اخبار اینترنت

Artie با قرار دادن بازی‌های باکیفیت در مرورگر شما، فروشگاه‌های اپلیکیشن را دور می‌زند

به گزارش اپ خونه، وقتی یک بازی را انجام می دهید، چگونه آن را انجام می دهید؟ انحصار یا ساکنان کاتان دور میز ناهارخوری؟ ماریو کارت در نینتندو سوییچ شما؟ Assassin’s Creed در ایکس باکس شما؟  در گوشی شما؟

معمولاً بازی هایی با فرم فیزیکی، کنسول یا اپلیکیشن هستند.

Artie در حال آماده شدن برای تکان دادن صنعت بازی با گزینه دیگری است که بازی های سطح بالا را به مرورگر بازگرداند.

مزایای آن واضح است: برنامه‌ای برای دانلود وجود ندارد، و می‌توانید مستقیماً از طریق لینک در بیو وارد یک بازی شوید، خواه از TikTok، Instagram یا، خوب، از هر کجا که می‌توانید لینک‌ها را پیدا کنید.

همچنین مزیت دیگر آن کنار گذاشتن برنامه ها به معنای پرداخت نکردن هزینه تراکنش های خرید یاب درون برنامه ای اپل است.

رایان هوریگان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Artie توضیح می‌دهد:

«ما متوجه شدیم که با ۵G، بلوغ دستگاه و پردازنده‌های گرافیکی که می‌توانیم از طریق مرورگر به آنها دسترسی داشته باشیم، دیگر نیازی به دانلود یک بازی برای اجرای یک بازی با کیفیت بالا ندارید. »

“ما فکر کردیم، آیا راهی برای انجام کاری وجود دارد که در سمت مشتری خالص نباشد… آیا راهی وجود دارد که بتوانیم از Unreal یا Unity استفاده کنیم، و نوعی جریان سازی و بهینه سازی دارایی ظریف را انجام دهیم، جایی که ما به نوعی داده ها را پخش می کنیم. کلود، اما ما به صورت محلی در دستگاه شما رندر می‌کنیم؟”

بله، راهی برای انجام آن وجود دارد، و این همان بازاری است که Artie در حال جهش به آن است. این شرکت از آن به عنوان “استریم بازی بیش از حد” یاد می کند.

Horrigan می‌گوید:

«ایده این است که من در فید TikTok خود هستم، جایی که یک تأثیرگذار یا یک تبلیغ را می بینم و روی یک پیوند کلیک می کنم. من بازی را فوراً در مرورگر پاپ‌آپ و TikTok بازی می‌کنم، اما پس از آن دو انتخاب دارم.»

« من می‌توانم بازی را در آنجا دنبال کنم و برگردم (مشابه Farmville در گذشته و فیس‌بوک) و برای بازی به شبکه اجتماعی برگردم، یا می‌توانم یک نشانک یا یک برنامه وب پیشرفته را در صفحه تلفنم ذخیره کنم و یک شبه برنامه داشته باشم.»

یک برنامه وب پیشرو بودن آن را از یک برنامه غیرقابل تشخیص می کند، اما مزایای آن را دارد که به طرق مختلف قابل کشف است، به ویژه از طریق رسانه های اجتماعی، و نیازی به دانلود ندارد. TikTok و Instagram اکنون معادل یک آرکید قدیمی هستند.

هوریگان می‌گوید:

«از کودکی در آرکید بازی می‌کردم. اگر آرکید مدرن فقط TikTok یا Instagram باشد چه؟ ما گفته‌ایم که در حال تلاش برای ساختن کنسول بازی آینده در رسانه‌های اجتماعی هستیم، که شاید گفتن آن عجیب باشد.

«اما اگر در مورد آن فکر کنید، یک کنسول سخت افزاری بود. اخیراً، این نرم افزار مانند Steam در رایانه شخصی یا فروشگاه بازی Epic بوده است. اما، واقعاً معادل آنهایی که در موبایل هستند وجود ندارد، زیرا نقطه دسترسی برای دسترسی به بازیکنان وجود نداشته است.»

Artie معتقد است دسترسی به بازیکنان از طریق رسانه های اجتماعی، حذف فروشگاه های برنامه و رندر در سمت مشتری برای گیمرها و توسعه دهندگان منطقی است.

بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های فروشگاه اپلیکیشن یا هزینه‌های رندر ابری، به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا بازی‌های جدیدی بسازند که برای بازارهای مختلف جذاب باشد.

هوریگان می‌گوید: «ما می‌توانیم استطاعت داشته باشیم که مخاطبان متفاوتی داشته باشیم. او درست می‌گوید، و اگر این به معنای تنوع گسترده‌تری از بازی‌ها برای مخاطبان گسترده‌تر باشد، که بدون برنامه‌های اصطکاک (و خریدهای درون‌برنامه‌ای) در دسترس هستند، به این تجربه اضافه می‌کنند، ممکن است در همه جا به یک پیروزی تبدیل شود.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا