوتوث خود به iPhone یا iPad خود استفاده می کنید، ممکن است ارزش بررسی این را داشته باشد که آیا دسترسی بلوتوث برای برنامه فعال شده است یا خیر. این به برنامه اجازه می دهد تا از تنظیمات بلوتوث دستگاه شما برای اتصال به دستگاه بلوتوث استفاده کند.

لطفاً توجه داشته باشید که اعطای دسترسی به بلوتوث می‌تواند به توسعه دهندگان برنامه اجازه دهد اطلاعات مربوط به شما و دستگاهتان را ببینند. بنابراین، فقط در صورتی این تنظیم را فعال کنید که برنامه قابل اعتماد باشد. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی “Privacy & Security” ضربه بزنید.

گام ۲: به پایین اسکرول کنید و روی بلوتوث ضربه بزنید.

Privacy & Security را برای بلوتوث باز کنید

مرحله ۳: در اینجا کلید برنامه مربوطه را روشن کنید.

کلید را برای برنامه مربوطه روشن کنید

سپس، برنامه شخص ثالث را باز کنید و دوباره سعی کنید دستگاه بلوتوث خود را به iPhone یا iPad خود متصل کنید.

۴. دستگاه را فراموش کرده و دوباره جفت کنید

هر گونه مشکل یا اشکالی در طول فرآیند جفت شدن اولیه می تواند بعداً برای شما مشکل ایجاد کند. این می تواند منجر به مشکلاتی مانند اتصال نشدن بلوتوث یا پیام های خطای «جفت شدن ناموفق» شود. برای اطمینان از اینکه این اتفاق نمی افتد، سعی کنید جفت سازی را لغو کنید و دوباره دستگاه بلوتوث خود را با iPad یا iPhone خود جفت کنید. در اینجا چگونه است.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی بلوتوث ضربه بزنید.

گام ۲: از لیست دستگاه‌های جفت‌شده قبلی، روی دستگاه مربوطه ضربه بزنید.

روی دستگاه بلوتوث مربوطه ضربه بزنید

مرحله ۳: در اینجا، روی «فراموش کردن این دستگاه» ضربه بزنید.

مرحله ۴: برای تایید روی Forget Device ضربه بزنید.

دستگاه بلوتوث را فراموش کنید

با این کار دستگاه بلوتوث از لیست دستگاه های جفت شده شما حذف می شود. اکنون، از مراحل زیر برای جفت کردن مجدد دستگاه با iPhone یا iPad خود استفاده کنید.

مرحله ۵: در صفحه تنظیمات بلوتوث به قسمت Other Devices رفته و روی دستگاه مربوطه ضربه بزنید.

دستگاه بلوتوث را دوباره جفت کنید

هنگامی که دستگاه شما جفت شدن را تمام کرد، به بخش دستگاه های من اضافه می شود. اکنون، دوباره بررسی کنید که آیا مطابق انتظار کار می کند یا خیر.

اگر iPhone یا iPad شما نمی تواند دستگاه بلوتوث شما را پیدا کند، می توانید از این مراحل برای جفت کردن یک دستگاه بلوتوث دیگر نیز استفاده کنید. به این ترتیب، می توانید بررسی کنید که آیا مشکل از دستگاه اپل شما است یا دستگاه بلوتوث. اگر هنوز نمی‌توانید جفت‌سازی کنید، به اصلاح بعدی بروید.

۵. به روز رسانی نرم افزار را بررسی کنید

به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری ثابت برای سلامت و اجرای روان دستگاه اپل شما بسیار مهم است. این همچنین به این معنی است که اگر نصب به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای مدتی به تعویق انداخته‌اید، ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند کار نکردن بلوتوث در آیفون و آی‌پد شود. برای رفع این مشکل، می‌توانید به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری معلق را به‌صورت دستی بررسی و نصب کنید. در اینجا چگونه است.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی General ضربه بزنید.

گام ۲: در اینجا روی Software Update ضربه بزنید.

به روز رسانی نرم افزار را بررسی کنید

اگر به‌روزرسانی نرم‌افزاری موجود است، روی Download & Install ضربه بزنید و منتظر بمانید تا نصب به پایان برسد. سپس تنظیمات بلوتوث را باز کرده و دوباره بررسی کنید که آیا مشکل بلوتوث آیفون یا آیپد شما حل شده است یا خیر.

۶. دستگاه بلوتوث را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

اکثر دستگاه های بلوتوث دارای دکمه تنظیم مجدد هستند. این می‌تواند یک دکمه فیزیکی باشد که می‌توانید فشار دهید یا یک گزینه در دسترس در یک برنامه متصل. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید وب‌سایت لوازم جانبی بلوتوث یا کتابچه راهنمای دستورالعمل را بررسی کنید و آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

پس از اتمام، سعی کنید آن را به iPhone یا iPad خود وصل کنید.

۷. تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

بازنشانی تنظیمات شبکه آی‌پد یا آیفون، هرگونه تغییر یا تغییری را که قبلاً در تنظیمات بلوتوث انجام شده است، حذف می‌کند که ممکن است مانع از اتصال دستگاه شما به سایر دستگاه‌های بلوتوث شود.

لطفاً توجه داشته باشید که پس از انجام این کار، دستگاه شما به طور خودکار همه دستگاه‌های بلوتوث، دستگاه‌های Wi-Fi و سایر اطلاعات ورود مرتبط با شبکه را که قبلاً جفت شده‌اند فراموش می‌کند. اگر هنوز هم دوست دارید آن را امتحان کنید، این مراحل را دنبال کنید.

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و روی General ضربه بزنید.

گام ۲: در اینجا، روی «Transfer or Reset iPhone» ضربه بزنید.

Transfer یا Reset تنظیمات آیفون را باز کنید

مرحله ۳: روی Reset ضربه بزنید.

مرحله ۴: در اینجا، روی “تنظیم مجدد تنظیمات شبکه” ضربه بزنید.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید

اکنون، از مراحل ذکر شده در بالا برای باز کردن تنظیمات بلوتوث استفاده کنید و دوباره دستگاه خود را جفت کنید. اگر همچنان با خطای «جفت‌سازی ناموفق» مواجه شدید، به رفع مشکل بعدی بروید.

اگر هنوز بلوتوث آیفون یا آیپد شما کار نمی کند، می توانید با تیم پشتیبانی اپل در تماس باشید. در اینجا، دستگاه مربوطه ای را که می خواهید به آن کمک کنید، انتخاب کنید و مشکل را انتخاب کنید. سپس، یا از طریق انجمن های انجمن بروید یا با پشتیبانی اپل تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کنید.

سوالات متداول برای مشکلات بلوتوث در آیفون

۱. اگر آیفون شما نمی تواند دستگاه های بلوتوث را پیدا کند چه باید کرد؟

اگر آیفون شما دستگاه‌های بلوتوث را پیدا نمی‌کند، با راه‌اندازی مجدد دستگاه iOS و بلوتوث خود شروع کنید. سپس، دستگاه بلوتوث را به آیفون خود نزدیک کنید و دوباره امتحان کنید. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، می‌توانید توضیح‌دهنده ما را بررسی کنید تا بفهمید اگر آیفون شما دستگاه بلوتوث شما را پیدا نکرد، چه کاری باید انجام دهید.

۲. آیا می توانید از روشن شدن خودکار بلوتوث در آیفون جلوگیری کنید؟

ساده ترین راه برای اطمینان از اینکه آیفون شما به طور خودکار بلوتوث را روشن نمی کند، رفتن به منوی تنظیمات و خاموش کردن کلید بلوتوث است. علاوه بر این، اگر قبلاً برای روشن کردن بلوتوث خودکاری تنظیم کرده اید، آن را با استفاده از برنامه Shortcuts در آیفون خود خاموش کنید.

بلوتوث Qualms را برطرف کنید

بنابراین اینها همه راه هایی هستند که می توانید برای رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در آیفون و آیپد استفاده کنید. علاوه بر این، اگر در استفاده از صفحه‌کلید سوایپ مشکل دارید، می‌توانید مقاله دیگر ما را نیز بررسی کنید و مانند یک حرفه‌ای تایپ کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا