اخبار اینترنت

Bluesky اکنون DM دارد

به گزارش اپ خونه، این شرکت اعلام کرد که استارتاپ شبکه اجتماعی و رقیب X Bluesky رسماً DM (پیام های مستقیم) را راه اندازی می کند. Bluesky قصد دارد از پیام‌های رمزگذاری شده سرتاسر به طور کامل پشتیبانی کند.

این راه‌اندازی دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه اجتماعی اعلام کرد که به زودی قابلیت‌های پیام‌رسانی مستقیم را معرفی می‌کند .

تا به حال، تمام مکالمات روی پلتفرم عمومی بوده است، بنابراین راه اندازی DM به کاربران اجازه می دهد تا در حالی که همچنان در شبکه اجتماعی باقی می مانند، به صورت خصوصی چت کنند.

برای دسترسی به ویژگی جدید، کاربران می‌توانند یک مکالمه خصوصی با شخصی در تب «چت» Bluesky شروع کنند.

DM ها در برنامه های موبایل و دسکتاپ Bluesky در دسترس هستند. در حال حاضر، این ویژگی فقط از پیام های یک به یک پشتیبانی می کند، نه پیام های گروهی.

ویژگی جدید تجربه کاربری Bluesky را با X (توئیتر سابق) بیشتر مطابقت می دهد. این راه‌اندازی همچنین به Bluesky برتری رقابتی نسبت به Threads متا می‌دهد، که در حال حاضر DM‌های بومی را ارائه نمی‌دهد (اما شما می‌توانید یک پست Threads را در DM‌های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید).

به طور پیش‌فرض، فقط افرادی که دنبال می‌کنید می‌توانند برای شما DM ارسال کنند. می‌توانید تنظیمات خود را تغییر دهید تا از هیچ‌کس، فقط افرادی که دنبال می‌کنید یا همه کاربران Bluesky، پیامک ارسال شود یا نشود.

Bluesky با وجود راه‌اندازی بدون برخی از ویژگی‌های اصلی موجود در X، موفقیت چشمگیری داشته است.

این شرکت در سال گذشته خدمات خود را توسعه داده است و این پتانسیل را دارد که پایگاه کاربر خود را گسترش دهد زیرا قابلیت‌های بیشتری را به پلتفرم خود می‌آورد.

به عنوان مثال، اخیراً این شبکه اجتماعی به کاربران اجازه می دهد تا فیدهای Discover اصلی خود را شخصی کنند.

کاربران اکنون می‌توانند روی دکمه‌های «Show more like this» و «Show less like this» کلیک کنند تا محتوایی را که پلتفرم به آنها نشان می‌دهد شخصی‌سازی کنند. این ویژگی تا حدودی شبیه به گزینه “Not interested in this post” X است.

Bluesky که تقریباً به ۵.۶ میلیون کاربر افزایش یافته است، ویژگی های قابل توجه تری مانند پشتیبانی از ویدئو و ابزارهای ضد آزار و اذیت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا