نرم افزار موبایل

BeFake مبتنی بر هوش مصنوعی یک برنامه واقعی است و می توان گفت برعکس BeReal است

به گزارش اپ خونه، BeFake ، یک برنامه شبکه اجتماعی که مفاهیم برنامه محبوب Gen Z BeReal را با فناوری هوش مصنوعی ترکیب می‌کند، ۳ میلیون دلار سرمایه اولیه برای ایجاد یک شبکه اجتماعی با هوش مصنوعی به دست آورده است.

با توجه به نام برنامه BeFake ، اشاره ای واضح است که نسبت به برنامه اشتراک گذاری عکس معتبر BeReal در بین دوستان برعکس عمل می کند.

کاربران BeFake به جای نشان دادن آنچه که در حال حاضر در حال انجام آن هستند یعنی همان عکس معمولی، بعد از گرفتن عکس آن را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده درون برنامه یا درخواست‌های خود سفارشی می‌کنند.

این برنامه ایجاد Alias ​​Technologies، یک شرکت کاربردی هوش مصنوعی است که از رسانه های مولد و سیستم های هوش مصنوعی چند وجهی برای ایجاد برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی استفاده می کند.

Alias ​​در سال ۲۰۲۱ توسط کریستن گارسیا دومونت و تریسی لین، تیم اجرایی سابق بازی Machine Zone که توسط AppLovin در سال ۲۰۲۰ خریداری شد، تأسیس شد .

در Machine Zone، فردی به نام Dumont به‌عنوان مدیر عامل توسعه و راه‌اندازی دو بازی موبایل سودآور، از جمله World War Rising و Final Fantasy XV: A New Empire، با درآمدی بالغ بر ۱ میلیارد دلار، خدمت کرد.

در همین حال، لین مدیر ارشد اجرایی سابق بود، جایی که او مشارکت های اجتماعی، اعتدال، انطباق و پلت فرم را مدیریت می کرد.

اکنون بنیان‌گذاران می‌خواهند مفهوم پست‌های مبتنی بر اعلان‌های فشاری شبکه اجتماعی BeReal را با اپلیکیشن خود به اشتراک بگذارند، که در عوض از فناوری هوش مصنوعی Alias ​​استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد متنی را وارد کنند تا عکس‌های خود را به تصاویری با هوش مصنوعی تبدیل کنند.

“ایده این است که به کاربران اجازه دهیم نه لزوما اصالت کامل خود، بلکه خلاقیت واقعی خود را بیان کنند.”

علیرغم اینکه در بازاری به ظاهر متفاوت از بازی قرار دارد، Dumont می گوید که همپوشانی بین این دو صنعت بسیار بیشتر از آن چیزی است که برخی ممکن است تصور کنند.

او توضیح می دهد:

«ما از هوش مصنوعی برای کسب درآمد استفاده کردیم.چه چیزی درست است که به یک بازیکن پیشنهاد بدهیم… چه زمانی یک فروش پیشنهاد می‌دهی، چه چیزی را در فروش قرار می‌دهی، فروش چگونه به نظر می‌رسد، بهترین راه برای کسب درآمد از آن کاربر خاص چیست؟ اما ما همچنین شروع به استفاده از آن از نظر تطابق بازیکنان کردیم.»

چیزی که آنها دریافتند این بود که وقتی الگوریتم‌ها کار می‌کردند، بازیکنان بهتر حفظ می‌شدند و روابطی با یکدیگر ایجاد می‌کردند، حتی اگر از نقاط مختلف جهان غریبه بودند.

این ایده که گیمرها بدون استفاده از هویت واقعی خود با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، سپس بذر ایده BeFake را کاشت.

«آنها یک هویت دیجیتال جداگانه دارند که از آن استفاده می کنند و دیدن اینکه ارتباط آن ها به طور جادویی توسعه می یابد زیرا الگوریتم ها آن را به درستی انجام می دهند، قطعاً یک لحظه جرقه بود.»

کاربران ابتدا عکس‌ها را با گوشی خود می‌گیرند، سپس یا یک پیش‌تنظیم را انتخاب می‌کنند یا درخواست خود را برای ایجاد یک تصویر هوش مصنوعی تایپ می‌کنند.

این برنامه هم درخواست‌های پش فرض و هم درخواست‌های موقعیت مکانی سفارشی را ارائه می‌کند، که شامل مواردی مانند تصاویر فانتزی است و یا به شما اجازه می‌دهد تا خود را در بالای کوه اورست قرار دهید.

در غیر این صورت، کاربران می توانند درخواست های خود را برای ایجاد تصاویری از خود در سناریوهایی که تصور می کنند، تایپ کنند.

این شرکت از Stable Diffusion با یک حلقه حذف نویز سفارشی استفاده می کند. اجزای اختصاصی آن بر این واقعیت متمرکز شده است که برنامه قرار است یک شبکه اجتماعی باشد.

این بدان معناست که باید با انواع عکس‌های مختلف، مانند عکس‌های واقعی، عکس‌های بزرگ‌نمایی شده، عکس‌های چند نفره و غیره کار کند.

برخلاف برخی دیگر از برنامه‌های هوش مصنوعی موجود در بازار، BeFake برای شروع به کاربران نیازی به آپلود ده‌ها سلفی ندارد. به علاوه، تغییرات مبتنی بر هوش مصنوعی خود را در کمتر از ۳۰ ثانیه و معمولاً در کمتر از ۱۰ ثانیه اعمال می کند.

با این حال، کاربران به طور متوسط ​​حداقل ۱۰ دقیقه در هر جلسه را برای طراحی خلاقیت های هوش مصنوعی خود صرف می کنند.

عکس‌های افزوده‌شده را می‌توان با دوستان یا در فید اکتشاف اصلی به اشتراک گذاشت، جایی که سازندگان هوش مصنوعی می‌توانند فالوور ایجاد کنند، یا می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی دیگر پست کنند.

همچنین می توانید از عکس معمولی به نسخه هوش مصنوعی به عقب و جلو بروید، که می تواند سرگرم کننده باشد. این شرکت بر این باور است که مفهوم آن نسبت به BeReal فید جالب‌تری را ایجاد می‌کند زیرا هر عکس منحصربه‌فرد به نظر می‌رسد.

Dumont در پاسخ به این سوال که چرا نام «BeFake» را انتخاب کردند، که بدیهی است برنامه شبیه تقلید از BeReal به نظر می‌رسد، توضیح داد که تلاش می‌کنند رسانه‌های اجتماعی فعلی را رد کنند و کاربران به جایی برسند که بتوانند بر خود کنترل داشته باشند.

او می‌گوید حتی BeReal هم جعلی است، زیرا کاربران آن شروع به تنظیم لحظات واقعی خود در برنامه کردند.

به نظر او در برنامه BeReal که به دنبال این است تا افراد خود واقعی شان باشند هم اصالتی وجود ندارد. او می گوید به طور مثال فرد برای عکس گرفتن در این برنامه با عجله خود را مرتب میکند و در کنار افرادی که شاید از شناختن آن ها چندان نمیگذرد عکس میگیرد و وانمود میکند که در کنار دوستانش عکس گرفته است.

بنابراین در اینجا واقعی بودن فرد کم می شود و در واقع جنبش کامل اصالت رد میشود و میتوان گفت BeReal  نیز غیر معتبر است.

از آنجایی که BeFake در اپ استور و گوگل پلی در همین ماه راه اندازی شد، این شرکت از اشتراک گذاری دانلودها یا معیارهای پذیرش کاربر خودداری می کند، اما خاطرنشان می کند که تا کنون شاهد رشد سه رقمی هفته به هفته بوده است .

BeFake از طریق اشتراک‌ها درآمد ایجاد می‌کند، که به کاربران اجازه می‌دهد برای زمان محاسبه برای ایجاد تصاویر هوش مصنوعی بپردازند تا بتوانند در خارج از پنجره زمانی یا بیش از یک بار در روز پست کنند.

هزینه اشتراک ها ۲.۹۹ دلار در هفته، ۹.۹۹ دلار در ماه یا ۹۹.۹۹ دلار در سال است. با این حال، این شرکت روزانه یک اعلان فشار مداوم ارسال می کند تا به کاربران هشدار دهد که یک بلوک زمانی ۲۰ دقیقه ای وجود دارد که می توانند از برنامه برای ساخت تصاویر هوش مصنوعی خود به صورت رایگان استفاده کنند.

بنیانگذاران BeFake بر این باورند که پیشینه آنها در بازی به آنها کمک می کند مرتبط باقی بمانند، زیرا آنها یاد گرفتند که شما باید به سرعت با سلیقه در حال تکامل کاربران سازگار شوید تا آنها را در طولانی مدت حفظ کنید.

وی می‌گوید: «بخشی از چیزی که ما ساخته‌ایم، توانایی اعمال تغییرات در برنامه تقریباً شبیه به بازی است تا بتوانیم به سلیقه مصرف‌کننده پاسخ دهیم.»

“ما روی ایجاد ابزارهای منبع باز جامعه بسیار متمرکز هستیم و برای انجام این کار باید بتوانید نسبت به جامعه خود بسیار پاسخگو باشید.”

یکی از راه‌هایی که شرکت در حال حاضر در این مسیر حرکت می‌کند، یادگیری تصاویری است که کاربران از هوش مصنوعی برای بهتر کردن الگوریتم‌هایش دوست دارند.

این شرکت ۱۲ نفره اعلام کرده است که با ۳ میلیون دلار سرمایه اولیه به رهبری Khosla Ventures حمایت می شود.

سایر سرمایه گذاران این دور عبارتند از Next Coast Ventures، Maveron Ventures، Peter Thiel، Joe Lonsdale و WS Investments. دور در آوریل ۲۰۲۲ بسته شد، اما هنوز گزارش نشده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا