استارتاپ

Anthropic نسخه بهبود یافته LLM سطح ابتدایی خود را راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه، Anthropic، استارت آپ هوش مصنوعی که توسط مدیران سابق OpenAI تأسیس شده است، نسخه به روز شده ای از مدل سریعتر، ارزان تر و تولید کننده متن خود را منتشر کرده است که از طریق یک API، Claude Instant، در دسترس است.

به گزارش آنتروپیک، Claude Instant به روز شده، Claude Instant 1.2، دارای نقاط قوت مدل پرچمدار اخیراً اعلام شده آنتروپیک، Claude 2 است که دستاوردهای قابل توجهی را در زمینه هایی مانند ریاضی، کدنویسی، استدلال و ایمنی نشان می دهد.

در تست داخلی، Claude Instant 1.2 در مقایسه با Claude Instant 1.1، که امتیاز ۵۲.۸٪ و ۸۶.۷٪ در مجموعه ای از سوالات ریاضی در مقابل ۸۰.۹٪ برای Claude Instant 1.1، ۵۸.۷٪ در معیار کدنویسی کسب کرد.

Anthropic در یک پست وبلاگ می نویسد:

“Claude Instant پاسخ های طولانی تر و ساختارمندتری تولید می کند و دستورالعمل های قالب بندی را بهتر دنبال می کند. Instant 1.2 همچنین بهبودهایی را در استخراج نقل قول، قابلیت های چند زبانه و پاسخگویی به سوالات نشان می دهد.”

Anthropic  ادعا می‌کند که Claude Instant 1.2 نیز کمتر دچار توهم می‌شود و در برابر تلاش‌های فرار از زندان مقاوم‌تر است.

در زمینه مدل‌های زبان بزرگ مانند کلود، «توهم» جایی است که یک مدل متنی را تولید می‌کند که نادرست یا بی‌معنی است، در حالی که فرار از زندان تکنیکی است که از دستورات هوشمندانه نوشته شده برای دور زدن ویژگی‌های ایمنی قرار داده شده بر روی مدل‌های زبان بزرگ توسط سازندگان آنها استفاده می‌کند .

و Claude Instant 1.2 دارای یک پنجره زمینه است که به اندازه کلود ۲ است – ۱۰۰۰۰۰ توکن. پنجره زمینه به متنی اشاره می‌کند که مدل قبل از تولید متن اضافی در نظر می‌گیرد، در حالی که نشانه‌ها متن خام را نشان می‌دهند (مثلاً کلمه “فانتزی” به نشانه‌های “fan”، “tas” و “tic” تقسیم می‌شود).

Claude Instant 1.2 و Claude 2 می توانند تقریباً ۷۵۰۰۰ کلمه را تجزیه و تحلیل کنند، در حدود طول «گتسبی بزرگ».

به طور کلی، مدل‌هایی که پنجره‌های زمینه بزرگ دارند، کمتر محتوای مکالمات اخیر را «فراموش می‌کنند».

همانطور که قبلاً گزارش دادیم ، جاه طلبی Anthropic ایجاد یک “الگوریتم نسل بعدی برای خودآموزی هوش مصنوعی” است، همانطور که آن را در مقدمه ای برای سرمایه گذاران توصیف می کند.

چنین الگوریتمی می‌تواند برای ساخت دستیارهای مجازی استفاده شود که می‌توانند به ایمیل‌ها پاسخ دهند، تحقیقات انجام دهند و آثار هنری، کتاب‌ها و موارد دیگر تولید کنند – که قبلاً با نمونه‌هایی مانند GPT-4 و سایر مدل‌های زبان بزرگ طعم برخی از آنها را چشیده‌ایم .

اما Claude Instant این الگوریتم نیست. در عوض، در نظر گرفته شده است که با پیشنهادات سطح ابتدایی مشابه از OpenAI و همچنین استارت‌آپ‌هایی مانند Cohere و AI21 Labs که همگی در حال توسعه و تولید سیستم‌های هوش مصنوعی تولید متن – و در برخی موارد تولید تصویر – خود هستند، رقابت کند.

تا به امروز، Anthropic که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد، به رهبری داریو آمودی، معاون سابق تحقیقات OpenAI، ۱.۴۵ میلیارد دلار با ارزش گذاری تک رقمی میلیاردها جمع آوری کرده است.

اگرچه این ممکن است زیاد به نظر برسد، اما بسیار کمتر از آن چیزی است که شرکت تخمین می زند – ۵ میلیارد دلار در دو سال آینده – برای ایجاد ربات چت مورد نظر خود.

Anthropic ادعا می کند که در حال حاضر “هزاران” مشتری و شریک دارد، از جمله Quora، که دسترسی به Claude و Claude Instant را از طریق برنامه هوش مصنوعی مبتنی بر اشتراک Poe ارائه می دهد .

کلود ابزار DuckAssist را که اخیراً راه اندازی شده توسط DuckDuckGo قدرت می دهد ، که مستقیماً به سؤالات جستجوی ساده برای کاربران در ترکیب با ChatGPT OpenAI پاسخ می دهد.

و در Notion، کلود بخشی از باطن فنی برای Notion AI است، یک دستیار نوشتن هوش مصنوعی که با فضای کاری Notion یکپارچه شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا