استارتاپ

Betterdata از داده های مصنوعی برای ایمن نگه داشتن داده های واقعی استفاده می کند

به گزارش اپ خونه، Betterdata ، یک استارت آپ مستقر در سنگاپور که از داده های مصنوعی قابل برنامه ریزی برای حفظ امنیت داده های واقعی استفاده می کند، اعلام کرد که ۱.۵۵ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

دور اولیه، که می‌گوید بیش از حد اشتراک داشت، توسط Investible با مشارکت فرانکلین تمپلتون، Xcel Next، دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور، Bon Auxilium، Tenity، Plug and Play و Entrepreneur First هدایت شد.

این استارت آپ در سال ۲۰۲۱ توسط دکتر عزیر جاوید، مدیر عامل آن، و فن‌شناس ارشد کوین یی، با هدف ایجاد سریع‌تر و ایمن‌تر به اشتراک‌گذاری داده‌ها با افزایش مقررات حفاظت از داده‌ها در سراسر جهان، تأسیس شد.

این شرکت در حال حاضر با دو دانشگاه بزرگ در سنگاپور و ایالات متحده در حال مشارکت در تحقیق و توسعه است (نمی‌تواند آنها را به طور عمومی فاش کند) و مشتریان آن شامل بانک توسعه شانگهای پودونگ هستند.

Betterdata می‌گوید که با روش‌های سنتی اشتراک‌گذاری داده که از ناشناس‌سازی داده‌ها برای از بین بردن داده‌ها استفاده می‌کنند، متفاوت است، زیرا در عوض از هوش مصنوعی و مهندسی حریم خصوصی استفاده می‌کند.

یی توضیح داد که داده‌های مصنوعی برنامه‌ریزی‌شده از مدل‌های مولد، مانند مدل‌های یادگیری عمیق، از جمله مدل‌های مخالف تولیدی که در دیپ‌فیک‌ها استفاده می‌شوند، ترانسفورماتورهای مورد استفاده در ChatGPT و مدل‌های انتشار مورد استفاده در انتشار پایدار، برای ایجاد و تقویت مجموعه‌های داده جدید استفاده می‌کنند.

این مجموعه داده های مصنوعی دارای ویژگی ها و ساختار مشابه با داده های دنیای واقعی بدون افشای اطلاعات حساس یا خصوصی در مورد افراد هستند.

او گفت:

“ایده این است که یک نسخه خیالی از یک مجموعه داده واقعی ایجاد کنیم که می تواند به طور ایمن برای اهداف مختلف از جمله حفاظت از داده های محرمانه، کاهش سوگیری و همچنین بهبود مدل های یادگیری ماشین استفاده شود.”

داده‌های مصنوعی برنامه‌ای از راه‌های مختلفی به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند. چند مثال شامل کمک به آنها در حفاظت از داده‌های حساس، پیروی از مقررات حفاظت از داده‌ها مانند GDPR و HIPAA، افزایش در دسترس بودن داده‌ها بین تیم‌ها، ایجاد داده‌های بیشتر برای آموزش، آزمایش و اعتبارسنجی مدل‌های یادگیری ماشینی و رسیدگی به مشکلات عدم تعادل داده‌ها با ایجاد رکوردهای بیشتر برای گروه‌های کمتر ارائه شده است.

بودجه Betterdata در راه اندازی محصول و ارتقاء پشته فناوری داده مصنوعی قابل برنامه ریزی، از جمله پشتیبانی از مجموعه داده های تک جدولی، چند جدولی و سری زمانی استفاده خواهد شد.

اینها انواع مختلفی از مجموعه داده های جدولی هستند و یی توضیح می دهد که تفاوت های اصلی ساختار آنها و مشکلاتی است که شما برای رفع آنها ایجاد شده اید.

به عنوان مثال، مجموعه داده‌های تک جدولی بر جداول مستقل تمرکز می‌کنند، در حالی که مجموعه داده‌های چند جدولی برای در نظر گرفتن روابط بین چندین جدول و مجموعه داده‌های سری زمانی با داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول زمان سروکار دارند.

Betterdata همچنین قصد دارد افراد بیشتری از جمله کارمندان فروش و بازاریابی را استخدام کند و طی یک تا دو سال آینده فراتر از سنگاپور به مناطق بیشتری از آسیا و اقیانوسیه گسترش یابد.

خیرو رژال، مدیر این شرکت در بیانیه‌ای درباره سرمایه‌گذاری Investible گفت:

«Betterdata یکی از بزرگترین مشکلات صنعت هوش مصنوعی را حل می‌کند: فقدان داده‌های با کیفیت بالا که الزامات حفظ حریم خصوصی را نیز برآورده می‌کند. Betterdata از طریق پلتفرم قدرتمند خود، داده‌های مصنوعی تولید می‌کند که داده‌های دنیای واقعی را بدون به خطر انداختن کیفیت و حریم خصوصی تقلید می‌کند و به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا قوانین جهانی را رعایت کنند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا