فناوری اطلاعات

۹ روش برتر برای رفع عدم امکان ورود به Spotify در اندروید و آیفون

تجربه ورود به سیستم در برنامه موبایل Spotify همیشه بدون دردسر نیست. این برنامه ممکن است گهگاه کدهای خطای مرموز را نمایش دهد و شما را از دسترسی به حساب خود باز دارد. با کمال تعجب، حتی اگر نام کاربری و رمز عبور صحیح را وارد کنید، ممکن است این اتفاق بیفتد. اگر از مشکل مشابهی ناراحت هستید، این راهنما می تواند کمک کند.

راه های برتر برای رفع عدم امکان ورود به Spotify در اندروید و آیفون

وقتی Spotify خطاهای ورود به سیستم را در Android یا iPhone شما سرفه می کند، جالب نیست. قبل از اینکه به سرویس پخش جریانی دیگری بروید و به یک تجربه کمتر از حد معمول رضایت دهید، برای حل این مشکل، راه‌حل‌های زیر را اعمال کنید.

۱. اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

مشکلات اتصال به اینترنت در اندروید یا آیفون می تواند مانع از ورود شما به برنامه Spotify شود. بنابراین، اولین قدم شما این است که مطمئن شوید تلفن شما یک اتصال اینترنتی فعال دارد. می توانید این کار را با باز کردن یک برنامه مانند YouTube یا باز کردن یک وب سایت در یک مرورگر تلفن همراه انجام دهید.

اگر اینترنت شما کند یا ناسازگار است، تست های سرعت اینترنت را روی گوشی خود اجرا کنید. سپس، به یک اتصال دیگر تغییر دهید و دوباره امتحان کنید.

۲. نام کاربری و رمز عبور وارد شده را بررسی کنید

اگر هنگام وارد کردن آدرس ایمیل یا رمز عبور خود در برنامه Spotify اشتباهی مرتکب شوید، نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید. مهم است که قبل از اینکه به اصلاحات پیشرفته بروید، اعتبارنامه ورود خود را از نظر غلط املایی یا خطا بررسی کنید.

صفحه ورود Spotify آیفون

۳. از روش دیگری برای ورود استفاده کنید

Spotify چندین گزینه برای ورود به برنامه در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر آدرس ایمیل خود، می توانید از شماره تلفن پیوند شده خود نیز استفاده کنید یا از طریق حساب های Google، Apple یا Facebook خود وارد شوید. سعی کنید از یکی از روش های دیگر برای ورود به سیستم استفاده کنید و ببینید آیا کار می کند یا خیر.

صفحه ورود Spotify

۴. برنامه Spotify را به اجبار متوقف کنید و آن را دوباره باز کنید

اگر برنامه در اندروید یا آیفون شما با مشکل مواجه شود، Spotify ممکن است خطاهای ورود به سیستم را متوجه شما کند. در بیشتر موارد، می‌توانید با راه‌اندازی مجدد برنامه، چنین مشکلاتی را برطرف کنید.

برای بستن اجباری Spotify در اندروید، روی نماد برنامه آن را طولانی فشار دهید و از منوی ظاهر شده روی نماد «i» ضربه بزنید. در صفحه اطلاعات برنامه، روی گزینه توقف اجباری در پایین ضربه بزنید.

توقف اجباری Spotify در اندروید

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید یا دکمه صفحه اصلی را دو بار فشار دهید تا تغییر دهنده برنامه ظاهر شود. کارت برنامه Spotify را پیدا کنید و انگشت خود را روی آن بکشید تا بسته شود.

توقف اجباری Spotify در آیفون

برنامه Spotify را دوباره باز کنید و دوباره وارد شوید.

۵. تاریخ و زمان خودکار را فعال کنید

اگر تلفن شما روی تاریخ یا زمان اشتباه تنظیم شده باشد، ممکن است برنامه هایی مانند Spotify با سرورها ارتباط برقرار نکنند و خطاها را نمایش دهند. به جای تصحیح تاریخ و زمان به صورت دستی، ترجیحاً ویژگی تاریخ و زمان خودکار را در گوشی خود فعال کنید.

اندروید

مرحله ۱: برنامه Settings را روی گوشی خود باز کنید و به General Management بروید.

مدیریت عمومی در اندروید

گام ۲: بر روی تاریخ و زمان ضربه بزنید و کلید “تاریخ و ساعت خودکار” را فعال کنید.

تنظیمات تاریخ و زمان در اندروید

تنظیم خودکار تاریخ و زمان در اندروید

آیفون

مرحله ۱: برنامه Settings را در آیفون خود اجرا کنید و به General بروید.

تنظیمات عمومی در آیفون

گام ۲: روی Date & Time ضربه بزنید و سوئیچ کنار Set Automatically را تغییر دهید.

تنظیمات تاریخ و زمان در آیفون

تنظیم تاریخ و زمان به صورت خودکار در آیفون

۶. بدون رمز ورود وارد شوید

Spotify همچنین به شما امکان می دهد بدون وارد کردن رمز عبور وارد شوید. اگر رمز عبور خود را به خاطر نمی آورید یا اگر برنامه مدام خطا می دهد، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

مرحله ۱: برنامه Spotify را باز کنید و روی گزینه Log in در پایین ضربه بزنید.

وارد برنامه Spotify در آیفون شوید

گام ۲: روی “ورود بدون رمز عبور” ضربه بزنید.

بدون رمز عبور در آیفون وارد برنامه Spotify شوید

مرحله ۳: آدرس ایمیل یا نام کاربری خود را وارد کنید و روی دکمه دریافت لینک ضربه بزنید.

بدون رمز عبور وارد برنامه Spotify شوید

مرحله ۴: برای مشاهده ایمیل دریافتی، روی دکمه «باز کردن برنامه ایمیل» ضربه بزنید. برای ورود به حساب کاربری خود روی دکمه Go to Spotify ضربه بزنید.

برنامه ایمیل را در آیفون باز کنید

بدون وارد کردن رمز عبور در آیفون وارد برنامه Spotify شوید

مرحله ۵: پس از ورود به سیستم، می توانید رمز عبور خود را بازنشانی کنید. برای ادامه روی دکمه «تنظیم رمز عبور جدید» ضربه بزنید. رمز عبور جدید خود را در کادر متن وارد کنید و روی ذخیره ضربه بزنید.

رمز عبور Spotify را بازنشانی کنید

رمز عبور Spotify خود را بازنشانی کنید

۷. وضعیت سرور Spotify را بررسی کنید

حتی سرویس های محبوبی مانند Spotify نیز مستعد قطع شدن سرور هستند. هنگامی که این اتفاق می افتد، برنامه Spotify ممکن است نتواند شما را وارد سیستم کند و خطاهای عجیبی را نمایش دهد.

وب‌سایت‌هایی مانند Downdetector قطع شدن سرور برای چندین سرویس محبوب از جمله Spotify را نظارت می‌کنند. می‌توانید از وب‌سایت آن‌ها دیدن کنید تا ببینید آیا دیگران نیز مشکلات مشابهی دارند یا خیر. اگر این یک مشکل گسترده است، تنها گزینه شما این است که صبر کنید تا Spotify آن را برطرف کند.

۸. کش برنامه را پاک کنید

دلیل دیگری که ممکن است Spotify در تلفن شما رفتار عجیبی داشته باشد این است که داده های حافظه پنهان موجود خراب یا غیرقابل دسترسی است. اگر اینطور است، پاک کردن کش برنامه Spotify باید دوباره کارها را به حرکت درآورد.

توجه داشته باشید: Spotify برای iPhone فقط به شما امکان می دهد کش برنامه را از منوی تنظیمات درون برنامه پاک کنید. از آنجایی که بدون ورود به سیستم نمی توانید به آن منو دسترسی پیدا کنید، تنها گزینه شما حذف نصب و نصب مجدد برنامه است.

مرحله ۱: روی نماد برنامه Spotify به مدت طولانی فشار دهید و از منوی ظاهر شده روی نماد ‘i’ ضربه بزنید.

گام ۲: به Storage بروید و روی گزینه Clear cache در پایین ضربه بزنید.

Spotify App Storage در اندروید

کش برنامه Spotify را در اندروید پاک کنید

۹. برنامه را به روز کنید

اگر هیچ یک از راه حل های بالا کار نمی کند، ممکن است برنامه Spotify در تلفن شما قدیمی یا باگ باشد. برای به روز رسانی برنامه Spotify به Play Store (اندروید) یا App Store (iPhone) بروید. پس از آن، باید بتوانید بدون مشکل وارد حساب کاربری خود شوید.

به دنیای موسیقی وصل شوید

چنین مشکلاتی برای ورود به سیستم در برنامه Spotify می تواند به راحتی روحیه شما را خراب کند. امیدواریم راه حل های ذکر شده در بالا مفید بوده باشد و اکنون بتوانید دوباره به موسیقی و پادکست های مورد علاقه خود گوش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا