نرم افزار موبایل

Allo یک برنامه جدید است که هدف آن کمک به افراد برای ایجاد عادات مثبت در امور مالی خود از طریق تمرکز حواس است

به گزارش اپ خونه، Allo، یک اپلیکیشن مالی جدید که می‌توان آن را Headspace برای امور مالی شخصی توصیف کرد، قصد دارد به کاربران کمک کند تا بدون غرق شدن در اعداد و ارقام و هزینه‌ها، به طور معناداری با امور مالی خود درگیر شوند.

ایده پشت Allo این است که به کاربران کمک کند یک روش پولی آگاهانه ایجاد کنند که به آنها امکان می دهد با احساس رضایت به درآمد، خرج کردن، پس انداز، سرمایه گذاری و دادن نزدیک شوند.

Allo که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، به کاربران کمک می کند تا بر قدردانی و اهمیت آگاهی از نه تنها اعداد و ارقام، بلکه همچنین ارزش ها و اولویت های شما در مورد امور مالی شخصی تمرکز کنند.

Allo توسط Will Choi و Paul Montoy-Wilson که هر دو قبلاً Aviate را تأسیس کردند، یک استارت‌آپ صفحه اصلی هوشمند که توسط شرکت مادر TechCrunch یاهو در سال ۲۰۱۴ خریداری شد، تأسیس شد .

با بیش از ۱۵ سال تجربه در نرم افزار، این دو می خواستند شرکتی بسازند که به مردم کمک کند تا عادات مثبتی را در امور مالی خود ایجاد کنند.

برخلاف برنامه‌های بودجه‌بندی که فقط بر دسته‌های هزینه‌ای مانند قبض، بیمه و حمل‌ونقل تمرکز می‌کنند، Allo شامل دسته‌هایی مانند طبیعت، خانواده، هدیه دادن، ورزش کردن و تغذیه سالم است.

کاربران می توانند انتخاب کنند که چک کردن روزانه، هفتگی یا ماهانه با برنامه داشته باشند تا از وضعیت مالی خود آگاه شوند.

Montoy-Wilson گفت:

«برنامه‌های زیادی وجود دارند که به بهینه‌سازی ارزش خالص شما کمک می‌کنند یا به شما کمک می‌کنند یک دلار اضافی در ماه پس انداز کنید و به شما بگوییم که برای یک قهوه بیش از حد خرج کرده‌اید. اگر یک برنامه بودجه بندی وجود دارد که برای شما کار می کند، عالی است. ما سعی نمی‌کنیم کاربران را از برنامه‌های بودجه‌بندی که دوست دارند، بگیریم. اما، واقعیت این است که این برنامه‌های بودجه‌بندی برای اکثر مردم کار نمی‌کنند.»

Montoy-Wilson می‌گوید برنامه‌های بودجه‌بندی می‌توانند باعث ایجاد احساس گناه در افراد شوند، که می‌تواند آنها را به دوری کامل از امور مالی خود سوق دهد.

او معتقد است که آگاهی از امور مالی شما یک تمرین مهم است، به همین دلیل است که Allo انجام این کار را در تکه های کوچک آسان می کند.

برای شروع کار با این برنامه، کاربران دوره مقدماتی Allo را کامل می‌کنند و از کارشناسان یاد می‌گیرند که چگونه در مورد پول احساس آرامش، اعتماد به نفس و قدردانی بیشتری داشته باشند.

این برنامه از شما می‌خواهد چند ارزش را انتخاب کنید که می‌خواهید روی آنها تمرکز کنید، مانند سلامتی، سخاوتمند بودن، ورزش و بچه‌ها. سپس می‌توانید از مقادیر برای برچسب‌گذاری تراکنش‌های مختلف در حین ورود روزانه، هفتگی یا ماهانه خود استفاده کنید.

پس از تنظیم چک‌این، برنامه هنگام تشویق شما به آگاهی از تراکنش‌های خود روی دو چیز تمرکز می‌کند. ابتدا، برنامه شما را تشویق می کند که به چیزهایی که قدردانی می کنید نگاه کنید. می توانید در مورد معاملاتی که باعث خوشحالی شما شده است فکر کنید، مانند پولی که برای خانواده یا رفاه خود خرج کرده اید.

در مرحله بعد، برنامه شما را تشویق می‌کند تا در مورد تراکنش‌هایی که احساس خوبی نسبت به آنها ندارید و ممکن است بخواهید آن‌ها را پیگیری کنید، فکر کنید.

به عنوان مثال، ممکن است یک تراکنش برای اشتراکی که قصد لغو آن را از قبل داشتید ببینید و برای انجام آن یادداشت کنید. یا ممکن است با معامله‌ای روبرو شوید که در آن پول زیادی را برای بیرون رفتن خرج کرده‌اید و آن را به‌عنوان استفاده مناسب از درآمدتان ندانید.

با تأمل در این تراکنش، می‌توانید در مورد تمایل به خرج کردن پول بیشتر برای چیزی که واقعاً به آن اهمیت می‌دهید، مانند سلامتی خود، یادداشت کنید.

پس از پایان یافتن بررسی تراکنش‌های خود، برنامه از شما می‌خواهد که مقادیر خود را بررسی کنید و انتخاب کنید که می‌خواهید برای دسته بعدی تراکنش‌ها روی کدام یک تمرکز کنید.

مثلاً می‌خواهید روی سلامت تمرکز کنید، می‌توانید تصمیم بگیرید که فقط به معاملات مرتبط با سلامتی خود توجه بیشتری داشته باشید یا در واقع با انجام کارهایی مانند تغذیه سالم‌تر یا ورزش بیشتر پول بیشتری را در آن زمینه خرج کنید.

مونتوی ویلسون گفت:

«یک اصل اصلی Allo آگاهی از اعداد و عواطف خود است، اما همچنین از احساسات خود آگاه باشید. کاری که ما می‌خواهیم با Allo انجام دهیم این است که از طریق تکه‌های کوچک درگیر شدن با امور مالی خود و شروع تغییر رابطه خود با پول را آسان‌تر کنیم و سپس تداوم این تمرین بارها و بارها آسان تر می شود.»

هنگامی که اعلام حضور خود را کامل کردید، برنامه هیچ چیز دیگری را تا زمان بعدی شما نمایش نمی دهد.

Allo این را به عنوان یک ذهنیت «صفر صندوق ورودی» می‌داند که به کاربران کمک می‌کند تا تلفن خود را خاموش کنند و مجبور نباشند تا زمان ورود بعدی خود بر روی امور مالی خود تمرکز کنند.

در طول سال گذشته، حدود ۵۰۰ نفر در سراسر ایالات متحده Allo را آزمایش کرده اند. این برنامه اکنون برای دانلود در اپ استور iOS و فروشگاه Google Play در دسترس است .

این برنامه یک آزمایش ۱۴ روزه رایگان ارائه می دهد و هزینه آن ۶.۹۹ دلار در ماه است. این شرکت در حال حاضر هیچ برنامه ای برای توسعه فراتر از ایالات متحده ندارد.

Allo از خود تأمین مالی می شود و مونتوی ویلسون می گوید هدف آن مستقل نگه داشتن آن است. این شرکت در حال حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش بودجه ندارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا