اخبار اینترنت

AWS تعهد حاکمیت دیجیتال را اعلام کرد

به گزارش اپ خونه،  AWS دیشب «تعهد حاکمیت دیجیتال AWS» خود را اعلام کرد . از آنجایی که کشورهای سراسر جهان قوانینی را معرفی می‌کنند که بر نحوه و مکان کسب‌وکارها می‌توانند داده‌های کاربران محلی خود را نگهداری کنند، ابرهای بزرگ یا باید راه‌حل‌های جذابی ارائه دهند یا این خطر را دارند که مشتریان خود به سمت ابرهای محلی حرکت کنند. مایکروسافت با Purview و گوگل با Dataplex نیز ابزارهای حاکمیت داده را ارائه می‌کنند، اما هیچ‌کدام از آنها در تبدیل حاکمیت دیجیتال به ستون اصلی استراتژی ابری خود به اندازه AWS پیش نرفتند.

مت گارمن، معاون ارشد فروش، بازاریابی و خدمات جهانی AWS، خاطرنشان می‌کند که کنترل داده‌های مشتریان همیشه در اولویت AWS بوده است، اما با تغییر و تحول مستمر الزامات قانونی، مدیریت همه این‌ها پیچیده‌تر شده است.

در بسیاری از نقاط جهان، مانند اروپا، سیاست‌های حاکمیت دیجیتال به سرعت در حال تغییر هستند. مشتریان با پیچیدگی باورنکردنی روبرو هستند و در ۱۸ ماه گذشته، بسیاری گفته اند که نگران این هستند که باید بین قدرت کامل AWS و یک راه حل ابری مستقل با ویژگی های محدود یکی را انتخاب کنند که می تواند توانایی آنها را برای نوآوری مختل کند. ، تبدیل و رشد می کنند. ما کاملاً معتقدیم که مشتریان نباید این انتخاب را انجام دهند.

ایده این تعهد پس از آن این است که به این مشتریان بگوید که AWS کاملا متعهد به ایجاد مجموعه ای از کنترل های حاکمیت و ویژگی های خود در فضای ابری است. برخی از این ویژگی ها در حال حاضر اینجا هستند، از جمله در برج کنترل AWS، در حالی که برخی دیگر به وضوح هنوز در حال توسعه هستند. با وجود re:Invent در گوشه و کنار و این اعلامیه قبل از آن، به احتمال زیاد در اواخر این هفته (یا سال آینده – AWS PR به روش‌های مرموز کار می‌کند) اطلاعات بیشتری در مورد آن خواهیم شنید.

اگرچه ابزارها هنوز در حال پیشرفت هستند، اما این تعهد نیست. ایده‌ها در اینجا ساده هستند و AWS متعهد می‌شود اطمینان حاصل کند که مشتریان همیشه کنترل کاملی بر مکان داده‌های خود در AWS دارند، با کنترل قابل تأیید بر نحوه دسترسی به آن و امکان رمزگذاری آن در همه جا، چه در حال انتقال، چه در حالت استراحت یا در حافظه.

AWS همچنین قول داده است که ابر خود را در برابر اختلالات شبکه و بلایای طبیعی مقاوم کند. اما البته این چیز جدیدی نیست و به نوعی، بسیاری از وعده‌هایی که شرکت در این تعهد می‌دهد نیز نیستند. اما این واقعیت که AWS همه اینها را بیان می کند نشان می دهد که شرکت این را فرصتی برای متمایز کردن خود از سایر ارائه دهندگان ابری در رقابت برای قراردادهای پرسود بخش عمومی می بیند. اما به وضوح آن را یک تهدید نیز می‌داند، زیرا این مشتریان به طور فزاینده‌ای به راه‌حل‌های ابری محلی نگاه می‌کنند که می‌تواند به آنها کمک کند تا در این چالش‌های حاکمیت داده حرکت کنند.

به هر حال، اکثر آژانس‌های بخش عمومی، نگران ارائه خدمات به بازار جهانی نیستند و ظهور کانتینرها و Kubernetes، جابجایی حجم کار را بسیار آسان‌تر کرده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا