استارتاپ

Andreessen Horowitz رهبری ۴۳ میلیون دلاری سری A برای ست پوینت را بر عهده دارد، که با هدف تبدیل شدن به «Stripe for Credit» است.

به گزارش اپ خونه، ست پوینت، استارت‌آپی که نرم‌افزاری برای کمک به سایر شرکت‌ها برای بستن سریع‌تر تراکنش‌های وام ایجاد کرده است، ۴۳ میلیون دلار در دور سری A به رهبری آندریسن هوروویتز (a16z) جمع‌آوری کرده است.

این افزایش تنها شش ماه پس از آن صورت می گیرد که ست پوینت مستقر در آستین، تگزاس، یک دور اولیه ۵.۵ میلیون دلاری و ۱۵۰ میلیون دلار اوراق بهادار را بسته است.

بن روبنشتاین، استوارت وال و مایکل لام، کارآفرینان سریالی، ست پوینت را در سال ۲۰۲۱ با هدف «ساخت زیرساخت های نسل بعدی برای همه وام های مبتنی بر دارایی» تأسیس کردند. وام مبتنی بر دارایی هر وامی است که توسط یک دارایی تضمین شده باشد. اگر وام بازپرداخت نشد، دارایی وثیقه است.

به عبارت دیگر، Setpoint قصد دارد «Stripe for Credit» باشد و می‌گوید یک سیستم عامل برای مبتکران ساخته است که «تراکنش‌های وام را فوری، خودکار و بدون خطا می‌کند». این کار کارهایی مانند تأیید و ذخیره اسناد، خودکار کردن محاسبات نرخ بهره و دیجیتالی کردن دارایی هایی مانند خانه ها را انجام می دهد.

روبنشتاین گفت: در جایی که Stripe زیرساخت پرداخت نسل بعدی است، هدف Setpoint این است که سیستم عامل تامین مالی باشد که شرکت هایی مانند SoFi و Opendoor از آن برای اداره تجارت خود استفاده می کنند.»

وی افزود، هدف نهایی، فراهم کردن اعتبار بیشتر و نقدشوندگی دارایی‌ها و وام‌های اساسی است.

به گفته مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Wall، Opendoor در حال حاضر به همراه Offerpad، Orchard، Backflip، Wander و “بسیاری از proptechs” یک مشتری Setpoint است.

همانطور که توسط پایگاه مشتری خود نشان می دهد، تمرکز اولیه ست پوینت بر تقویت معاملات املاک و مستغلات بود، اما اکنون در حال گسترش به وام با پشتوانه دارایی به عنوان یک کل است.

این شرکت همچنین خود به عنوان یک وام دهنده عمل می کند و سرمایه را برای شرکت های معاملاتی پروتک / جایگزین فراهم می کند. ست پوینت با ارائه نرم‌افزاری به این شرکت‌ها که «برای کمک به مقیاس‌پذیری و رشد» طراحی شده‌اند، تلاش می‌کند ریسک خود را در سمت سرمایه کاهش دهد.

تا کنون، ست پوینت به عنوان یک وام دهنده، بیش از ۲ میلیارد دلار سرمایه به شرکت هایی مانند Homeward، Opendoor، Flyhomes و Houwzer وام داده یا تضمین کرده است. این شرکت ادعا می‌کند که با «تقریباً همه Power Buyer و I-Buyer» کار می‌کند و اکنون در حال گسترش به اجاره خانواده تک (SFR) و سایر مدل‌های proptech، مانند کسری و اجاره به مالک است. سرمایه توسط مشتریانش برای سرمایه گذاری در عملیات خود استفاده می شود – برای مثال خرید خانه یا بازسازی وام.

استارت‌آپ SaaS می‌گوید درآمد آن در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ ۱۳ برابر سال به سال افزایش یافته است – اما توجه به این نکته مهم است که احتمالاً از یک پایه کوچک بوده است زیرا سال گذشته تأسیس شد. به گفته وال، حفظ خالص دلار در ۵ سه ماهه اول ۲۲۴% در هر سه ماهه بود، به این معنی که مشتریان ست پوینت در هر سه ماهه بیش از دو برابر هزینه خود را با این شرکت افزایش دادند.

او گفت که ست پوینت در مسیر تامین ۲۵۰۰۰ تراکنش خانگی در سال جاری قرار دارد و پیش بینی می کند در سال ۲۰۲۳ بیش از ۱۰۰۰۰۰ تراکنش را تامین کند.

در بیانیه ای گفت:«پشت بسیاری از مهمترین معاملات زندگی – خرید یا اجاره خانه یا راه اندازی یک تجارت – یک سیستم پیچیده اعتماد و اعتبار است.»

وال که به عنوان مدیرعامل ست پوینت فعالیت می کند. هر روز میلیاردها دلار بین وام دهندگان انبار مانند گلدمن ساکس و شرکت هایی مانند فلای هومز که مبدأ وام هستند جابجا می شوند. این تراکنش‌های انبار از طریق ایمیل، اکسل، اسناد کاغذی و نرم‌افزار توسعه‌یافته در دهه ۱۹۸۰ انجام می‌شوند. در کمتر از یک سال، ست پوینت پیشرفت قابل توجهی در حل این مشکل در پروتک داشته است.

Stonecroft، ۷۵andSunny، Fifth Wall، ۶۴۵ Ventures، NextView Ventures، LiveOak Venture Partners، Vesta Ventures و ATX Venture Partners در آخرین دور تامین مالی شرکت شرکت کردند. سایر حامیان عبارتند از اسپنسر راسکوف، مدیرعامل موسس Zillow. جو لونزدیل ۸VC، جان استاین، مدیر عامل بنیانگذار Betterment، سرمایه گذاری NextView Ventures، Capital Factory و Wild Basin Investments.

Wall قبلاً به عنوان مدیر عامل Signpost، یک پلتفرم CRM برای مشاغل کوچک که در سال ۲۰۱۹ از فروش سهام خصوصی خارج شد، تأسیس و خدمت می کرد. رئیس جمهور روبنشتاین و CIO Lam در سال ۲۰۱۵ Opcity را تأسیس کردند، یک پلت فرم فروش برای متخصصان املاک و مستغلات که توسط مشاور املاک خریداری شد.

.com به مبلغ ۲۱۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸. پس از خرید توسط realtor.com، روبنشتاین و لام به ترتیب به عنوان مدیر درآمد و مدیر عملیاتی باقی ماندند. روبنشتاین همچنین یکی از بنیانگذاران Yodle، یک شرکت بازاریابی دیجیتال SMB بود که توسط Web.com در سال ۲۰۱۶ به قیمت ۳۴۲ میلیون دلار خریداری شد.

ست پوینت در حال حاضر ۲۲ کارمند دارد و به دنبال رشد تیم های مهندسی و عملیات خود است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا