استارتاپ

Acorns استارت آپ GoHenry بریتانیا را خریداری می کند، یک فین تک متمرکز بر افراد ۶ تا ۱۸ ساله

به گزارش اپ خونه، این دو شرکت اعلام کردند، استارت‌آپ پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مستقر در ایالات متحده Acorns ، استارت‌آپ GoHenry مستقر در لندن را خریداری کرده است ، استارت‌آپی که بر ارائه خدمات مدیریت پول و آموزش مالی به افراد ۶ تا ۱۸ ساله در یک معامله تماماً دارایی متمرکز است.

ارزش ترکیبی شرکت و همچنین شرایط مالی بیشتر، فاش نشده است.

آخرین باری که Acorns در مارس ۲۰۲۲ سرمایه جذب کرد، ۳۰۰ میلیون دلار ، ارزش آن ۲ میلیارد دلار بود.

GoHenry ارزش آن را فاش نکرده است، اما گمان می رود در اکتبر ۲۰۲۲ بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار ارزش داشته باشد، زمانی که ۵۵ میلیون دلار جمع آوری کرد .

این خرید به چند دلیل قابل توجه است. برای مثال، اگر شرکت‌ها توانسته‌اند سطح ارزش‌گذاری خود را حفظ کنند (ارزش‌گذاری‌ها در شش ماه گذشته تحت فشار زیادی بوده است)، یکی از معاملات بزرگ‌تر M&A بین دو استارت‌آپ فین‌تک خواهد بود، در زمانی که استارت‌آپ‌ها آن را پیدا کرده‌اند.

بسیار چالش برانگیز برای جذب سرمایه بیشتر، چه از طرف سرمایه گذاران خصوصی، چه از بازارهای عمومی از طریق IPO است.

در مرحله دوم، تعدادی پشتیبان جدید به جدول کلاه Acorns اضافه می کند. سرمایه گذاران GoHenry عبارتند از Edison Partners، Revaia، Citi Ventures، Muse Capital و Nexi، که همگی در حال افزایش سهام خود در معامله هستند.

در نهایت، این به Acorns فرصتی برای رشد بین‌المللی می‌دهد که با ردپای موجود GoHenry در سراسر بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا شروع می‌شود.

این شرکت ها جزئیات خاصی در مورد معیارهای فردی ارائه نمی دهند و فقط می گویند که شرکت ترکیبی نزدیک به ۶ میلیون مشترک خواهد داشت.

 در مارس ۲۰۲۲، نوآ کرنر، مدیر عامل شرکت TechCrunch گفت که این شرکت بیش از ۴.۶ میلیون مشترک پولی دارد. GoHenry اکتبر گذشته گفت ۲ میلیون مشتری دارد.

Acorns از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۲ بیش از ۵۰۰ میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند شرکت سهام خصوصی TPG، BlackRock، Greycroft، Owl Rock (بخشی از Blue Owl)، Senator Investment Group، Torch Capital، Industry Ventures، Bain Capital Ventures، Galaxy جمع آوری کرده است.

Acorns پس از اینکه در برنامه خروج قبلی خود با شکست مواجه شد، وارد این معامله می شود.

این شرکت در ابتدا قصد داشت سهامی عام شود و در سال ۲۰۲۱ برنامه هایی را برای انجام این کار از طریق SPAC ارائه کرد.

در آن زمان، طبق گزارشی که توسط الکس ویلهلم خودمان تحلیل شد ، درآمدی معادل ۱۲۶ میلیون دلار برای سال پیش بینی کرده بود .

اما با توجه به اینکه بازار SPAC با مشکلات زیادی مواجه است و بازار IPO فناوری در پایان سال ۲۰۲۱ خشک می شود، Acorns برنامه های SPAC IPO خود را در ژانویه ۲۰۲۲ کنار گذاشت.

GoHenry (بر اساس گفته های این شرکت، به نام اولین مشتری کودک خود نامگذاری شده است) از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۲، در مجموع ۱۲۵ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

درآمد آن در سال ۲۰۲۱ (آخرین سال کاملی که گزارش داده است، ۴۲ میلیون دلار است) که دو برابر درآمدش است.

نه Acorns و نه GoHenry – که هر دو ۱۰ ساله هستند – در زمان آخرین افزایش حقوق خود هنوز سودآور نبودند.

Acorns ابتدا با هدف قرار دادن بزرگسالان جوان تر، به ویژه هزاره ها شروع کرد، و بعداً اولین خدمات خود را برای کودکان افتتاح کرد.

GoHenry به آن کمک خواهد کرد تا در آن بخش بازار گسترش یابد. GoHenry از روزهای اولیه خود بر روی گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال تمرکز کرده است که در حال حاضر از دو سرویس اصلی شرکت استفاده می کند: یک کارت نقدی پیش پرداخت (که معمولاً توسط والدین تکمیل می شود) و یک برنامه “آموزش مالی” که به آن کارت پیوند می دهد. و یک برنامه که والدین می توانند از آن برای نظارت و مدیریت حساب استفاده کنند.

 تا تابستان گذشته، GoHenry در بریتانیا و همچنین در ایالات متحده فعالیت می کرد، جایی که در سال ۲۰۱۸ گسترش یافته بود.

همچنین با خرید استارتاپ فرانسوی Pixpay در جولای گذشته، خدمات خود را به فرانسه و اسپانیا آغاز کرد و همچنین در ژانویه برای تجارت در ایتالیا باز شد.

Acorns پیشنهادات خود را به گونه‌ای توسعه داده است که شامل خدمات سرمایه‌گذاری، مدیریت بدهی و محصولی با هدف کودکان می‌شود، Acorns Early که در ژوئن ۲۰۲۰ عرضه شد.

Acorns Early به والدین، سرپرستان، خانواده و دوستان به راحتی در آینده کودک سرمایه‌گذاری می‌کند.  Acorns قبل از خرید GoHenry  همچنین Vault، Harvest Platform و Pillar را خریداری کرده بود.

مدیران دو شرکت می گویند که شرکت ترکیبی به آنها اجازه می دهد در تمام مراحل زندگی – از تولد تا بازنشستگی – به مشتریان خدمات ارائه دهند.

Acorns ادعا می کند که از زمان تأسیس به آمریکایی ها کمک کرده است بیش از ۱۶ میلیارد دلار صرفه جویی و سرمایه گذاری کنند، در حالی که مشتریان GoHenry در پنج سال گذشته ۱۳۰ میلیون دلار پس انداز کرده اند.

این خرید اکنون Acorns را مستقیماً در رقابت با سایر فین‌تک‌های مستقر در ایالات متحده قرار می‌دهد که قبلاً کارت‌های نقدی را به کودکان و/یا نوجوانان ارائه می‌دهند، از جمله Greenlight ، Step و Current .

کرنر در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت:

«هر دوی ما مدت‌هاست که رویای این ایده برای سلامت مالی کل خانواده را در سر می‌پرورانیم، و اشاره کرد که شرکت‌ها به مدت دو سال در حال گفتگو بوده‌اند.»

“بنابراین اینکه بتوانیم به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به طور کلی در یک شرکت در سطح جهانی خدمت کنیم، واقعا هیجان انگیز است.”

لوئیز هیل، یکی از بنیانگذاران GoHenry، گفت که “در مورد فرصت هایی که در این ترکیب باز می شود هیجان زده است.”

او در مصاحبه ای گفت: “این یک چشم انداز/ماموریت مشترک است که به بهترین منافع خانواده ها و آینده – مردم عادی نگاه می کند.توانایی گسترش و ارائه همان رویکرد رفاه مالی به بزرگسالان نیز بسیار هیجان انگیز است.”

این شرکت ترکیبی – که هر دو خدمات اشتراک ارائه می دهند – بیش از ۷۰۰ کارمند دارد. هیل گفت، در حالی که این معامله اساساً دارای سهام بود، “یک ملاحظات نقدی کوچک” وجود داشت، که بیش از هر چیز دیگری از “ضرورت اداری” بود.

به گفته کرنر، او گفت که Acorns بیش از ۱۰۰ شرکت را در سطح جهان ارزیابی کرد، تصمیم برای خرید GoHenry یک تصمیم ساده نبود.

او گفت: «ما با محصولات خود روی بازار ایالات متحده تمرکز کرده‌ایم، اما همیشه آرزوهایی برای ارائه در سطح جهانی داشته‌ایم. این به ما امکان می دهد تا آن مسیر را تسریع کنیم.”

هیل گفت که GoHenry نیز همیشه قصد جهانی شدن را داشته است.

او گفت: «تیم‌های ما بیش از دو سال است که با هم صحبت می‌کنند، و این که راه درست دور هم جمع شدن بود، بیشتر و بیشتر آشکار شد.»

در ایالات متحده، GoHenry به عنوان GoHenry توسط Acorns فعالیت خواهد کرد. در بریتانیا و اروپا، GoHenry و PixPay با برندهای خود به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

با خشک شدن بازار عرضه اولیه سهام، بسیاری از ناظران صنعت پیش‌بینی کرده بودند که فضای فین‌تک تثبیت‌تر خواهد شد . و تا کنون در سال ۲۰۲۳، ما شاهد تعدادی معاملات M&A بوده ایم.

به عنوان مثال، در اوایل سال جاری، Marqeta اعلام کرد که قصد دارد استارت‌آپ زیرساخت‌های فین‌تک دو ساله Power Finance را به قیمت ۲۲۳ میلیون دلار به صورت نقدی خریداری کند که اولین خرید در تاریخ ۱۳ ساله آن شرکت سهامی عام است.

همچنین در ژانویه غول سرمایه‌گذاری بلک راک اعلام کرد که سهام اقلیت را در استارت‌آپ ارائه‌دهنده SMB 401(k) Human Interest به دست می‌آورد.

استارتاپ حقوق و دستمزد از راه دور Deel fintech Capbase را به دست آورد . Fidelity به دست آورد استارتاپ مدیریت سهام Shoobx ; Vouch، یک فناوری بیمه متمرکز بر استارت‌آپ‌ها، استارت‌آپ وام‌دهی Level و American Express را برای خرید Nipendo امضا کردند .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا