استارتاپ

BotBuilt می خواهد هزینه خانه سازی با ربات ها را کاهش دهد

به گزارش اپ خونه، طبق گزارش انجمن ملی مشاوران املاک ، در این سال، متوسط ​​درآمد خانوار برای خریداران خانه از ۸۸۰۰۰ دلار در سال گذشته به ۱۰۷۰۰۰ دلار افزایش یافت .

در همین حال ، حجم خانه های برای فروش در ایالات متحده به پایین ترین حد خود رسید – و هیچ نشانه ای از بهبودی نشان نمی دهد.

اکنون، ممکن است کسی استدلال کند که افزایش قیمت و کاهش عرضه خانه‌ها روند مثبتی هستند، زیرا می‌توانند خانواده‌ها را به سمت جایگزین‌های سازگارتر با محیط زیست و پایدار سوق دهند.

مطالعات نشان می‌دهد که حومه‌های تک‌خانواده به انتشار گازهای گلخانه‌ای قابل توجهی کمک می‌کنند و در عین حال مسکن جدید مقرون به صرفه را منع می‌کنند .

اما استارت‌آپ‌هایی مانند BotBuilt این موضوع را مطرح می‌کنند که خریداران بالقوه با استقبال از فناوری برای کاهش هزینه – و کاهش اثرات منفی – خانه‌سازی را بهبود می بخشند.

BotBuilt زاییده افکار برنت واداس، کالین دیواین و مهندس رباتیک بارت ایمز است. این شرکت که در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، قصد دارد یک سیستم روباتیک ایجاد کند که می تواند نقشه ساختمان را اجرا کند، آن طرح را به یک سری دستورات ماشینی ترجمه کند و آن دستورات را به سیستم فوق ارسال کند.

هنگامی که ایمز و همسرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دوک بودند، در نزدیکی پردیس کالج، یک دستگاه فیکساتور خریدند و دوستان و خانواده را برای کمک به بازسازی خانه استخدام کردند.

ایمز می‌گوید که در طول بازسازی، چیزهای زیادی در مورد چالش‌ها و الگوهای ساخت‌وساز آموخته است.

ایمز در یک مصاحبه ایمیلی گفت:

«صنعت مسکن با کمبود شدید مسکن مواجه است و سازندگان می‌دانند که باید به ساخت خانه‌های هر چه بیشتر ادامه دهند تا سال‌ها کم‌ساختی را جبران کنند. به دلیل افزایش نرخ‌های بهره، بسیاری از مردم نمی‌خواهند خانه‌های فعلی و نرخ‌های مربوطه خود را ترک کنند و این باعث افزایش بیشتر تقاضا برای مسکن جدید می‌شود.»

اکنون، سیستم پیش‌بینی شده BotBuilt خانه‌ها را از ابتدا بنا نمی‌کند. در عوض بر بخش خاصی از جریان ساخت خانه تمرکز می کند که آن ساخت چارچوب است.

روباتیک BotBuilt پانل‌هایی را برای دیوارها، خرپاهای کف و خرپاهای سقف که چندین جزء اصلی قاب خانه‌ها هستند، به هم می‌ریزد.

ایمز می‌گوید: سیستم این شرکت که ظاهراً هزینه اجرای آن حدود ۱ دلار در ساعت است، می‌تواند برای ساخت طرح‌های قاب کاملاً متفاوت برای خانه‌ها نسبتاً سریع برنامه‌ریزی شود.

BotBuilt

ایمز گفت:

«انعطاف پذیری سیستم های روباتیک ما مزیت بزرگ ماست. تلاش‌های قبلی برای استفاده از ربات‌ها برای نوآوری در ساخت‌وساز تا حد زیادی به اتوماسیون سخت متکی بود، به این معنی که ربات‌ها برای انجام کارهای مشابه بارها و بارها برنامه‌ریزی شده‌اند. این رویکرد برای کارهای تکراری مانند ساخت اتومبیل به خوبی کار می کند، اما برای صنعت ساخت و ساز که در آن طرح های بسیار متنوعی وجود دارد، مناسب نیست.»

با خودکار کردن مرحله قاب بندی، این نظریه ایمز است که سرعت ساخت خانه را می توان به طور چشمگیری تسریع کرد و در عین حال هزینه ها را کاهش داد.

به طور معمول، قاب بندی خانه ۷ تا ۱۶ دلار برای هر فوت مربع هزینه دارد که شامل ۴ تا ۱۰ دلار هزینه کار کادربندی می شود.

در بهترین حالت، کادربندی حدود یک ماه طول می‌کشد، اما عواملی مانند آب‌وهوای بد می‌توانند کارها را به تأخیر بیندازند – و همچنین کمبود نیروی کار نیز از عوامل مهم است.

بر اساس گزارش انجمن ملی سازندگان خانه، بیش از ۵۵ درصد از سازندگان خانه های تک خانواده (ویلایی) کمبود نیروی کار ماهر را در مشاغل خانه سازی، از جمله قاب سازها، در سال ۲۰۲۱ گزارش کرده اند.

BotBuilt در درجه اول خدماتی را به سازندگان خانه ارائه می دهد. این خود سیستم قاب سازی را نمی فروشد، بلکه کارخانه های مجهز به ربات را برای تولید قاب برای مشتریان خانه سازی راه اندازی می کند.

ایمز گفت:

«زمان‌بندی چارچوب‌بندی بر هر تجارت دیگری که در فرآیند ساخت و ساز دخیل است تأثیر می‌گذارد و می‌تواند بودجه توسعه‌دهنده را ایجاد کند یا از بین ببرد. اکثریت قریب به اتفاق … اجزای کادربندی توسط افرادی با استفاده از روش‌های دستی ساخته می‌شوند… BotBuilt با کمک به سازندگان با کمک به افزایش حجم و حاشیه خود با استفاده از نیروی کار روباتیک فراوان، با کیفیت بالا و مقرون به صرفه، به سازندگان قدرت می‌دهد.»

ایمز تصدیق می‌کند که BotBuilt رقبایی در فضای خانه‌سازی روباتیک دارد، مانند Randek ، Weinmann و House of Design و سایر موارد عبارتند از Diamond Age و Mighty Homes که هر دو سیستم‌هایی ایجاد کرده‌اند که می‌توانند اجزایی مانند فضای داخلی خانه و سازه‌های سقف را چاپ و مونتاژ کنند.

BotBuilt شروعی آرام دارد، با تنها ۹ خانه که تاکنون ساخته شده است و درآمد آن حدود ۷۵۰۰۰ دلار است.

اما ایمز ادعا می کند که این سرعت در سال ۲۰۲۴ افزایش خواهد یافت. او می گوید، برنامه این است که حمل و نقل خرپاهایی را که توسط روباتیک آن ساخته شده است، آغاز کند، در حالی که عملیات عمومی BotBuilt را مقیاس بندی می کند.

ایمز می‌گوید:

«کارخانه‌های پانل‌های دیواری دستی و خرپاها با ۳۰ تا ۴۰ درصد سود ناخالص کار می‌کنند، بنابراین سطح اتوماسیون ما به ما این امکان را می‌دهد که به طور قابل‌توجهی بالاتر از آن باشیم و همچنان در هزینه‌های قابل توجهی صرفه‌جویی کنیم. »

او تخمین می زند که BotBuilt به ازای هر خانه پانل های دیواری ساخته شده حدود ۱۵۰۰۰ دلار درآمد دارد.

“ما در حال حاضر ده سازنده با بیش از ۲۰۰۰ خانه و واحد آپارتمان در خط لوله خود داریم تا بسازیم، و ما آنها را تا جایی که بتوانیم با دو کارخانه اولیه خود خواهیم ساخت. “

برای کمک به توسعه شرکت، BotBuilt مبلغ ۱۲.۴ میلیون دلار در دور اولیه سرمایه جمع آوری کرده است.

سرمایه گذاران قبلی عبارتند از Ambassador Supply، Y Combinator، Owens Corning و Shadow Ventures. ایمز می‌گوید بخشی از این بخش، که ارزش BotBuilt را ۳۵ میلیون دلار می‌کند، برای افزایش تیم شرکت دورهام، مستقر در کارولینای شمالی از ۱۳ نفر به حدود ۲۰ نفر اختصاص داده می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا