استارتاپ

Airbnb یک شرکت مخفی را خریداری می کند که توسط یکی از بنیانگذاران Siri راه اندازی شده است

به گزارش اپ خونه، این شرکت اعلام کرد Airbnb یک استارتاپ جدید محرمانه هوش مصنوعی به نام GamePlanner.AI را خریداری کرده است.

CNBC گزارش می دهد که قیمت خرید حدود ۲۰۰ میلیون دلار است، رقمی که تایید آن دشوار است.

GamePlanner توسط آدام چیر و سیامک حجت تاسیس شد.

Cheyer به راه‌اندازی استارت‌آپ Siri کمک کرد که اپل آن را خریداری کرد و فناوری آن مبنایی برای دستیار Siri مبتنی بر هوش مصنوعی اپل شد.

حجت قبلاً با Cheyer در Viv Labs کار می کرد، شرکتی که سامسونگ آن را خرید و برای راه اندازی دستیار هوش مصنوعی خود Bixby در سال ۲۰۱۷ استفاده کرد.

مشخص نیست که GamePlanner چه می کند . جستجوی لینکدین تنها دو شریک را پیدا می کند: گیب گرین باوم، شریک عمومی در B Capital که در هیئت مدیره GamePlanner حضور دارد و جوزف هوانگ، رئیس طراحی GamePlanner. GamePlanner مدتی است که در وب حضور ندارد.

اولین حافظه پنهان وب سایت بایگانی اینترنت (از دسامبر ۲۰۲۱) یک صفحه خالی ایجاد می کند.

اما برایان چسکی، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Airbnb در بیانیه‌ای اعلام کرد که این استارت‌آپ ۱۲ نفره، تخصص در هوش مصنوعی و طراحی را برای ایجاد تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی ترکیب می‌کند، به نوعی مانند یک مشاوره متمرکز بر هوش مصنوعی است.

چسکی گفت:

“هوش مصنوعی بیش از هر فناوری دیگری در طول زندگی ما به سرعت دنیای ما را تغییر خواهد داد، اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که بشریت را به شیوه ای مثبت تقویت می کند.”

و افزود که تیم GamePlanner بر روی “تسریع” پروژه های منتخب هوش مصنوعی و یکپارچه سازی تمرکز خواهد کرد.

“Airbnb یکی از شرکت‌های انسان‌گرا در فناوری است و من معتقدم که به همراه آدام و تیمش می‌توانیم برخی از بهترین رابط‌ها و برنامه‌های کاربردی عملی برای هوش مصنوعی را توسعه دهیم.”

چسکی در گذشته نزدیک، جاه‌طلبی‌های هوش مصنوعی خود را برای Airbnb به وضوح بیان کرده و گفته است که می‌خواهد از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد یک «سرایداری مسافرتی» استفاده کند که در مورد مسافران یاد می‌گیرد و با آنها سازگار می‌شود.

با توجه به اینکه GamePlanner اولین خرید Airbnb از سال ۲۰۱۹ (و اولین خرید آن به عنوان یک شرکت عمومی) است، به نظر می رسد که او در مورد تحقق این چشم انداز جدی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا