استارتاپ

BlaBlaCar برای خرید Klaxit، یک سرویس اشتراک سواری برای رفت و آمد روزانه پیش قدم می شود

به گزارش اپ خونه، BlaBlaCar اعلام کرده است که قصد دارد Klaxit، یک استارت آپ کوچک فرانسوی را خریداری کند.

Klaxit یک سرویس کارپولینگ است تا مجبور نباشید هر روز با ماشین خود به محل کار بروید. BlaBlaCar سرویس رفت و آمد خود را به نام BlaBlaCar Daily دارد . Klaxit این سرویس را پس از بسته شدن خرید تکمیل خواهد کرد.

BlaBlaCar بیشتر به دلیل خدمات اشتراک سواری در مسافت های طولانی شناخته شده است.

این شرکت صندلی های خالی ماشین را با مسافرانی که در همان جهت حرکت می کنند مطابقت می دهد. وقتی می خواهید برای تعطیلات به شهر دیگری سفر کنید یا اگر می خواهید خانواده خود را ملاقات کنید، این یک جایگزین برای قطار یا اتوبوس است.

بسیاری از مردم همچنین برای سواری بین شهرهای کوچکتر به BlaBlaCar اعتماد کرده اند زیرا در هر شهر کوچک ایستگاه قطار وجود ندارد.

با گذشت زمان، این شرکت خدمات دیگری را مانند بازار اتوبوس با خرید Ouibus و پلت فرم آنلاین فروش بلیط اتوبوس با خرید Busfor اضافه کرد .

در سال ۲۰۱۷، این شرکت اپلیکیشن و سرویس جدیدی به نام BlaBlaLines را راه اندازی کرد .

این بار، شرکت می خواست رانندگانی را که به محل کار می رفتند با سایر کارمندانی که به دنبال روش حمل و نقل هستند، مطابقت دهد. این اپلیکیشن مدت کوتاهی پس از راه اندازی به BlaBlaCar Daily تغییر نام داد.

اما BlaBlaCar تنها شرکتی نبود که به فکر رفت و آمد بود. استارت آپ های دیگری مانند Klaxit و Karos نیز بر روی خدمات مشابه کار کرده اند.

به این دلیل که رفت و آمدهای روزانه بخش قابل توجهی از ماشین سواری را تشکیل می دهند و با این حال، بیشتر مردم وقتی به سر کار می روند در ماشین خود تنها هستند.

بهینه سازی این سفرها راه خوبی برای صرفه جویی در هزینه در رفت و آمدهای روزانه است. همچنین برای محیط زیست بهتر است و دولت های محلی این ایده را دوست دارند زیرا شرایط ترافیکی را بهبود می بخشد.

راه های مختلفی برای کسب درآمد از چنین سرویسی وجود دارد. کاربران نهایی می توانند مستقیماً به سوارکاران پرداخت کنند.

شرکت ها می توانند به خدمات کمک کنند زیرا می تواند به عنوان یک مزیت در نظر گرفته شود.

دولت‌های محلی می‌توانند برای کمک به کاهش بودجه زیرساخت‌های جاده‌ای، به خدمات به‌عنوان همکاری مشترک یارانه بدهند.

Klaxit به طور خاص از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۲، تعداد زیادی مشارکت را با دولت های محلی امضا کرده است.

بیش از ۵۰ دولت محلی و ۳۵۰ شرکت با این پلت فرم برای تقویت همکاری مشترک همکاری کرده اند. در سال ۲۰۲۲، Klaxit به اندازه ۲.۶ میلیون سواری را بر روی پلت فرم خود تسهیل کرد.

BlaBlaCar می گوید که قصد دارد BlaBlaCar Daily و Klaxit را در سال ۲۰۲۴ ادغام کند. در حالی که پایگاه کاربران را افزایش می دهد، هنوز راه طولانی در پیش است زیرا بیش از ۱۰ میلیون نفر هر روز به تنهایی برای کار در فرانسه رانندگی می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا