استارتاپ

Bondaval مبلغ ۱۵ میلیون دلار سری A را برای جایگزینی برای ضمانت‌های بانکی سنتی جمع‌آوری می‌کند

به گزارش اپ خونه، Bondaval، شرکت بیمه B2B مستقر در لندن که به تیم‌های اعتباری اطمینان می‌دهد که مشتریان تعهدات مالی خود را انجام خواهند داد، ۱۵ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری سری A به رهبری تالیس کپیتال جمع‌آوری کرده است.

این دور شامل مشارکت سرمایه گذاران بازگشتی Octopus Ventures، Insurtech Gateway Ltd، Truesight and Expa و سرمایه گذاران جدید FJ Labs و Broadhaven Ventures بود. تام ویلیامز شریک عمومی تالیس کپیتال به هیئت مدیره Bondaval خواهد پیوست.

 ازاکتبر ۲۰۲۱ تاکنون، دامنه فعالیت خود را به ۳۱ کشور در اروپا و آمریکای شمالی گسترش داده است و تیم خود را به ۲۰ نفر افزایش داده است و برنامه هایی برای استخدام بیشتر دارد. مشتریان آن اکنون شامل BP و Shell هستند.

بودجه جدید Bondaval برای استخدام، گسترش به بازارهای بین المللی جدید و افزودن موارد استفاده بیشتر برای پلت فرم آن استفاده خواهد شد. این استارتاپ از زمانی که در سال ۲۰۲۰ توسط تام پاول و سام داموسی تأسیس شد، اکنون ۲۵ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

محصول شاخص Bondaval، MicroBonds هستند که به عنوان جایگزینی برای ضمانت‌های بانکی سنتی و بیمه تجاری با جزئی کردن فرآیند پذیره‌نویسی عمل می‌کنند. از آنجایی که اوراق ضمانت معمولاً برای معاملات و قراردادهای بزرگ رزرو می شود، به این معنی است که پذیره نویسی آنها طولانی و گران است.

Bondaval روند را سرعت می بخشد و از طریق موتور تصمیم گیری ریسک اعتباری اختصاصی خود، که احتمال نکول در شرایط اوراق قرضه را تجزیه و تحلیل می کند و Bondaval را قادر می سازد MicroBonds را در مقیاس منتشر کند، در دسترس تر می کند. مشتریان MicroBonds را می خرند تا به تیم های اعتباری اطمینان دهند که شرایط قرارداد را انجام می دهند.

بدون MicroBonds، تیم های اعتباری چندین گزینه برای کاهش ریسک دارند. به عنوان مثال، آنها می توانند تصمیم بگیرند که اعتبار را تمدید نکنند و از مشتریان بخواهند که به صورت نقدی پرداخت کنند، اما این بدان معناست که هر دو طرف نقدینگی کمتری برای رشد کسب و کار خود دارند. تیم‌های اعتباری می‌توانند امنیت مبتنی بر وثیقه، از جمله ضمانت‌های بانکی را درخواست کنند، اما اجرای آن‌ها حدود سه تا شش ماه طول می‌کشد و همچنین نقدینگی محدودی برای مشتریان باقی می‌گذارد.

گزینه دیگر بیمه اعتباری است. اشکالی که وجود دارد این است که بیمه گذاران می توانند آن بیمه نامه ها را لغو کنند. MicroBonds که توسط بیمه‌گران S&P A+ پذیرفته شده است، به دنبال حل همه این مشکلات با ارائه یک جایگزین سریع‌تر و غیرقابل لغو به تیم‌های اعتباری و مشتریانشان است که به صورت آنلاین در دسترس است.

زمانی که TechCrunch برای اولین بار Bondaval را پوشش داد، بر خرده فروشان مستقل و زنجیره تامین متمرکز بود. خرده فروشان کوچک هنوز هم می توانند از MicroBonds بهره مند شوند، زیرا آنها فقط باید به جای ارسال اوراق بهادار مبتنی بر وثیقه، حق بیمه سالانه بپردازند، که به معنای نقدینگی بیشتر است. اما Bondaval به موارد استفاده جدید برای مدیران اعتباری در شرکت‌های بزرگ که نیاز به تضمین پرداخت‌ها بر اساس پورتفولیو دارند، گسترش داده است. این شرکت‌ها شامل شرکت‌هایی در بخش انرژی، مانند مشتریان فعلی شل، بی‌پی، هایلند فیلز و TACenergy هستند.

ویلیامز در بیانیه‌ای گفت: «ما تحت‌تأثیر فرصت‌های MicroBonds هستیم که می‌توان آن‌ها را به روش‌های مختلف اعمال کرد، و حجم عظیم این فرصت ذهن‌افکن است، تا جایی که می‌تواند اعتبار را تغییر دهد. ما پتانسیل بی حد و حصری برای Bondaval می بینیم و خوشحالیم که بخشی از این سفر هستیم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا