اخبار اینترنت

Bluesky اکنون به سران کشورها اجازه می دهد تا ثبت نام کنند

به گزارش اپ خونه، سرویس شبکه اجتماعی Bluesky اکنون به سران کشورها امکان ثبت نام و پیوستن به پلتفرم را می دهد . این اقدام در آستانه انتخابات سراسری بزرگ در کشورهایی مانند ایالات متحده و هند در سال جاری انجام می شود.

سال گذشته، در طول دوره فقط دعوت Bluesky، این شرکت اعلام کرد که به سران کشورها اجازه ثبت نام نمی دهد و از کاربران خواست قبل از دعوت از چهره های برجسته با استارتاپ تماس بگیرند.

این شرکت در آن زمان گفت:

«ما از اشتیاق همه در ارسال دعوتنامه قدردانی می کنیم، اما سیاست فعلی ما این است که هنوز نمی توانیم سران کشورها را برای پیوستن به ما در بتا بپذیریم. این در مورد سران اخیر/برجسته دولت نیز صدق می کند.»

در ماه فوریه، این شرکت پس از تقریبا یک سال ماندن در حالت فقط دعوت، پلتفرم را برای همه باز کرد .

Bluesky در اوایل زندگی خود با چالش های اعتدال مواجه شد و مجبور بود با مسائلی مانند جلوگیری از استفاده کاربران از توهین های نژادی در دسته های خود روبرو شود .

به طور جداگانه، کاربران آن به طور مداوم این پلتفرم را برای سرکوب سخنان نفرت انگیز تحت فشار قرار داده اند .

از آن زمان این پلتفرم اقداماتی را برای بهبود تعدیل خود انجام داده است و فهرست‌های تعدیل و ابزارهای نظارت خودکار را در دسامبر ۲۰۲۳ اضافه کرده است.

ماه گذشته، Ozone را معرفی کرد ، ابزاری که به کاربران امکان می‌دهد خدمات نظارت و برچسب‌گذاری خود را بسازند.

Threads رقیب Bluesky از توصیه فعال محتوای سیاسی فاصله گرفته است . با این حال، کاربران Bluesky مجبور نیستند برای دیدن محتوا به یک الگوریتم مرکزی تکیه کنند، زیرا می توانند در فیدهای مختلف مشترک شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا