اخبار کسب و کارها

AWS در آخرین دور از اخراج آمازون ضربه خورد

به گزارش اپ خونه، هنگامی که آمازون اعلام کرد که ۹۰۰۰ کارمند دیگر را اخراج می کند، کارمندان AWS معاف نشدند و اندی جاسی، مدیر عامل آمازون (و مدیر عامل سابق AWS) اعلام کرد که بخش ابری در دور اکنون گنجانده خواهد شد.

حدود ۱۰٪ از کل از AWS است. این شرکت این اعداد را تایید نمی کند، در عوض به یادداشت جاسی به کارمندان اشاره می کند که به عنوان خلاصه بیانیه آن منتشر شد.

بر اساس آن یادداشت، دلیل این که شرکت اخراج ها را به صورت مرحله ای انجام می دهد این است که برخی از مدیران هنوز در حال ارزیابی بخش های خود بودند و در زمان دور اول آماده نبودند.

پاسخ کوتاه این است که همه تیم ها در اواخر پاییز تجزیه و تحلیل خود را انجام ندادند. جاسی نوشت : به جای عجله در ارزیابی‌ها بدون دقت کافی، تصمیم گرفتیم این تصمیم‌ها را همانطور که گرفته‌ایم به اشتراک بگذاریم تا مردم در اسرع وقت اطلاعات را دریافت کنند.

Ray Wang، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی Constellation Research، می گوید که آمازون باید به دقت به تمام جنبه های سازمان نگاه کند و AWS نیز از این قاعده مستثنی نبود.

«این بخشی از روند بزرگ‌تر شرکت‌های فناوری است که دوباره ضعیف‌تر می‌شوند و آمازون در سال‌های گذشته اشباح شده بود. آنها در نهایت تجزیه و تحلیل خود را چند هفته قبل تکمیل کردند و اکنون AWS نیز کاهش یافته است.»

در جدیدترین گزارش درآمد این شرکت در ابتدای ماه گذشته، نرخ رشد بخش ابری به ۲۰ درصد کاهش یافت که نسبت به رشد بیش از ۳۹ درصدی سال قبل کاهش یافت.

بدتر از آن، برایان اولساوسکی، مدیر مالی، تلگراف کرد که رشد حتی بیشتر کند می شود.

او در آن زمان گفت: همانطور که به آینده می نگریم، انتظار داریم که این تلاش های بهینه سازی حداقل در دو سه ماهه آینده، یک باد مخالف برای رشد AWS باشد. تا کنون در ماه اول سال، رشد درآمد سال به سال AWS در اواسط نوجوانی بوده است.

در پس‌زمینه، اخراج کارکنان نباید غافلگیرکننده باشد. در واقع، بازار زیرساخت ابری به طور کلی رشد کندی را تجربه کرده است.

پس از سال‌ها اعداد و ارقام، هزینه‌های ابری در حال کاهش است و شروع به تأثیرگذاری بر بازار کرده است.

در پایان آخرین چرخه گزارش‌های درآمد، بازار زیرساخت‌های ابری به طور کلی کاهش یافت و به رشد ۲۱ درصدی رسید که نسبت به رشد ۳۶ درصدی سال قبل کاهش یافت.

علاوه بر این، رقیب دیرینه آمازون، مایکروسافت، سهم بازار را به دست آورد. در حالی که رشد مایکروسافت در سه ماهه گذشته کاهش یافته است، این شرکت سریعتر رشد کرده است و به آرامی اما به طور پیوسته در AWS شروع به رشد کرده است.

با این حال، جان دینزدیل، محقق ارشد و مدیر تحقیقات در گروه تحقیقاتی Synergy، یک شرکت تحقیقاتی که بازار زیرساخت‌های ابری را زیر نظر دارد، می‌گوید که علی‌رغم این اعداد، بازار همچنان به طور قابل‌توجهی در حال رشد است و تحت تأثیر عوامل خارجی مانند است. دلار آمریکا قوی از نظر تاریخی و بازار چین به شدت محدود شده است.

دینزدیل می‌گوید که اخراج‌ها با توجه به افت بازار قابل درک است، اما او فکر نمی‌کند که دلیلی برای هشدار باشد.

او گفت: «بنابراین، آیا نرخ رشد بازار کاهش می‌یابد؟ آره. برای شرکت‌هایی که درآمدها و سازمان‌هایشان با نرخ‌های خیره‌کننده رشد کرده‌اند، آیا جایی برای منطقی‌سازی و کاهش هزینه‌ها وجود دارد؟ آره. آیا آسمان در حال سقوط است؟ نه،»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا